Zakątki na Dębowym 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu, coraz więcej cudownych kwiatków zdobi Twój wspaniały ogród! ;:215 ;:215
Królują lilie, które dla mnie są zdecydowanie królowymi lata. ;:195 Kocham ich cudne kwiaty, uwielbiam słodki aromat, który rozsiewają wokół, nie pozwalając przejść obok siebie obojętnie. ;:63
W Twoim ogrodzie mnóstwo rozmaitych barw i kształtów, dzięki czemu spacer wśród kwitnących roślinek jest samą przyjemnością.
Wielkie brawa ;:433 ;:433 dla Ciebie za tak wspaniałą aranżację i pracowitość.

U mnie dzisiaj leje jak z cebra i zrobiło się potwornie zimno, ;:222 mam tylko nadzieję, że to jednodniowe załamanie pogody, bo w domu nudno i tęskno za naturą. ;:108

Pozdrawiam cieplutko i życzę dobrej pogody zarówno dla Ciebie i Twoich ślicznych roślinek. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Shalina-Halinko Przepraszam nie zauważyłam twojego wpisu. Witaj kochana. ;:196 Oj tak burza złamała mi brzoskwinię.I to całkiem sporą. Ale dona mniejsza gałązka jest cała i już jest przywiązana do palika i poprowadzona do góry. ;:108 Coś z niej powinno się uratować.
Szkoda,że burza wytelepała twojego ślicznego hibiskuska. Ten mój hibiskus sam z siebie jest dwukolorowy. Mi to pasuje. W jednym miejscu na jednej roślince mam 2 kolorki. ;:173 Dobry pomysł posadzić 2 razem.
Lilie, liliowce i hortensje są prześliczne. Uwielbiam te roślinki. ;:167 Cieszę się,że moje ogrodowe widoczki ci się spodobały ;:333
Pozdrawiam serdecznie ;:196
plocczanka-Lucynko Witaj kochana ;:196
No cóż lato mamy bogate w rożne kwitnienia. A ja lubię różnorodność w roślinach , zwłaszcza w kwitnieniach.
O tak lilie jeszcze królują w duecie z liliowcami. Ale już ustępują delikatnie pięknie rozkwitającym i przebarwiającym się hortensjom.
Chyba wszyscy je bardzo lubimy ;:167
Ja sama lubię odchody robić.Jak wracam do domu z pracy to po obiadku obowiązkowo spacer muszę po swoim ogrodzie zrobić.
Poprzyglądać się jaki liliowiec rozkwitł, co nowego w kwiatuchach się pojawiło,lub coś innego dostrzec. ;:108
Bardzo dziękuję za te wszystkie miłe słowa . ;:196

Wczoraj mąż ściął 3 śliwy.Już miały ponad 11 lat.I kiepsko owocowały.Dosłownie po kilka śliweczek.
To szkoda miejsca.Ściął te 3 dziewa.To ja potem roszady w roślinach zrobiłam, bo układ mi coś taki nie pasował.
I przesadziłam kwitnąca na pniu hortensję i sosenkę ( posadzone były w czerwcu ) , to jeszcze się dobrze nie ukorzeniły.
A teraz pora deszczowa to dobry czas na przesadzanie.
Przesadziłam kwitnącego floksa.Mam nadzieję,że nie panie.I posadziłam jedyną hortensje z mojego patyczka , która mi się przyjęła.
Mam nadzieję,że w nowym miejscu będzie dobrze rosła. Mam ochotę ją prowadzić na pniu. U mnie wczoraj trochę padało.J
uż nawet jak przesadzałam rośliny to zmokłam.I dokończyłam prace te co zamierzyłam w strugach deszczu.
W nocy też deszczyk popadał i podlał mi ogród i nowo przesadzone roślinki.
Ach jeszcze 2 jeżówki nowe sobie kupiłam .Już wczoraj posadziłam.


Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu brązowa trawa przepięknie wyrosła, ;:oj czy to Vertigo, bo nie pamiętam. :oops:
Kępę liatr masz zjawiskową. ;:215 Swoje fioletowe przesadziłam i słabo zakwitły.
Lilie cały czas pięknie kwitną. Moje połamane, tylko dwie udało mi się zapalikować w czasie deszczu, więc przeżyły.
Hortensje teraz dominują bielą w ogrodzie, wspaniałe widoki. :tan
Przykro, że brzoskwinia poturbowana przez wichurę, może uda się jednak uratować. ;:174
Miłego weekendu w ogrodzie. ;:168
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Bardzo pięknie jeszcze kwitną u Ciebie lilowce i lilie, moje już powoli kończą. Hortensje, jeżówki, liatry wspaniale się prezentują ;:138 Delikatna rutewka cudowna ;:167
Czytam o roszadach w ogrodzie, dobrze, że trafiły na odpowiednią aurę, na pewno przesadzanie nie zaszkodzi roślinom.
Milego, pogodnego weekendu Aniu ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

