Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. 4

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
weglowy
100p
100p
Posty: 166
Od: 26 mar 2015, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mędrzechów

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. 4

Post »

No ja też nie przepłacam i używam taśmy biurowej przeźroczystej
Awatar użytkownika
comandos21
100p
100p
Posty: 190
Od: 1 wrz 2009, o 17:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bardo , woj. dolnośląskie [dolina rozpusty]
Kontakt:

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. 4

Post »

Tydzień temu zaszczepiłem metoda w "szparę" i też kilka zrazów przy użyciu sekatora do szczepień.
Wstępnie widzę, że te zrazy w "szparę" puszczają listki. Zrazy te zabezpieczyłem maścią do szczepień i całość nakryłem woreczkiem (taka metodę widziałem na kanale jakiegoś Rosjanina).
Kiedy już będę mógł zdjąć woreczek i kiedy okaże się czy się przyjęło? Minęło już ok 10dni.
Jestem Grzesiek ;) Pozdrawiam
bendkos
200p
200p
Posty: 333
Od: 13 maja 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Pajęczna

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. 4

Post »

Mnie znajomy z wieloletnim doświadczeniem przekazał wiedzę, że na zrost potrzeba ok 3 tygodnie. Jak już woreczek jest to niech jeszcze zostanie zwłaszcza że przymrozki są.
Nig­dy nie re­zyg­nuj z ce­lu tyl­ko dla­tego, że osiągnięcie go wy­maga cza­su. Czas i tak upłynie.-H. Jackson Brown, Jr.
Awatar użytkownika
comandos21
100p
100p
Posty: 190
Od: 1 wrz 2009, o 17:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bardo , woj. dolnośląskie [dolina rozpusty]
Kontakt:

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. 4

Post »

bendkos pisze: 28 kwie 2023, o 21:17 Mnie znajomy z wieloletnim doświadczeniem przekazał wiedzę, że na zrost potrzeba ok 3 tygodnie. Jak już woreczek jest to niech jeszcze zostanie zwłaszcza że przymrozki są.
Bałem się, że z tym woreczkiem się zaparzą zrazy bo wewnątrz jest skroplona para. Czyli czekać jeszcze z 2 tyg. I zdjąć woreczek i taśmę strecz ?
Jestem Grzesiek ;) Pozdrawiam
bendkos
200p
200p
Posty: 333
Od: 13 maja 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Pajęczna

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. 4

Post »

Ja bym tak zrobił skoro woreczki już założone. Do owocowych nie używam woreczków do zimozielonych czy iglastych już tak i jak na razie nie zauważyłem żeby się zaparzyły. Ważne gdy woreczki będą zdejmowane robić to stopniowo zahartować delikatne listki i nowe przyrosty.
Nig­dy nie re­zyg­nuj z ce­lu tyl­ko dla­tego, że osiągnięcie go wy­maga cza­su. Czas i tak upłynie.-H. Jackson Brown, Jr.
Awatar użytkownika
comandos21
100p
100p
Posty: 190
Od: 1 wrz 2009, o 17:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bardo , woj. dolnośląskie [dolina rozpusty]
Kontakt:

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. 4

Post »

Nie cytuj postu jeśli odpowiadasz bezpośrednio pod nim/K
Zrobię jak piszesz.
Stopniowo będę hartował.
;:333
Jestem Grzesiek ;) Pozdrawiam
kubryn84
100p
100p
Posty: 109
Od: 20 kwie 2018, o 22:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie, okolice Bydgoszczy

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. 4

Post »

weglowy pisze: 26 kwie 2023, o 20:58 No ja też nie przepłacam i używam taśmy biurowej przeźroczystej
No ja tak samo zrobiłem tylko posmarowałem tą taśmę maścią jeszcze specjalną, przez co taki kolor wszystko przybrało
weglowy
100p
100p
Posty: 166
Od: 26 mar 2015, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mędrzechów

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. 4

Post »

Byłem wczoraj u sąsiada któremu naszczepiłem nadmiar moich zrazów starych odmian, wszystkie metodą na przystawke boczną. Nie wiem jak to się udało ale wszystkie u niego ruszyły. ;:138
Awatar użytkownika
Robertkicia25 +
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 679
Od: 29 mar 2023, o 06:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. 4

Post »

U mnie też ruszyły ale niewiadomo czy nastąpił wzrost 🤔
Pozdrawiam Robert :-)
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1336
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. 4

Post »

comandos21 pisze: 28 kwie 2023, o 21:02 Tydzień temu zaszczepiłem metoda w "szparę" i też kilka zrazów przy użyciu sekatora do szczepień.
Wstępnie widzę, że te zrazy w "szparę" puszczają listki. Zrazy te zabezpieczyłem maścią do szczepień i całość nakryłem woreczkiem (taka metodę widziałem na kanale jakiegoś Rosjanina).
Kiedy już będę mógł zdjąć woreczek i kiedy okaże się czy się przyjęło? Minęło już ok 10dni.
Taśmy jeszcze nie ściągaj. Po 2 tygodniach to dopiero kalus zaczyna się wytwarzać. Czas potrzebny na zrośnięcie, to minimum 6 tygodni. Mnie zdarzyło się trzymać dłużej. Jak zraz zacznie przybierać na grubości, to już jest konieczne zdjęcie opatrunku.
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2016
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. 4

Post »

W zeszłym roku robiłam letnią okulizację na siewkach grubości ołówka, ciężko było ale się udało. ;:173

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
weglowy
100p
100p
Posty: 166
Od: 26 mar 2015, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mędrzechów

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. 4

Post »

kuneg pisze: 29 kwie 2023, o 16:25
comandos21 pisze: 28 kwie 2023, o 21:02 Tydzień temu zaszczepiłem metoda w "szparę" i też kilka zrazów przy użyciu sekatora do szczepień.
Wstępnie widzę, że te zrazy w "szparę" puszczają listki. Zrazy te zabezpieczyłem maścią do szczepień i całość nakryłem woreczkiem (taka metodę widziałem na kanale jakiegoś Rosjanina).
Kiedy już będę mógł zdjąć woreczek i kiedy okaże się czy się przyjęło? Minęło już ok 10dni.
Taśmy jeszcze nie ściągaj. Po 2 tygodniach to dopiero kalus zaczyna się wytwarzać. Czas potrzebny na zrośnięcie, to minimum 6 tygodni. Mnie zdarzyło się trzymać dłużej. Jak zraz zacznie przybierać na grubości, to już jest konieczne zdjęcie opatrunku.
Mi Stary ogrodnik mówił że jak przyrosty mają już po około 10cm można ściągać folię/taśmy/paski
Farmer1111
50p
50p
Posty: 71
Od: 1 gru 2020, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. 4

Post »

Szczepiłem rok temu przez stosowanie jabłonie na antonówce przyrosty od 60-180cm a teraz kilka sztuk ma kwiaty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”