Zakątki na Dębowym 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Jak masz dużo kwiatów u siebie. ;:138
U mnie już sporo przekwitło, uschło, wypadło
Trudno
Będę czekała na następny rok
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16979
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

cyma2704-Soniu Te berberyski bardzo mi s ie podobją. Taki inny kolorek.
szałwia pięknie kwitnie cały czas od maj. Na wiosnę będę znowu jej szukać do kupienia.
No trochę traw i u mnie już jest.To też dzięki tobie i twojemu pięknemu ogrodowi pełnym pięknych traw. Zarażasz nimi. ;:108
Pienna róża to Bonica. Mam ja pierwszy sezon. Na zimę spróbuję ją okryć.Może mi przezimuje.
Tak, pytałam o The Beatles bo zauważyłam ją u ciebie. Przyznam,że jej na wiosnę nie przycinałam.A mam ja 3 sezon.
Też się już ładnie rozrosły.To na wiosnę ja przytnę i podzielę. może tez jakiś szpalerek gdzieś stworzę. ;:173
Dziękuję ci bardzo za te informacje o niej. ;:196
plocczanka-Lucynko ; Margo2- Gosiu Mnie wszystko cieszy każdy kwiatuszek, każdą roślinka.
W tym roku bardzo mnie cieszą dalie. Różyczki już ładniejsze w tym roku.Ale jeszcze nie wszystkie.
Hortensje wiadomo cudnie zdobią ogród.Te młode jeszcze mało widoczne w ogrodzie.
A mnie jest szkoda lata...chociaż ostanie dni gorące i piękne, letnie.Ale ponoś idą chłodniejsze dni.
Ale mam nadzieję na długa i piękna jesień.
Jeszcze mam trochę do zrobienia i w ogrodzie i z przetworami i w warzywniku jeszcze mam pełno.
Pozdrawiam ;:196
JAKUCH-Jadziu Trawy mi się kiedyś nie podobały.Ale od 3 lat już zmieniłam zdanie i zaczęłam je zapraszać do swojego ogrodu.
Niektóre się już rozrosły,że na wiosnę będę dzieliła i pójdą gdzieś na nowy teren. Coś przez zimę może wymyśle, jak i gdzie , je dać. ;:173
Oj paprocie to juz trzeba cień,, a u mnie dla host brakuje,A co mówić na paprocie. Mam tylko jedną pióropusznik strusi.I wystarczy. ;:108


Chryzantema Zimująca Yellow Tea
Obrazek

Obrazek
Nachyłek wciąż od maja kwitnie
Obrazek
Jeszcze liliowiec sobie kwitnie
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu bardzo ładny ten nachyłek, to jednoroczny? Kiedyś przeczytałam że jak się odrywa przekwitające kwiaty chryzantemy to ona wytwarza nowe pączki i kwitnie bardzo długo. Robię tak u takiej złotej podobnej do Twojej i faktycznie kwitnie bardzo długo :D
Wiosną wrócimy do tematu Leycesterii! Papryki też przerabiam, ale już kończę na szczęście :D
Pozdrawiam! ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu tyle koszenia ;:202 jejku jaki Ty masz ogrom terenu, możesz rabatek zakładać wiele :lol:
Bardzo lubię tę chryzantemę https://images92.fotosik.pl/419/e883e3851a40a30f.jpg po zeszłym roku trochę susza zmniejszyła, wiosną przesadziłam i na tak piękne kwitnienie jak Twoje muszę poczekać do kolejnego sezonu.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16979
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Maska- Marysiu Ten nachyłek kupiłam w tym roku na ryneczku. Pani mówiła, że zimuje. Ale sama nie wiem.
Zobaczymy jak z nim będzie. Hmm to może i ja w chryzantemy tez będę obrywała kwiaty. To pokwitnie sobie dłużej.
Suuper, to na wiosnę jak nie zapomnę o tej Leycesterii.Bo ja co mam na oczach to pamiętam. A jak nie to zapominam. Ech ;:306
Dziękuję i ja pozdrawiam ;:196
korzo_m-Dorotko No tyle koszenia jest. Co się chciało to się ma. Z czasem więcej coś i na nowym posadzę.
Ale jak nie koszenia to innej pracy będzie na nim.
I ja bardzo lubię tą chryzantemkę Yellow Tea. Ona ma takie ciepłe kolory. :D
Ech, my lubimy to przesadzanie
daysy Nie wiem jak to się stało, że napisałaś post w moim wątku sprzedażowym z hostami.
Odpowiem ci tutaj. ;:108
To nasiona Mayesty i ciemnej dali ci zbiorę. Żaden problem.
Baronki dobrze zimują u mnie w gruncie.
A o jakie rozpleciny myślisz ??? Mam ze 2.Ale jak to jest taka , której nie mam. To chętnie siewki przyjmę ;:108


