Foxowej urosło cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kety
200p
200p
Posty: 200
Od: 13 maja 2012, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

:wit witaj Maju Foxowa odnalazłam Cię , albo raczej Twój ogródek ;:173 No cóż ślimaki sieją spustoszenie wszędzie. Walczyć można z nimi na różne sposoby: sąsiedzi zbierają wieczorami do słoików setki tego paskudztwa ;:202 ja chodzę z nożycami do trawy i morduję bez wyrzutów sumienia ;:14 :twisted: Mam dla Ciebie nasionka orlików i czekam na adres bo chcę Ci posłać, pamiętasz obiecałam, że zbiorę dla Ciebie ;:333
Pozdrawiam.
Zuzanna, zakręcona na zielono !
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2465
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Witaj Maju ja cos wiem na temat koszenia i łamania u mnie teraz robią parking i wywalają chodniki i kostkę brukową można sobie brać więc zabieram pakuje wywożę będzie grządka kosiarka nie przejedzie. A te cebulki to przypadkiem kret ci nie wywalił na górę albo nornica to wredne bestie. Ja tak miałam na wiosnę teraz jakoś ucichło i całe szczęście. Pozdrawiam życzę miłego dnia i żadnych kłopotów ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Zaczęłam urlop i w ostatnim czasie jestem ciągle w rozjazdach, okazjonalnie wpadam na działkę. Byłam też u znajomej której dałam rozsady i widziałam co z nich wyrosło. Podczas gdy ono mają gąszcz krzaków i owoców mnie się ledwo zawiązało parę kwiatów na krzakach które po slimakach dorastają na nowo.

Nieco lepiej w kwiatach choć mało co z wysiewow mi wyrosło. Teraz dopiero wychodzą siewki czarnuszka które siałam jakoś w marcu..
Za to do kwitnienia się szykują dziwaczki które zimowalam.
Obrazek
Ten będzie chyba pomarańczowo żółty. Drugi jeszcze się nie ujawnia ale ogólnie jestem zadowolona że tak ładnie poszły, bo już były marne. Kwiatuchy wczoraj dostały nawozu i dobrze zrobiłam bo dziś od rana leje deszcz.

Wczoraj przycinałam pół dnia jesion którego kolejną część położyła mi się na działce niszcząc mi żywopłot z forsycji i moje piękne brzozy. Chyba czeka mnie kolejny wydatek pt wycinka kolejnego drzewa...
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Poszłam sobie wczoraj na działeczkę urwać Bazylii do potraw. Z moich dwóch bazylek jedną ślimaki zżarly przy ziemi ale za to druga się nagle zamieniła w przepiękne krzaczysko i kwitnie. Urwalam jej sporo i w domu listki zjadłam A łodyżki dałam do wody żeby od nowa puściły.

Obrazek

Grządki opanowane są dalej przez chwastnicowatą trawę , nie moge się jej pozbyc. Od tamtego roku to jakas plaga. Plewie ją na kilogramy a co przyjde to na grządkach i chodnikach mam zielony dywanik... Okropne!

Zawiazuja się kwiaty pomidorka i bakłażana. Pojedyncze sztuki ale ponieważ nic nie mam to cieszę się z tego.

Wreszcie zobaczyłam kolejny kolor dziwaczka , bo obydwa kwitną . Jeden jest pomarańczowo żółty A drugi różowy. Bardzo ładne.

Obrazek

Przekwitają mi maki i dzięki Bogu, wyrywam i usuwam. Już nigdy ich nie posadzę na tej grządce. Urosły takie wysokie szpetne kije i zasloniły wszystko inne co posadziłam.
Maki idą więc gdzies na bok i to samosiejąco , jak nie przetrwają to nie będę miala z tym problemu.

Odkryłam że ktoś mi chyba oberwał znowu papierówkę . Owocow byla masa i nagle zostaly same male i brzydkie a te na ktore się czaiłam gdzies przepadly. Do tego drzewo jest obszarpane z liści i wiele owoców leży pod. Coś mi tu nie gra.
Niestety dopiero załapałam w domu łącząc fakty z tym, że znalazłam na trawniku koło placu zabaw ... męskie gacie. Myślałam że ktoś wrzucił może, bo to takie miejsce gdzie często coś wpada. Dopiero jak usiadłam w domu nad jabłkami to połączyłam jedno z drugim.
Nie ma nic piękniejszego niż znaleźć na swojej posesji czyjeś brudne majtki.



