Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2620
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko :wit
Piękną masz kolekcję hibiskusów syryjskich ;:138 czy to duże krzaczki? Gdzie Ty to wszystko mieścisz ;:7
Piszesz, że na razie biwakowanie na działce przerwałaś, będziesz częściej odwiedzać FO :D a na działeczkę będziesz jeździć z mężusiem.
Miłego pogodnego dnia Lucynko ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
anna62
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 31 maja 2012, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Piękne hibiskusy syryjskie pełne ,czy one się rozsiewają ? Bo te pojedyncze to u mnie pięknie się wysiewają natomiast mam pełnego to w ogóle się nie wysiewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16640
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Częściowo odpracowałam zaległości w zaprzyjaźnionych wątkach, by wreszcie zajrzeć do własnego.
Dzisiaj jeszcze zimnawo, dzięki czemu łatwiej było zmusić się do niewielkiego wysiłku. Co prawda działkę wyczyściłam z chwastów jeszcze podczas pomieszkiwania tam, ale coś nie coś trzeba było przyciąć, coś podwiązać, a i pogawędzić z sąsiadkami wypadało.
Ponieważ jednak znacznie krócej przebywam na działce, to i czasu mniej na przyjemności.


Jagusiu - specjalnie wsadziliśmy dwie morele, by zapylacz był pewny, a one i tak się na nas wypięły. ;:222 ;:145 W tym roku faktycznie podczas kwitnienia pszczółek nie było, bo akurat lało deszczem i wiało wiatrem, ale w poprzednich latach wszystko było jak trzeba, tylko owoców brakowało. :oops:

Jagi - wprowadzaj się, nawet na całą zimę. ;:180 Adres podam przy okazji. ;:108
Niesprawiedliwie rozporządza natura deszczem i słońcem. U mnie w tym roku nadmiar wody z nieba, u Ciebie susza i żadna z nas nie jest zadowolona. ;:185 Najważniejsze jednak, że żaden kataklizm nas nie dotknął i niech już tak pozostanie. ;:303 Naturalnie życzę Ci trochę deszczu, najlepiej nocami, by roślinki odżyły, by się nie suszyły, by nabrały wigoru, dając Ci dużo radości. ;:167

Halszko - bardzo lubię syryjskie, które u mnie zostały wyprowadzone w drzewka. Jedno drzewo jest już bardzo duże, a kwitnie trzema kolorami: białym bez oczka, niebieskim i różowym z oczkami. Osobno rosną drzewka dwóch rożnych pełnokwiatowych i jedno kwitnące białymi kwiatkami z oczkiem, które przyjechało do mnie jesienią od Marysi Maski. ;:303 Po przycięciu liliowców odkryłam już dość dużego syryjskiego o nieznanym na razie kolorze kwiatków, bo jeszcze nawet pąków nie ma. Zastanawiam się, co z nim zrobić, zapewne będę szukała osoby gotowej go przygarnąć. ;:108 Wyprowadzę go w drzewko, a gdy pokaże kwiatki, spróbuję znaleźć dlań nowego właściciela.
Dziękuję, Halszko i cieplutko pozdrawiam. ;:167 ;:196

Aniu - anno62 - niestety, pełne syryjskie nie sieją się. ;:185 Jest jednak sposób ich rozmnażania z patyczków. Sprawdzony. ;:108 Jesienią ścięłam kilka dla sąsiadki i z tych kilku patyczków dwa się przez zimę w ciepłym domu ukorzeniły. ;:333


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kwitnie magnolia 'Dan Xin'

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ObrazekLilia orientalna "Soft Music'.

Bardzo dużo kwiatów i pąków jeszcze nierozwiniętych mają teraz różyczki. Wiosną nawet połowy tej ilości nie było.
Królowe pokażę jutro, dzisiaj już dobrej nocki życzę wszystkim i kolorowych snów.


Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Witaj Lucynko :wit
Dziękuję za pokazanie hibiskusów syryjskich ;:167 Wszystkie piękne i obficie kwitną ;:215
Moje oprócz jednego to jeszcze młodziutkie, a jeden jeszcze nie pokazał kwiatów chociaż pączków troszkę ma. Ma być biały z czerwonym oczkiem, ale pączki są jakieś różowawe, to może będzie różowy, dobrze by było, bo różowego nie mam, za to dwa niebieskie ;:306 U mnie wszystkie hibiskusy kwitną późno i nie wiem co jest powodem, bo u sąsiadki za płotem kwitną też wcześniej. ;:223
Martwi mnie też to, że bardzo oblatują pąki kwiatowe ;:145 czy u Ciebie też?
Pozdrawiam serdecznie ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16640
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Deszcz długo nie pozwalał nam opuścić działki, dlatego wróciliśmy znacznie później niż planowaliśmy.
Zerwałam dojrzałe pomidorki, które w tym roku urosły do niespotykanych dotąd u mnie rozmiarów. Kilka największych wrzuciłam na wagę. Niesamowite wrażenie, bo waga ich wahała się od 34dag do pół kilograma.

Obrazek

Obrazekzdjęcia allegro

Niestety, jakoś szybko dojrzewają i kilka krzaczków już dzisiaj ogołociłam z owoców, po czym wyrzuciłam je na kompost. Później zaczęły dojrzewać pomidorki w tunelu i tam jeszcze przez jakiś czas będzie co zbierać. Dziwicie się zapewne, jak to jest możliwe, że pod chmurką wcześniej dojrzały. Ja też zachodzę w głowę ;:24 , jak to jest możliwe. Niby nie jest, a u mnie, owszem, jest.

Działka kwitnie i cieszy, a ketmie syryjskie i hibiskus bagienny zaszalały w tym roku nie tylko ilością kwiecia, ale i wczesnym zakwitaniem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szaleją astry, na szczęście jeszcze nie marcinki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niezwykle bogate w pąki i kwiaty są wszystkie różyczki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jednak, żeby nie było aż tak radośnie, to muszę przyznać, że nie wszystkie roślinki zakwitły mi w tym roku. Najdobitniejszym przykładem jest ogromny akant, który naprodukował mnóstwo wielgachnych liści, a żadnego kłosa nie wypuścił.

Obrazek

Niespodziankę zrobiła mi młodziutka budleja miniaturowa 'Blue Chip'.

Obrazek

Dużo radości sprawiła mi też jedna z dwóch świecznic. Świecznica sercolistna.

Obrazek

Celozje grzebieniaste postawiły na wzrost, grzebienie mają niewielkie.

Obrazek

Obrazek

Na dzisiaj wystarczy, nie będę Was zanudzała podczas jednego wieczoru. Więcej pokażę w kolejnych postach.


Halinko - w tym roku syryjskie wyjątkowo wcześnie i wyjątkowo obficie kwitną. ;:215
Gdybyś chciała nasiona różowego hibiskusa, ewentualnie jeszcze białego bez oczka, to z przyjemnością zbiorę dla Ciebie nasionka. ;:108
Część pąków kwiatowych moje ketmie też straciły, zawsze obserwuję taką sytuację, ale mnie to nie martwi, ;:185 ;:185 bo im mniej kwiatów, tym są one większe. ;:303 W tym roku są wyjątkowo duże. ;:138
Pozdrawiam wzajemnie bardzo cieplutko. ;:167 ;:196


Dobrej nocy, kolorowych snów.

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2620
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

WitajLucynko :wit
Ale masz piękne pomidorki ;:138 pewnie również smakowite. Te moje karłowe Azteki, o których pisałam, że niezbyt smaczne okazały się całkiem niezłe, gdy pozwoliłam im porządnie dojrzeć :D Po prostu zerwane za wcześnie były trochę kwaskowe.
Świecznica ślicznie zakwitła, tak subtelnie ;:215
Lucynko, po ilu latach można się spodziewać kwiatków u siewki hibiskusa syryjskiego? Dostałam chyba w zeszłym roku taką z 15 cm, w tym roku osiągnęła wysokość ok. 30 cm. Nie wiem czy w przyszłym mogę już liczyć na jakiś kwiatek?

