Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

TROMBA D' ALBENGA wysiewałam kilka lat temu, z tego co pamiętam to cierpkość młodych owoców, jeżeli chciałoby się wykorzystywać je jak młode cukinie, w dojrzałych owocach już nie czuć.

Z nadmiaru cukinii i ja popełniłam w tym roku ketchup ....z przepisu podanego chyba nawet w tym wątku. Wyszedł super, wszystkim smakował, czy w wersji na słodko dla dzieci, czy w wersji hot. Świetna alternatywa, również polecam :wink:
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 879
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

Ja w tym roku pomęczę odmiany zza Buga :)
Ściągnąłem nasiona Gribowskij37, Aeronaut, Tsukesha, Skworushka, Bush i Iskandera F1.
Do tej pory siałem tylko Astrę Polkę i Storr's Green.
Miniony sezon był co najmniej dziwny - z wysianych 75 szt (w kilku rzutach) Astry Polki, wzeszło tylko 15szt.
pozdrawiam,
Tomek
fridka27
100p
100p
Posty: 104
Od: 25 kwie 2017, o 07:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

W minionym roku , jak zresztą każdego roku wysiewam Zucchini Lunga Siciliana. Dla mnie rewelacyjna. Bezproblemowa, świetna do mrożenia a poza tym Włosi wykorzystują jej pędy do minestrone. Ciekawie wygląda na krzaku, u mnie nie chorowała, nawet mączniak się jej nie imiał. Nasiona nawet kilkuletnie pięknie wschodzą.

Obrazek
Pozdrawiam Ewcia :)
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 879
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

fridka27 pisze:W minionym roku , jak zresztą każdego roku wysiewam Zucchini Lunga Siciliana. Dla mnie rewelacyjna. Bezproblemowa, świetna do mrożenia a poza tym Włosi wykorzystują jej pędy do minestrone. Ciekawie wygląda na krzaku, u mnie nie chorowała, nawet mączniak się jej nie imiał. Nasiona nawet kilkuletnie pięknie wschodzą.

Obrazek
Fajnie wygląda.

W tym sezonie też chcę puścić na pionowym paliku kilka sztuk na próbę.
pozdrawiam,
Tomek
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

Naparłem się na tę cukinię pnącą, ale po przeryciu internetu wzdłuż i wszerz, znalazłem tylko dwa sklepy posiadające nasiona:
1 - Quedlinburg - Saksonia Anhalt
2 - jakaś mieścina koło Zurichu w Szwajcarii.
Ceny? No cóż, lekko nie ma. W Niemczech ok. 0,9 euro, w Szwajcarii 1,20 franka - ZA JEDNO NASIONO!!! ;:202
Jak uważacie? warto iść w ten interes? W Polsce nic nie znalazłem.
PS. Czy Zucchini seeds - Lungo Bianco di Sicilia toto samo o czym piszesz?
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 977
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

Mam taką włoską . Tam latem na straganach pełno takich "tyczek" leży.
Tylko ja za późno zerwałam i była twarda. Znajdę nasiona, to napiszę jaka odmiana.
fridka27
100p
100p
Posty: 104
Od: 25 kwie 2017, o 07:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

Ja swoją mam prosto z Włoch. Cały worek. Z chęcią się podzielę.

Nie, to nie to samo. Moja jest taka jak na zdjęciu, długa, może się zawijać, i ma lekko zielony kolor. Ta o której wspominasz jest krótka i gruba.
Pozdrawiam Ewcia :)
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 627
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

A to nie jest to samo, co TROMBA D' ALBENGA , o której pisałam wyżej?
Jest całkiem podobna i podobnie rośnie. Tylko moja miała tą kulkę na końcu, a tu widzę, równa na całej długości. :roll:
Pozdrawiam,Vivien333
fridka27
100p
100p
Posty: 104
Od: 25 kwie 2017, o 07:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

Sądzę, że to mie to samo. Nigdy nie zdarzyło mi się aby zakończona była kulą. Mogla się zawijać, ciut szersza byla w tej dolnej części ale nigdy nie przypominało to Twojej cukini.
Pozdrawiam Ewcia :)
Johanson
50p
50p
Posty: 71
Od: 26 lip 2020, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

Cześć, mam pytanie czy cukinia poradzi sobie w 20 l doniczce czy to za mało miejsca dla niej?
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

Hm, w 20-litrowej powiadasz... ja bym jednak wpakowała do większej. Cukinie, kabaczki i dynie są bardzo żarłoczne. Sąsiad usiłował uprawiać w 10 litrowej, nawet mu kwiatka nie wydała :? ;:185
Znajoma miała cukinię w wielkiej donicy prostokątnej mającej około 80-litrów i owszem, krzak się udał, jakieś owoce były.
Ja planuję rozsadę cukinii wsadzić do kastry też 80 litrów - dwa krzaczki, zobaczymy, co będzie. Podleję poliversum, żeby mączniaki nie zeżarły i będę nawozić.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Darek26
200p
200p
Posty: 287
Od: 5 maja 2019, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

W tamtym roku cukinie miałem ogromne, miały mnóstwo owoców, których nie szło przejeść. Rozdawalem je rodzinie i znajomym. Ziemia była słaba, bez obornika. Dałem agrowloknine i podlewane były co jakiś czas florovitem. W tym roku jest obornik od jesieni w ziemi, będzie też agrowloknine. Zobaczymy jak to wyjdzie :)
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

Darek, a jaką miałeś odmianę? Ja miałam Polkę i widać było, że to plenne krzaki, tylko w moim przypadku większość owocków lub ich zawiązków szara pleśń i mączniaki załatwiały. Straszne to było. Cała dzielnica zainfekowana szarą pleśnią, która mordowała agrest, róże, kwiaty pomidorów :(
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”