garom pisze:... dowiedziałem się,że jest taka gruszka jak Bera Inflancka. Tylko,że trudno w necie znaleźć jakiś jej opis nie mówiąc o ewentualnej sprzedaży/kupnie.

Bo niehandlowa, i Imho nadaje się tylko tam w tych Inflanciech

Bo tam mogą wyjść smaczne.
Tu na południu, a jeszcze jak lato upalne czy suche to wyjdzie kamienista.
Miąższ toto bowiem ma w stylu Konferencji, ziarnisty i chrupki; nie jest to masłówka, ni deserowa jakość. I ulęga się szybko. Niemniej sympatyczna i nada się za zamiennik Lipcówki na północ, bo odporna.
Ale lepszy mem zdaniem byłby Król Sobieski.
Opisana w Pomologiach Rejmana z 1956 i 1994 (te mam) a także z sieci tak:
"Inflancka
Pochodzenie tej odmiany nie jest znane. Na jej wytrzymałość na mróz zwrócił uwagę pierwszy inż. Piotr Hoser ze Żbikowa. Jest ona mało u nas rozpowszechniona.
Drzewo rośnie silnie, w szkółce nieco krzywo. Koronę tworzy wyniosłą, niesymetryczną, ze zwisającymi gałęziami. W okres owocowania wchodzi wcześnie (w 45 roku po posadzeniu). Owocuje obficie, ale raczej przemiennie. Jest wytrzymałe na mróz i odporne na choroby.
Owoce małe, rzadziej średniej wielkości, o rozmiarach 54X52 mm i ciężarze 5065 g, kulistojajowate. Skórka średniej grubości, zielonkawa, słabo błyszcząca. Przetchlinki gęsto rozsiane,
wyraźne, zielone. Szypułka dość gruba, długości około 22 mm, u nasady i przy końcu bardziej mięsista, osadzona nieco poniżej wierzchołka owocu. Zamiast zagłębienia szypułkowego występuje wąska, płytka bruzda wokół zgrubiałej w tym miejscu szypułki. Koło szypułki występuje nieregularne ordzawienie. Kielich średniej wielkości, półotwarty, z krótkimi, grubymi, najczęściej sterczącymi działkami. Zagłębienie kielichowe bardzo płytkie, szerokie. Często kielich osadzony jest na wzniesieniu o brzegach wyraźnie pofałdowanych. Miąższ kremowobiały, kwaskowaty, luźny, dość gruboziarnisty, średnio soczysty, niezbyt smaczny. Gniazdo nasienne duże, otoczone grubym pierścieniem komórek kamiennych, komory duże. Nasiona liczne, szerokojajowate, płaskie. Owoce dojrzewają na początku sierpnia, zwykle na kilka dni przed Faworytką. Przetrzymać je można bardzo krótko, gdyż szybko przejrzewają, ulęgając się od środka.
Inflancka może być uprawiana w rejonach o najostrzejszym klimacie. Ze względu na wczesną porę dojrzewania owoców oraz ich mierny smak nie jest zalecana do sadów towarowych w rejonach sprzyjających uprawie gruszy. Natomiast jako przewodnia może oddać duże usługi we wszystkich typach sadów".