Pozdrawiam cieplutko, miłej niedzieli ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16640
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Deszcz znowu nabroił na działce, ale ja już przestałam się tym podniecać. Poprawiłam, co zepsute, obsypałam wymyte korzenie i coś nie coś szturchnęłam, dziabnęłam, ale gdybym miała wymienić, co tak naprawdę zrobiłam, to miałabym problem. ;:7
Sobota po pochmurnym poranku okazała się słonecznym dniem z przyzwoitą temperaturą i niewielkim wiatrem. Niedzielę spędzę w domu w oczekiwaniu na przyjazd najmłodszego syna, który część urlopu postanowił spędzić na łonie rodziny. :D Już się nie mogę doczekać.


Halszko - pomidory w tym roku rzeczywiście dały z siebie wszystko, dziękuję. ;:180
Świecznica dopiero zaczyna, ale naprodukowała dużo kłosów, ;:333 będzie więc świeciła na tle domku działkowego. ;:303
Szczerze mówiąc, nie zanotowałam, kiedy hibiskus syryjski zakwita po raz pierwszy. U mnie zasiały się dwa, które w tym roku urosły do ok. 60 cm, jednak kwiatków jeszcze nie pokażą, w związku z czym nawet nie wiem, które się zasiały. Mam jeszcze dwie malutkie siewki i też nie wiem, które to.
Pozdrawiam wzajemnie i dobrej niedzieli życząc, buziaki ślę. ;:196 ;:196

Ps. Gdybyś chciała wyhodować sobie pełnokwiatowe hibiskusy syryjskie, to daj znać, a po kwitnieniu natnę Ci patyczków.
Mam dwie ketmie pełnokwiatowe: różową i niebieską.

Obrazek

Obrazek


Na działce.
Najdłużej kwitnące lilie:

Obrazek

Obrazek

Najpóźniej zakwitły i ciągle jeszcze kwitną:

Obrazekzdjęcia free

Obrazek

Zakwitły kolejne driakwie jednoroczne: czerwona i biała.

Obrazek

Obrazek

Ten pajączek wkrótce rozwinie kolejne pąki.

Obrazek

Inkarwilla dopiero straciła ostatni kwiatuszek.

Obrazek

Stokezja powtarza.

Obrazek

Dwa ocalałe koleusy prezentują się jako tako.

Obrazek

Obrazek

Liście hosty zdewastowane przez ślimaki, ale kwiatki pachną.

Obrazek

Powtarza czyściec wielkokwiatowy.

Obrazek

Jeżówki nie są już takie ładne, jak na poniższych zdjęciach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tyle na dzisiaj. Kolejna porcja działkowych kwitnień wkrótce.
Miłej, sympatycznej, słonecznej niedzieli życzę wszystkim Przyjaciołom i Gościom.

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5045
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Dzięki, Dobrodziejko, za deklarację milej i smakowitej zimy ;:196.
Gdybyś miała za dużo nasionek czysto białego "syryjczyka" to ja poproszę. I wyjdzie na to, że to ja podam Ci swój adres :uszy.
Ilość i wielkość Twoich ketmii sprawia, że Twoja działka jawi mi się jako wielkie pole ;:oj.

