Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Piękne kwitnienia ,aż cieplej na sercu się robi ,a i roślin masz sporo, udanego sezonu :wit
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Bogusiu, drzew nie mam zbyt wiele, bo mam za małą działkę, w dodatku niemal kwadratową, dlatego, żeby nie pozbawić się zupełnie słońca, kombinuję krzewami przesłonić wiatrowe korytarze ;:333 , a reszta już zależy od pogody ;:224 .
Kocham wiosnę, choć bywa kapryśna, dlatego wtykam wszystko co kwitnie najwcześniej i nawet ziarnopłon mi nie przeszkadza :D .
Dosadzania nie planuję, jedynie rozsadzanie, chociaż na pewno coś tam wpadnie mi w oko i do ogrodu, a o kawałku pustej przestrzeni marzę ze względu na tarasowe plany eMa. Na czas remontu muszę przenieść rośliny z rabatki wokół niego :roll: , a i po dwudziestu latach dosadzania, przydałoby się przekopać ogród, bo już trudno mi zapanować nad światem podziemnym ;:14 .
Słonecznego dnia ;:196

Janku, ta kokorycz, jak zechce, mocno się sieje ;:333 . Jest u mnie od niedawna, (wcześniejsza, "wyszła" na dwóch nogach ledwie zakwitła :roll: ) i chyba zostanie. U koleżanki rośnie w najbardziej suchych miejscach przy domu, a najwięcej siewek ma w kostce brukowej ;:306 .
Szkoda, że sangwinaria nie chce być "chwastem", a w Kanadzie rośnie jak nasz zawilec gajowy ;:174 Ekspresowo kwitnie, ale podoba mi się :roll: , a i liściorki ma fajne ;:215 .

Lucynko, ;:168 , moje kwiatki bardzo Ci dziękują za pochwały ;:180 i wdzięczą się w jeszcze ciepłe i słoneczne dni ;:138 , bo w prognozach jakaś masakra ;:145 .
Na razie kwitną obficie jedynie jakieś wczesne mieszańce i bezłodygowe, a pierwiosnki wyniosłe dopiero tworzą pączki ;:333 . Jeśli tylko chcesz mieć te wcześniaki, to tylko napisz, kiedy chcesz je sadzić ;:196 . One są w większości w odcieniach różu i białe.
Narcyzy śpieszą się jak nigdy, a tulipanki wyskoczyły ja króliki z kapelusza magika ;:oj .
Sangwinarii pilnie się przyglądam co chwila, zamiast porządkować ogród :;230 .
Pięknego, słonecznego dnia ;:196 .

Dorotko, pięknie dziękuję za pochwały dla moich kwiatków ;:180 , chociaż, gdzie tam mojemu ogrodowi, do Twoich rarytasów, na wypieszczonych rabatkach ;:138 .

Dopóki wiosna trwa...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwszy pełny pierwiosnek ;:138

Obrazek

Różowa przylaszczka jednak zakwitła :D

Obrazek

Szkoda, że nie da się wysłać zapachu ;:167

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1704
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

No tak, u Ciebie troszkę szybciej wiosna zawitała w pełni :)
Ale musze wrócić do kilku postów wyżej :) Nie pamiętam a pewnie pisałaś - jakie piwonie wysiewałaś? i siałaś rozumiem gdzieś w okolicy lata/jesieni 2021? Pięknie te piwonie Tobie wykiełkowały, z chęcią będę oglądał jak u Ciebie rosną :)
Kokorycze są super wypełniaczami - a ich rozsiewanie się to dla mnie zaleta :) ja chodzę z ich nasionami po ogrodzie i rozsiewam :wink:
U Ciebie nawet tulipany zaczęły kwitnienie ;:oj
A biała cebulicę masz jakoś oddzieloną? może coś ją zagłusza?
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Czy na kolejnym zdjęciu za śnieżyczkami jest różowa cebulica?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, u Ciebie wiosna nie tylko trwa, ona rozwija się w zawrotnym tempie! ;:138 ;:138
Tak pięknie zakwitły już tulipany, a nawet pierwiosnek pełnokwiatowy. :shock: ;:215
Masz bogatą kolekcję wiosennych kwiatuszków. Widać, że dużo serca im poświęcasz, bo zaiste wspaniale się odwdzięczają. ;:215 ;:303
Zapewne Twój ogród częściej odwiedza słoneczko, ;:3 niech zatem świeci i grzeje, rozwijając coraz to nowe kwiatuszki. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11292
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Z wielkim zainteresowaniem oglądam Twoje ogrodowe fotki Martusiu ;:196 i oczy wychodzą mi z orbit :roll: ...U mnie daleko do takich widoków... :wink:
Brawa dla Ciebie i Twoich podopiecznych! ;:138 ;:138 ;:63

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, Ty masz na pewno podgrzewany ogród :D Takich wiosennych kwitnień nie widziałam u nikogo ;:224 Tulipany, narcyzy, prymulki i to jakie śliczne. Cebulice te różowe ;:333 Tym bardziej mi żal, bo i ja sadziłam cebulki, a nie wyszła ani jedna ;:145
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12106
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

No ja też ostatnio przeglądałem stronę mojej ulubionej szkółki z wielkim smutkiem, bo wypatrzyłem wiele rzeczy, na które miałbym ochotę, niestety miejsca, aby je posadzić już brak…

