Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11617
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Jutro pracujemy u syna. Od dwu dni prognozują deszcz, ale nie spadła nawet kropla.
Dzisiaj zabawiłam się w Kopciuszka :roll: i oberwałam kwiaty azalii, na pewno było na obu ponad dwieście.
Niestety włączyliśmy podlewanie na najsuchszych rabatach. Od razu uaktywniły się gryzonie, bo w mokrej glebie łatwo drążyć tunele. ;:223

Lucynko cynie liliputki wysiałam 27 marca, już wszystkie kwitną, ale pojedynczymi kwiatami. Na ładne bukiety trzeba poczekać około dwa tygodnie. ;:65
Irys 'Piknk Parfait' posadzony w ubiegłym roku, miał jednego kwiatka. Teraz już pięć. ;:306
Mam nadzieję, że za rok piwonie się już dobrze ukorzenią i zobaczę więcej kwiatów. Nawet wykopana w kwietniu do czyszczenia z podagrycznika, rozwija jeden kwiat. :shock: Nie zawsze wiosenne przesadzanie pozbawia kwitnienia. :tan
Dziękuję, ;:196 mało mam czasu na ogród, ale bez mojego udziału dobrze sobie radzi.

Miłego weekendu i dobrej pogody na cieszenie się ogrodami. ;:3

Róże zaczęły.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze sesja orlai, zacznę ją niedługo wycinać. ;:173

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11338
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Ładnie pokazujesz ogród ,wydaje mi się,że zmieniłaś jego charakter na bardziej swobodny i taki swojski... ;:215 ;:215 ;:333 Róże też ładne! ;:63
Miłego weekendu Soniu ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16652
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, podziwiam feerię barw i odmian pięknie już kwitnących różyczek! ;:138 ;:138
Orlaja w pełni kwitnienia ;:215 , a moja jeszcze w fazie sadzonek. Mam nadzieję, że doczekam i ja takich fantastycznych bielutkich baldachów. ;:204

Ogród radzi sobie świetnie ;:303 , dzięki czemu spokojnie możesz pomagać synowi w urządzaniu jego ogrodu. :lol:

Gdyby jeszcze deszcz zechciał zmoczyć suchą ziemię i napoić spragnione roślinki, byłoby wspaniale i tego Ci z całego serca życząc, pozdrawiam cieplutko. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11617
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Wczoraj u syna wypieliliśmy dwie rabaty, założyliśmy linie kroplujące, tektury i wszystko zostało zasypane korą. :tan
U mnie upał i wiatr skutecznie osuszają glebę. ;:174
Zakwitła jednym, drobnym kwiatkiem piwonia, wykopywana wiosną i czyszczona z podagrycznika. Druga miała pąki, ale zrzuciła.

Obrazek

Maryniu nadal moja pedantyczna natura przeważa, ale rzeczywiście rabaty mają trochę swobodniejszy wygląd.
Dziękuję za miłe słowa i życzenia. ;:196 Róże powoli otwierają pąki. Dwie ubyło. Wielkokwiatowa, stale chorująca na czarną plamistość została wyrzucona. Także jedna Pomponella znikła, ale poszła do nowego ogrodu. ;:173

Obrazek

Obrazek

Lucynko dziękuję, zawsze masz dobre słowo o moich kwiatuchach. ;:196
Róże mimo braku oprysków, całkiem ładnie zapączkowane. Chyba wilgotna wiosna i jesienna dawka kompostu im posłużyła.
Nadal woda wyłącznie z kranu, z chmur nic nie chce spadać. ;:222
Na pewno Twoja orlaja zdąży zakwitnąć, lato prawdziwe dopiero nadchodzi. Biała rabata pod klonem, oczywiście z orlają. :D

Obrazek

Obrazek

Leonardo da Vinci przesadzona trzy lata temu nie może się pozbierać, nadal ma 30 cm wysokości i drobne pędy. ;:223

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród zielonej

Post »