Obrazek
Tą Limkę chcę na wiosnę przesadzić w inne miejsce. Chyba jej nie zmarnuję ??
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Hortensja Pinky Winky
Obrazek
Polar Bear w krzaczku. Bo jeszcze mam 2 miśki na pniu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I tą Vanilkę też chcę na wiosnę przesadzić. Może się uda.
Obrazek
hortensja sundae fraise
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu ja też nie wiem :;230 :;230 :;230 :;230 , moja rozplenica to Moudry, znalazłam w kajeciku :wink:
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu pięknie wybarwia Ci się wanilka, moja ma takie buro różowe, brudne kolory, nie za bardzo lubię ten wygląd.
Dla mnie ta chryzantema jest jak kameleon, z miodowego koloru przechodzi aż do brązu.
Jak to dobrze, że ja mam mniej do koszenia, zajmuje mi to ponad godzinkę.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu, jaka kolorowa jesień na Twojej działce! ;:138 ;:138 ;:138 Śliczne hortensje nabierają jesiennych barw, piękne delikatne kosmosy chwieją się jak motylki na wietrze, różyczki i jeżówki jeszcze ukwiecone, trawki się kołyszą, cudne dalijki wabią motyle, zawilce i aksamitki dopełniają obraz. ;:433 ;:433
Aż się chce spacerować w tak urokliwym ogródeczku. ;:215

Dobrego weekendu, Ani. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11292
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Z przyjemnością chodzę po Twoim ukwieconym i tonącym w kwieciu ogrodzie Aniu cieszą nas te nasze kwiatuchy a myśl,że to już niedługo napawa mnie smutkiem i coraz częściej melancholia dopada.. ;:131 Bo mnie jest szkoda lata ... ;:202

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Wielgachne masz te hortensje szkoda ich przesadzać ,ale jak trza to trza będę trzymała kciuki za powodzenie .U mnie zaczęły kwitnąć jesienne astry i tylko parę róż jeszcze trzyma kwiaty, a tak tylko zielenina i puste miejsca.Jednak wiosną znów bezie kolorowo, o ile pogoda znów nam nie pokićka marzeń.Udanego weekendu Aniu ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16979
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Ja mam ze 2 rozplenicie i nie wiem jak się nazywają. Muszę zobaczyć twoją Moudry i porównać sobie.Bo moze akurat mam. A jak nie to chętnie przyjmę.
korzo_m-Dorotko Vanilka piękna. Tą dużą będę na wiosnę przesadzała.
I ja lubię ta chryzantemkę. Piękne , ciepłe kolory i wcześnie kwitnie. ;:215
No mam , mam tego koszenia. :roll:
plocczanka- Lucynko ; marpa-Maryniu teraz to takie lato jesienne. Pełne jeszcze kwitnień , kolorów. Uwielbiam kwitnące dalie.
Hortki spisują się na medal.Kosmosy mam tylko te jedne.Ale sieją się tu i ówdzie. I pozwalam im w większości sobie tak kwitnąć.
Pogoda ostatnio jest ładna, słoneczna bzyczków nie brakuje widoczki z latającymi motylami.
A. To piękny widok z latającymi motylkami i buszującymi w różnych kwiatach.
A nich nam jeszcze to ciepełko długo będzie i będzie. ;:108
Dziękuję i cieszę się ,że spacerujecie po moim ogrodzie. ;:196
JAKUCH- Jadziu
Marcinki i u mnie pomału zaczynają. Jesień, jesień..
Te 3 w sumie hortki sa najstarsze. I wymyśliłam je przesadzić, bo inaczej kształt rabaty przesuwam. Miałam robić na wiosnę. A już zaczęłam. Trawę zdarłam. Żurawki z obrzeża pod tujami wykopałam, przesunęłam na brzeg już nowej. Liliowce przesadziłam i roślinek kilka nowych posadziłam od Oci. Moje jeżówki też przesadziłam. Jeszcze musze wykopać i przesadzić lilie i Red Barona. A na wiosnę zostaną tylko do przesadzenie hortensje.One pójdą za studzienkę pod tuje . Jeszcze dołożę trawy na wiosnę .

Tej rabatki małej po prawej nie będzie. Właśnie horki i roślinki pójdą pod tuje.
Tak było...
Obrazek
A tak na razie już jest
Obrazek

I tak było
Obrazek
I jest już Jak pójdą kamienie na brzeg i kora w środek to będzie ładniej to wyglądało. Ale to na wiosnę. Po zlikwidowaniu mniejszych 2 rabat.
Obrazek

I coś milszego, ładniejszego z ogrodu ;:173
Moje hibiskusy bylinowe ;:167
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
I moje 2 budleje
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12106
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Fotki jak zwykle wszystkie piękne, ale najbardziej zachwyciło mnie zdjęcie organów rozrodczych z kwiatu hibiskusa bagiennego? ;:167

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu śliczne masz hibiskusy bagienne, ciekawe kolory ;:333 ale cały ogród tryska kolorami i zadbany, uporządkowany wygląda bardzo atrakcyjnie. Nie widać mijającego lata. Ja ciągle chodzę obcinam przekwitnięte kwiaty a i tak zawsze gdzieś są ;:306
Pozdrawiam i pięknego babiego lata życzę ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”