Pozdrawiam!
LOKI (który zgodnie z instrukcją rozwarł paszczę i zaczął ryczeć „koko!!! koko!!!”).
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Karolu, to są siewki piwonii bylinowych, kiedy w 2021r zaniedbałam przycinanie po kwitnieniu :oops: i żal mi było wyrzucić nasionka. Teraz trzeba będzie rozsadzić to przedszkole, bo żal wyrzucić ;:224 .
Mam tylko bylinowe piwonie i jedną Delavaya, ale ona niestety nie tworzy nasion ;:185 .
Ta "dzika" kokorycz pełna, anektuje mój ogród w szybkim tempie ;:306 , teraz mam od Lidzi i pustą z drugiej strony, gdzie może się siać do woli, ale nie spodziewałam się tego po odmianowej. Rozsiała się bez mojej pomocy, i znajduję ją w dziwnych miejscach. Co ciekawe, kilka siewek kwitnie w ciemniejszych kolorach ;:oj
Białą syberyjską posadziłam właśnie na rabacie, żeby nic jej nie przeszkadzało, bo miałam tylko kilka cebulek i chyba nie jest jej dobrze. Zastanawiam się czy nie przenieść jej w busz błękitnej ;:224

Ewuś, za śnieżycami, jest różowy śnieżnik.
Cebulice należą do tej samej rodziny, ale to inny gatunek, o ile czegoś tam już nie wykombinowali botanicy :roll: .

Lucynko, tak właśnie się dzieje, a ja nie wiem czy cieszyć się czy martwić. Bardzo już byliny wyrośnięte i lilie w większości powychodziły, a nawet hosty mają coraz większe kły. Jak teraz wróci zima, to nic tylko siąść i płakać!
Na razie jeszcze ciepło, chociaż dzisiaj deszcz przed południem i teraz też pada, to ciągle rozkwitają nowe kwiatki :tan .
Niech spełnią się Twoje życzenia i słoneczko grzeje, nie dopuszczając do żadnych przymrozków ;:196 .

:wit Maryniu, bardzo dziękuję wraz z wszelkim kwieciem za słowa uznania ;:180 .
Ostatnie bardzo ciepłe dni, dogrzały ogród i przyspieszyły kwitnienia, oby to nie był koniec wiosny u mnie!
;:196

Dorotko, muszę przyznać, że ostanio, to nawet bardzo dogrzewany ;:oj , ale ogrzewania podziemnego nie mam ;:185 , a szkoda, bo na wypadek przymrozków, bardzo by się przydało ;:224 .
Cebulic jeszcze nie spisuj na straty, u Ciebie było chłodniej, to jeszcze mogą Cię zaskoczyć ;:333 . U mnie dopiero w tym tygodniu pokazały się maluszki dwulistne i śnieżniki i to z dnia na dzień wyskoczyły listki, a następnego dnia już kwitły. ;:oj

Loki, ja jeszcze mogę odzyskać teren, likwidując powtarzające się rośliny, albo jeszcze zagęścić nasadzenia ;:333 , ale wolałabym dodatkowy kawałek, najlepiej słoneczny :tan .

ps
Nie bardzo rozumiem dlaczego mi tu gdaczesz? Czyżbyś oglądał wczorajszy mecz? :roll:


Cebulice

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnie krokusy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i takie maluszki

Obrazek

Obrazek

Żywiec

Obrazek

Śnieżniki

Obrazek

Obrazek

Miłego wieczoru :wit

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Jakie piękne poletko pierwiosnków, Martusiu! ;:138 ;:138
Narcyzy rozwijają pąki, a jest ich naprawdę ładna kępa. ;:215
Kokorycze kwitną, cebulice w kilku odmianach, śnieżniki mrugają błękitem i pojedyncze kwiatki żonkili naprawdę ślicznie się prezentują. ;:303 ;:303 Oby tylko zima nie dokuczyła kwiatuszkom. ;:oj
Dobrej, słonecznej niedzieli, Martusiu. ;:196 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12106
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Aaa… Jak masz jeszcze jak odzyskać teren to dobrze. U mnie już naprawdę bieda z nędzą pod tym względem…

Piękne kwitnienia pokazujesz. Imponująca masa kokoryczy, absolutnie niesamowity granatowy biało obrzeżony pierwiosnek, pięknie uchwycona królowa trzmieli na ciemierniku cuchnącym… ;:167

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Ale łany pierwiosnków! Pięknie!
Cudnie ujęłaś kokorycz, Martuś.
Może masz podgrzewanie podłogowe w gratisie w Twoim ogrodzie, a Ty o tym nawet nie wiesz - no wszystko na to wskazuje.
Zwiększam listę super zimujących roślin w donicach - z tych najnowszych to na pewno kocimiętka, wszelkie bodziszki, rozchodniki okazałe. Lawenda i periowskia niby też ale pochwalę ją jak dopiero ruszą na całego.
Tak więc nie bój się tylko próbuj ;:172
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś, otworzyłam usta i oniemiałam z wrażenia ;:oj Aż sprawdziłam w Twoim profilu czy przypadkiem nie mieszkasz w Hiszpanii :lol:
Fantastyczne kwitnienia, a fotki - prawdziwe perełki ;:215
Dobrego tygodnia i ciepełka ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”