Obrazek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2621
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Urocze te dziwaczki masz :D Nie zazdroszczę przygód działkowych bo ten sezon mam podobnie; zalany warzywnik, 2.5tys ślimaków ukatrupiłam, sarny zeżarły jarmuż, ślimory fasolke biała która siałam 4 razy a po wzjeściu juz dalam plastykowe osłonki, ale czy zdąży coś wyprodukowac? Pomidorki gruntowe zarła ZZ, na szczęscie dwarfy mam w pojemnikach i rosną ładnie. Ogórki były w gruncie 2 miesiące i w ogóle nie rosły i dopiero jak się ociepliło zaczęły i juz mam wreszcie coś do zjedzenia. Wszystko ogromnie spóżnione. Nie wiem czy arbbuzy jakies będą bo dopiero wiążą. Ten sezon to koszmar ze snu ogrodnika :roll:
Fajnie ze masz domek na wsi i możesz tam działac z córeczką-ogrodniczką :D Powodzenia i dobrego wypoczynku!!! ;:167
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Chciałam im dziś zrobić lepsze zdjęcie ale niestety były wszystkie złożone. Ten krzak który pokazywałam pierwszy kwiat jest bez zmian , natomiast drugi ma kilka różnych kolorów na jednym.
Za to pokażę coś co dostałam od Dorotki- odętka.
Obrazek
Nawet nie wiedziałam, że dostałam białą. Ale bardzo mnie to ucieszyło, bo po pierwsze jest cudowna i delikatna to jeszcze wiosną wysiałam fioletową na wsi i będę teraz je mieszać.
Drugim zaskoczeniem jest budleja też od Dorotki, z patyków. Mało że się ukorzeniła to jeszcze puściła aż 2 odnogi i będzie kwitła! No niesamowite.
Zakwitło też to co uważałam za siewki czarnuszki. Jest to czarnuszka, natomiast już dorosła. Tylko jest tak karłowata że rośnie przy samej ziemi. Nie wiem dlaczego w tym roku takie karły. Podobnie się zrobiło z kosmosami . Giną w trawie

Obrazek
Dziś usunęłam maki i resztę przekwitnietych czosnkow i nawet jakoś to wygląda. Muszę zostawić na tą grządkę same niskie nasadzenia, bo tak lepiej się to prezentuje.

Obrazek[/URL
Dodatkowo zauważyłam że większe rośliny mi się tam przewracają. Nie wiem czy to przez ziemię czy ki diabeł, może za sucho, ale nawet dziwaczek się rozjechal.
Ogólnie kwiatów coś tam jest ale ta grządka wygląda bardzo martwo. Nie tak miało być.

[url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/1bf5517a7b68268d]Obrazek


W warzywniku dalej trawa po kolana... Nie mogę tego zwalczyć. Dopiero przekopałam kawałek A tu już na nowo rośnie...
Za to udała się fasolka, bardzo mało, ale się cieszę z tego, nie muszę jeść kilogramów, zrobię sobie jutro z ziemniaczkiem i wystarczy. Jutro podejdę sobie rano i narwę.
Nazbieralam też koszyk jabłek. Papierowek.

Obrazek

Też mi tyle wystarczy ale i tak jestem zła bo na 100÷ je ktoś ukradł.
Ostatnio nie miałam czasu prowadzić dochodzeń ale dziś stanęłam pod drzewem i widać że jakiś cham tam był. Po pierwsze nie ma jabłek A było drzewo aż ugięte od owoców. Na to co było A co zebrałem to bym nazwała sprzątnięciem resztek...
Do tego pod drzewem na trawniku nie było ani jednego spada !! A to juz nienornalne, bo choć ja zawsze zbieram i wrzucam w dziurę w ziemi to jednak zawsze coś na trawniku leży. A tu czysto, nic, nawet zgnilego. A w krzakach były..
Po trzecie na mojej grządce warzywnej znalazłam zadeptane liliowce i rodzynki brazylijskie. A na kwiatowej ktoś zadeptał mi nowo wsadzone obrzeże i podebrał kwiaty.
Na grządce kwiatowej został odcisnięty ślad męskiego buciora....


Obrazek
Był też milutki akcent - poznałam nową sąsiadkę.
Na działce po starszej pani od jabłoni jest młoda kobitka w moim wieku. Od razu się zapoznalysmy i pogadałysmy. Oczywiście już nie pamiętam jak ma na imię, ale zacieram ręce na sąsiedztwo z nią. Mało że jest fajna do pogadania to ruszyła z kopyta na działce. Już jej ekipa ogarnęła pół krzaków i wnet będą przekonypywać. Szykuje się coś ekstra.
No i od razu ruszyła kwestię jabłoni wręcz pytając mnie jakie ja mam oczekiwania co mnie zachwyciło. Obfadałysmy temat i wspólnie doszłyśmy do wniosku że jeszcze do jesieni jabłoń zostanie, bo szykuje się sporo owoców i w tym roku będą dobrej jakości. Ja z konieczności zbierając polubiłam te jabłka i nawet pochwaliłam mówiąc że to jest świetna jabłoń i żeby jej nie ścinać A ogarnąć. Pani jest tego samego zdania więc bardzo mi się podoba, że takie fajne stare drzewo nie straci życia A ja stracę problem z jesiennym brejami na trawniku. :tan