Pięknie wygląda orlaya rozsypana po całym ogrodzie ;:oj Biel ich kwiatów rozjaśni każdy zakątek, a cała biała rabatka aż lśni ;:138 Moja się nie wysiała, w maju siałam ponownie i też siewek nie widać ;:145
Tyle róż już kwitnie, mnogość kwiatów na jednym krzewie daje duży efekt ;:108 Do tego szałwie, naparstnice, cynie- prawdziwy kalejdoskop kolorów. Na pewno nie jest nudno ;:oj Nie dziwię się wnukom, że nie chcą wyjeżdżać z takiego ogrodu. A przecież nie tylko ogrodem żyją, babcia i dziadek na pewno zapewniają im i inne atrakcje :tan
W następnym roku zastosuję się do Twojej rady odnośnie pomidorów ;:196 Za długo rosną w warunkach mieszkaniowych i dlatego potem mam je takie rachityczne. Jeszcze te na balkonie jakoś wyglądają, ale na działce dopiero teraz jakoś się zbierają. Kwitną co prawda, ale wygląd krzaczków zostawia dużo do życzenia ;:174
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16652
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Jak Ty to robisz, że na białej rabacie nawet naparstnice tylko biało kwitną, Soniu? ;:138
Choćbym nie wiem jak się starała, to moje kwitną takimi kolorami, jakie im się żywnie podobają. ;:7
Biała rabata przypadła mi do gustu, jest bowiem tak a czyściutka! ;:215 Biel zawsze sprawia wrażenie takie niewinne. ;:303
Naturalnie wierzę, że i moje orlaje jeszcze zdążą zakwitnąć, ;:108 jednak nastąpi to zdecydowanie później. Nic to, są tam inne roślinki, które zakwitają wcześniej i to pod nimi właśnie uchowały się sieweczki orlai, dzięki czemu ani gołębie, ani kosy ich nie znalazły. :lol:
'Leonardo da Vinci' potrzebuje więcej czasu do nabrania masy, ale już piękna, bo zakwitła wieloma kwiatuszkami. ;:215 ;:303

Skoro czekasz na deszcz, to niech wreszcie spadnie na Twój ogród i podleje spragnione wody roślinki. ;:167
Ja już mam dość wody z nieba, ;:131 już mogłoby tylko słonko dogrzewać rabaty.

Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2632
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Też się zastanawiam jak sprawiasz Soniu, że na białej rabacie zakwitają białe naparstnice ;:7 U mnie zawsze są niespodzianką :D Swoją drogą to naprawdę ładnie wygląda ;:215
Różyczki też się rozkręcają, nawet ta przesadzana ma sporo kwiatów, no i trawki zaczynają pokazywać swoje piękno ;:63
Miłego weekendu w tak pięknym ogrodzie ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11617
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Wczoraj wieczorem mocno padało. Niestety gleba w niektórych miejscach nawodniona na głębokość 5-10 cm.
Moje pomidory i ogórki już zawiązują owoce. :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Iwonko jesienią będę bardziej asertywna w stosunku do orlai, mniej samosiejek zostawię. ;:173 Trochę zagłuszyła mi w tym roku szałwie i piwonie.
Szałwie omączone kocham i to się już nie zmieni. Są bezproblemowe i dwa razy kwitną. ;:215
Dzieciaki kochamy bezgranicznie, nigdy się u nas nie nudzą. Ostatnio starszy był elektrykiem i całe mieszkanie było obwieszone kordonkiem wiązanym do wszystkich możliwych miejsc. Musiałam się schylać, żeby przechodzić do kolejnych pomieszczeń. Najwięcej radości było, jak idąc urywałam przewody. :)
Kolejne róże zakwitły, ale okrywowe zagęściły się strasznie. Dlatego właśnie oddałam jedną Pomponellę. Druga nareszcie ma trochę miejsca i więcej pąków pokazała.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko tak całkiem ta rabata biała nie jest. :D Za białymi kwitnie różowa naparstnica.
Dziękuję, ;:196 popadało mocno, ale była ulewa, więc woda spłynęła w najniższe rejony działki.
Naparstnic mam pogrupowane. Na południowej i zachodniej rabacie najwięcej białych, a na północnej różowe. Jeśli się pomieszają, to wycinam inny kwiatostan, żeby się nie wysiał drugi kolor. Oczywiście pojedyncze się pojawiają, ale ten sposób eliminacji generalnie się sprawdza. ;:108