cyma2704-Soniu ;jarha-Halinko Tak ta brązowa trawa to Vertigo.Rośnie w oczach. Nigdy jej w ogrodzie nia miaąłm.w tym roku jak zobaczyłam ją na ryneczku to skusiłam się na nią. Przepiękna jest. Szkoda tylko,że nie zimuje
Latrie miałam w różach i tam się dusiły.w ubiegłym roku je przesadziłąm i w nowym miejscu rosnę lepiej i rozmnożyły sie. ;:108
Lilie moje wszystkie jakoś w tym roku bardzo ładnie rosną i kwitną. Jedna tylko i wiatr złamał.
Szkoda,że wiatr ci napsocił wśród lilii.
O tak teraz hortensje już z daleka są widoczne w ogodzie.One są cudne ;:167
Brzoskwinia w 3/4 złamana.Ale 1/4 zyje,gałązka z dołu już podwiązana do palika i poprowadzona ku górze na przewodnika.Powinno być dobrze.
No troszkę roszad zrobionych.Trochę drzew ścietych trochę roślin przesadzonych.Człowiek ciagle coś sobie ogrodowo wymyśla.
Rutewka jest piękna. Mam ochotę jeszcze na inna.Ale to już w przyszłym roku zakupię.
Dziękuję i wzajemnie miłego weekendu w ogrodzie. ;:196

-- 7 sie 2021, o 10:53 --

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Ta lilia wyrosła na 1.80 lub więcej
Obrazek
Obrazek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu, zapach w ogrodzie musi być boski.
Zakupiłam wiosną hibiskusa, trochę się obawiam jego zimowania, ale u Ciebie widzę daje radę, więc jestem pełna nadziei. Miałam kiedyś i nie przeżył, więc na kilka lat strzeliłam fochem na tą roślinę.
Ten na pniu jest cudny ;:333
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12111
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Cudne lilie, śliczne jeżówki, no i datura wymiata? Ja mam przezimowane z zeszłego roku i skurczybyki dalej nie kwitną?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Witam miłych gości.
Pozwolicie ,że odpowiem wieczorem. a jeszcze skorzystam z wolnej niedzieli :D
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
odległe tereny też się zmieniają
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Super liliowce podobają mi się te strzępiaste ;:138
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Jak oglądam Twoje zdjęcia Aniu, to bardzo mi brakuje możliwości "lajkowania" :D Pod każdą fotką miałabyś ode mnie ;:167
:wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

PEPSI-Małgoniu Zapach od lili już daleka jest wyczuwalny. ;:167
A jakiego hibiskusa kupiłaś ? Ja mam 3 syryjskie i 2 bylinowe.U mnie jakoś i jedne i drugie dają radę.Tylko jeden bylinowy mi padł.
U ciebie też powinny dać radę. Trzymam za nie kciuki. Na pniu sam tak prowadzę,W użkach ma gęsiówki i żagwin to wiosna kolorki sa.
A jak on przekwitnie, to chcę go trochę przyciąć.
Locutus-LOKI Lili mam sporo i to w różnych miejscach. Bardzo je lubię.A one wszędzie się zmieszczą.
Ta datura to bieluń. Zimować jej nie trzeba. Tylko na wiosnę wysiać do doniczki a potem po przymrozkach do ogrodu. i tyle.Potem tak sobie rośnie i kwitnie. Kiedyś miałam inne datury. ale z zimowaniem zawsze był problem to dałam sobie spokój z nimi.
lojka 63-Jolu Dziękuję.Liliowce to ja lubię różne. I sporo już mam.
jarha-Halniko O bardzo dziękuje za takie miłe, pozytywne komplemenciki. ;:196 Cieszę się bardzo,ze moje zdjęcia ci się podobają :)
Na Fb na niektórych grupach ogrodowych czy grupach fotograficznych wstawiam moje zdjęcia. ;:173

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12111
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

No ?Datura? to właśnie naukowa nazwa rodzaju po polsku określanego mianem ?bieluń?? ;-)

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Locutus-Loki Wiem, wiem,że bieluń to fachowo też " datura ".Ale w większości jest nazywany bieluniem.A daturą to te
- anielskie trąby, które mają kwiaty większe i w dół.

Floksikowo ;:167 I nie tylko
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”