Czyżby powiało optymizmem wreszcie?
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1015
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Piękne kwiaty. Musze przyznać że masz przygody, złodzieja współczuję, chamstwo po prostu. Super natomiast że trafiła Ci się sąsiadka w porządku, nie ma jak dobry sąsiad.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Sąsiadka bardzo mnie podbudowała, a jeszcze ma taką werwę że mam wrażenie, że ona bardzo szybko tę dzicz ogarnie. Szczególnie że jest chyba mądrzejsza ode mnie i nie skubie po trochu tylko od razu zatrudniła specjalistów i jak wpadło kilku chłopów tak w godzinę działka była jak nowa..
Rozmawiałyśmy też o zatrudnieniu ochrony - sąsiadka jak usłyszała o tym co ja przeżywam to od razu stwierdziła że woli dać kilkadziesiąt złotych na patrol który będzie przychodzić w losowych porach ( m. In podjazdy w nocy i sprawdzanie czy ktoś na działkach nie spi) niż wydać kupę kasy na działkę kt?rą jej ktoś zniszczy.
Nie wiem jeszcze jakie to koszta dokładnie ale może taki patrol by nie był zły?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16626
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Majeczko, jakiś wysyp złodziei działkowych w tym roku. W kilku już wątkach czytam o złodziejskich ekscesach. ;:145
Miło się czyta, że masz nareszcie sąsiadkę, z którą - jak mawiała moja babunia - można konie kraść ;:138
A rośliny w tym roku to jakieś odmieńce. U mnie jest podobnie: wysokie okazały się być niskimi, niskie wyrastają nad miarę, a z rozwijaniem pąków niektóre zwlekają i zwlekają, np. dalie. ;:7
Dzisiaj kolejny jeżyk topił się w sąsiedzkim bajorku. Uratowaliśmy go dzięki Misi i M bez pytania zrobił zabezpieczenie, by już żaden zwierzaczek nie podzielił losu dwóch jeżyków, których nie udało się uratować. ;:108
Pozdrawiam cieplutko i radości z działeczki życzę. ;:3 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Złodziej ma czas i Ciebie pilnuje, nie na odwrót. Lekką rączką zabierze co najlepsze i jeszcze zniszczy.
O takim patrolu warto porozmawiać.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Hej Majka widzę, że cały czas coś tam się dzieje u Ciebie na działce i nie możesz spokojnie wypocząć, bo ktoś psuje to co zrobiłaś i wyhodowałaś. Na szczęście pojawiło się światełko w tunelu w postaci nowej sąsiadki :) We dwoje zawsze raźniej i może akurat się dogadacie. Ten rok niw tylko u Ciebie jest kiepski, u mnie warzywa praktycznie wegetują, nie wiem czemu tak się dzieje, niby popaduje co jakiś czas, podlewam a tu nic. Pozdrowienia :wit
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1705
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Optymizm zawsze w cenie :wink:
To chyba dobrze, że sąsiadka nie z tych problematycznych :wink:
Jak dla mnie to monitoring mógłby być nawet obowiązkowy na działkach - niestety to są tereny bardzo narażone na kradzieże czy niszczenia mienia.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Witajcie.

No może optymizmem bym tego nie nazwała ale coś tam zawsze jest. Niestety wczoraj byłam i znowu mam wrażenie że ktoś był u mnie na działce . Niby nic nie zniknęło, ale zauważyłam że w huśtawce młodej jest przekrecone odwrotnie siedzisko...
Raczej nie jest możliwe żeby się obrócił samo bo jest dość ciężkie ( za ciężkie na poryw wiatru ) a rama huśtawki jest tak ciasna że trzeba je wysunąć od dołu bo inaczej sie nie da. Ktos to musiał wyjąć i widocznie próbował wlozyc i nie mógł więc położył byle jak.

Powiem wam że trochę się brzydzę na tej mojej działce cokolwiek dotykac , bo jak sobie myślę że rozbieram się do opalania i kłade gołym ciałem tam gdzie wczesniej być może sypiał mi menel to aż mnie trzepie. Pomijajac fakt ze ja ogolnie zawsze brzydziłam się ludzi to jeszcze teraz jak jest korona to juz wogole mam taki niesmak, bo niby u siebie a cholera wie kto z tego korzystał.

W najblizszym czasie znow musze umyć wszystkie elementy proszkiem, po pierwsze zeby wlasnie pozbyc się wrażenia że ciągle mi zalatuje czymś niepokojacym, a poza tym elementy sie od deszczu takie brzydkie zrobiły że się aż prosi o odnowienie.

Ławki dalej nie odmówiłam oczywiście bo co mam się za to brać to pada.
Za to trochę oskubałam grządki. Kwitną pierwsze kosmosy , dziwaczki, szykuje się budleja. Z grządki warzywnej zerwałam fasolkę i zjadłam. Dziwny miala smak ale zjadlam z apetytem bo jeszcze nic ze swojej działki nie sprobowalam.

[url=dtps://www.fotosik.pl/zdjecie/a2666f0c39cb0e10]Obrazek[/url]
Obrazek

A to moja budleja z patyczka, kwitnie ! ;:138
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”