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Halszko opisałam Lucynce jak sadzę naparstnice. Siewki z białej po jednej stronie ogrodu, są w 90% białe, a po drugiej w podobnym procencie różowe. ;:215
Trawy już wszystkie ładnie ruszyły, muszę je pokazywać, bo jakoś zdjęcia kolorowych kwiatów częściej wstawiamy. :roll: Zakwitł mój ulubiony Chopin. Niestety wczorajsza ulewa trochę poniszczyła kwiaty.
Dziękuję, ;:196 weekend będzie miły, dzieciaki będą się z nami bawić. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21827
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu już lato w pełni u Ciebie. :wit
Moje liliowce dopiero mają pąki,daleko im do kwitnienia. Zazdroszczę Ci kopru :oops: :wink:
Nie mam szczęścia do niego, ani wiosenny wysiew,ani samosiew ani jesienny nic nie jest w stanie spowodować by rósł duży,dorodny i
zmuszona jestem przez cały rok kupować go.
Lubię róże ale zazdroszczę lwiej paszczy bo u mnie nie chcą wschodzić podobnie zresztą jak astry.
Pozdrawiam serdecznie :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16652
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, domyślam się, że odpoczywasz po intensywnej zabawie z wnuczętami. :lol: Zapewne było dużo radości i śmiechu. ;:215
Uśmiałam się, czytając Twoje opowiadanie o zabawie w elektryka. :;230 Kto by przypuszczał, że dzieci potrafią tak wiernie oddać plątaninę przewodów elektrycznych... Wiem, wiem, dzieci mają nieograniczoną wyobraźnię i wspaniale jest, gdy dorośli im w tym jeszcze pomagają, nie strofują za bałagan czy utrudnienia w poruszaniu się po domu. ;:333 Wielkie brawa dla Ciebie. ;:433 ;:433

Podoba mi się pomysł zachowania jednego koloru naparstnic w konkretnym miejscu. ;:333 U mnie one sieją się w tak różnych zakątkach, że trudno byłoby je ujarzmić, tym bardziej że u sąsiadki tuż przy siatce są praktycznie wszystkie kolory i ich odcienie, a sieją się nie tylko u niej. ;:108

Pomidorki siałaś duuużo później niż ja, a widzę owoce wcale nie mniejsze od moich ;:303 . W przyszłym roku spróbuję wytrzymać z ich wysianiem chociaż do końca marca. A czy mi się ta sztuka uda... Czas pokaże. ;:306

Moje ogóreczki też już zawiązują owoce, a nawet cukinie im dorównują ;:63 , tylko z koprem mam zawsze jeden problem ;:131 . Na zielony nie narzekam, ale kwitnienia nigdy się doczekać nie mogę i do kiszenia ogórków zawsze dostaję od jednego z sąsiadów. ;:108

Buziaki zostawiam ;:196 ;:196 i pędzę dalej.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1119
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród zielonej

Post »

:wit. Soniu ;:196 Czytam o miłości Twojej do szałwi omączonej ,też ją podzielam .
W Twoim ogrodzie cudnie jest to już pisałam .
Czytam też ,ze jesteś bardzo zapracowaną na wszystkich możliwych "frontach "
Tym bardziej buźka za piękne zdjęcia Twojego ogrodu :D
Aż się chce oglądać i oglądać ,mam wrażenie ,źe Ty w nim nie masz jednego chwasviorka niooo ;:306
Pięknego tygodnia w zdrowiu i ze słoneczkiem . ;:167
Biegnę na dzialeczkę coś mnie naszło :wink:
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1706
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Orlai chyba nigdy za dużo :wink: Ona jest przepiękna.
Wyczytałem, że udało sie Tobie kupić dla syna żywotnika 'Golden Tuffet' 30cm za niewielkie pieniądze - 30 cm to mega dużo jak na ten okaz a cena naprawdę niska :)
Twoje rabaty wyglądają po prostu zjawiskowo, mógłbym godzinami tylko zdjęcia z Twojego wątku oglądać :)
A czy ten czerwonolistny szarłat sam się Tobie rozsiewa? albo czy może nasiona zbierasz? Czy to może kupne? :wink: Nie znalazłem wiosną nigdzie nawet wysyłkowo co mnie trochę dziwiło bo kiedyś go widziałem. Znalazłem tylko trójbarwne a interesuje mnie ten właśnie czerwonolistny.
A te złote kępy to rozplenica 'Hameln Gold'?
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu super babcia z Ciebie, że pozwalasz na różne zabawy :)
Warzywa już niedługo będą do konsumowania ;:108
Widzę coraz więcej kolorów u Ciebie, kiedyś pamiętam tylko białe :lol:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”