Serdeczności - Jagi
PS. Deszczu wciąż nie ma...
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko dziękuję za miłe chęci i dobre ;:167 Mam już pięć ketmii w tym ostatnio zakupiona biała z oczkiem widać , że będzie różowa, więc mam już trzy kolory. Zaraz po przekwitnięciu przesadzę je na miejsce wyciętego świerka i będę miała też tricolor ;:306 Gorzej będzie jak każda będzie kwitła w innym terminie, tak miałam z budleją i nie było oczekiwanego efektu ;:223
Twoje trzykolorowe drzewko jest ;:215
Moje jeżówki też straciły fason i powoli już wycinam ,a lilie te co miałam już też wycięte ;:145
Pozdrawiam cieplutko ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25136
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

W piątek jak lunęło to akurat siedziałam w kinie :D
Na moich piaskach wcale ta ulewa nie zrobiła wrażenia.
W sobotę jak sadziłam było, można powiedzieć, tak jak powinno być zawsze, a nie jest, bo zazwyczaj ziemia to wiór.
Czy masz więcej hibiskusów, czy to tylko moje wrażenie?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16640
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Leje! Wieje! Jednak wcale mi to nie psuje humoru, bo mam w domu najmłodszego syna, który przez dwa pandemiczne lata w ogóle do nas nie przyjeżdżał i będę go miała przez cały tydzień. ;:138 ;:138
W niedzielę byliśmy na działce, a dzisiaj nie było nam dane z uwagi na paskudną pogodę. Mimo wszystko nie jest źle - będą grzyby!


Jagi - Kochana, nasionek możesz mieć cały worek, toteż przygotuj się na to, że swój adres będziesz musiała mi podać. ;:108 Natomiast mój też dostaniesz jako adres zwrotny na kopercie z przesyłką. ;:40 Zawsze go podaję - nawyk z zaprzeszłej epoki. ;:306
Moja działka mierzy sobie raptem 3 ary, a ponieważ jest taka malutka, to wszelkie krzewy ozdobne u mnie funkcjonują jako drzewka, pod którymi spokojnie mogę uprawiać niskie roślinki, z czego skwapliwie korzystam. ;:303

Mam nadzieję, że i do Ciebie chmury deszczowe dzisiaj dotarły. Wychodzę często na balkon i dmucham na te chmurzyska, zaklinając je, by popłynęły w Twoim kierunku. ;:15
Buziaki. ;:196 ;:196

Halinko - ketmie syryjskie zakwitają w jednym czasie, tylko młodsze mogą się nieco spóźnić, ale po dwóch - trzech latach wyrównają czas kwitnienia. ;:215 Przynajmniej takie są moje obserwacje. ;:108
Jeżówki wprawdzie nieco straciły na urodzie, jednak jeszcze nie dorosły do wycięcia, choć pewnie po tych tygodniowych deszczach, które właśnie rozpoczęły maraton, zapewne będą gotowe. ;:224 A lilie z powodu nadmiaru deszczy wyciągam z ziemi jak z miękkiego masła. ;:174
Pozdrawiam wzajemnie równie cieplutko. ;:167 ;:196


Niedziela na działeczce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazekdarmowe hostingi stron

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
jagusia111

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

plocczanka pisze: Obrazek

Obrazek

Obrazekdarmowe hostingi stron
Lucynko co to za urocze kwiatuszki?
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2620
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko, dziękuję za propozycję, ale mam kiepskie doświadczenie w ukorzenianiu jakichkolwiek patyczków :oops: więc to chyba nie ma sensu. Będę podziwiać Twoje ketmie, i czekać na moją małą sadzonkę aż urośnie ;:65
Lilie wyjątkowo długo Ci kwitną i pięknie się prezentują a towarzyszące im rozmaite jeżóweczki w niczym im nie ustępują ;:215 Dalie masz wyjątkowo okazałe, zresztą wszystkie kwiaty cudownie kolorowe i bogate ;:138
Biało kwitnącą, pachnacą hostę też mam, ale jeszcze czekam na kwiaty, dopiero malutki pędzik kwiatowy wychylił łebek z rozety liści. Nie wiem kiedy się doczekam na kwiaty ;:7

Życzę Ci kochana aby deszczyk podlał z umiarem Twoją działeczkę a od rana niech słoneczko ogrzeje i oświetli rabatki i grządki. Dobrego tygodnia Lucynko w towarzystwie syna ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”