Moja działeczka ROD zielony domek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2471
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam :wit
Lucynko u mnie dopiero od dwóch dni pogoda powoli odrabiam zaległości na działce, ale jutro jade odpoczywać. Dzisiaj to mnie tak nogi bolą że ledwo łażę.

Danusiu ja z powojnikiem mam inną przykra sprawę miałam jeszcze clematis mandschurica piękny i pachnący mój ulubiony i mąż mi go urwał z ziemi bo stwierdził, że to jakieś badyle leżą, a ja zmieniałam drabinę teraz powoli odrasta ale nie kwitnie.

zakwitł mi kolejny irysek
Obrazek

A to moja królowa Selenicereus grandiflorus zakwitł mi zeszłej nocy ten zapach płatki delikatne jak atłas. Pierwszy raz od posadzenia 5 cm sadzonki bez korzenia.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie ;:196 życzę udanej niedzieli
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Niby pogoda ale wczoraj już w górach buczało zlowrogo...

Haha skąd ja znam z tymi kwiatkami... mnie też tato ostatnio urwał nachyłki bo stwierdził że to skrzyp
Dobrze że ma zwyczaj rzucania chwastów pod nogi i to szybki znalazłam i reanimowalam.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17031
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Podziwiam różne piękne irysy.
I taka śliczna kolekcja Clematisów.
Piękny ten Clematis GUERNSEY CREAM. Jeszcze takiego nie widziałam ;:173
dobrej niedzieli ;:196
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2471
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam was kochani. :wit
Weekend długi dobiega końca z którego jestem bardzo zadowolona pogoda piękna dużo zrobiłam i choć w niedzielę było pochmurno to i tak byłam na działce wypić kawkę posiedzieć i odpocząć.
Kiedyś wam pisałam o mojej sąsiadce z tyłu działki co się czepia i dalej z tą zołzą mam problem jestem tak wkurzona że brak słów. W sobotę na mnie zaś napadła ledwo weszłam na działkę. Przebierałam się w altanie mąż poszedł otworzyć drzwi włączyć prąd i się przebrać, a tu z tą znikąd jak wyszłam z altany baba na mnie z gębą i stwierdziła, że ona sprawdzała fosę między działkami i było sucho choć ciekawe jak to jest możliwe bo o 5. 30 rano padało w dodatku mamy działkę lekko pochyłą i woda spływa z góry powiedziałam jej, że ja nic do fosy nie wlewałam bo co dopiero przyszłam, a ona na mnie że wie lepiej. Myślałam że wyjdę z siebie, ale starałam się jej wytłumaczyć nic to nie dawało w końcu nie wytrzymałam i powiedziałam dość. Wygarnęłam jej wszystko to że się co chwilę mnie czepia że kazała mi wyciąć choinki bo jej robią cień jak nie choinki to że drzewo śliwa jej przeszkadza że mam ja skrócić. Nie pomagają tłumaczenia że choinki nie wolno wycinać a wysoka nie jest bo przycięłam to kazała mi ją kwasem podlać jak nie wolno i takie tam. W końcu wymyśliła że ja odchody jej leję do fosy że tam mam rurę z której wypływają odchody i zaś tłumaczenia że ja mam ubikacje z wiaderka że żadne odchody nie lecą że ta rura to od rynny i to deszczówka leci i to tylko wtedy jak baniak z wodą jest pełny co jest bardzo rzadko ewentualnie może tam wypływać trochu wody jak nabieram wodę do czajnika czy jak chcę ręce popukać bo nawet garnki myje na polu w misce. nie pomogło nic w końcu poszłam bo widziałam że z nią się nie dogadam i wiecie co dzisiaj patrzę przyjechała z córką i nachylona na moją działkę tak że o mało nie przeleciała przez płot robi zdjęcia mojej działce i tej fosie. Już nie wiem co robić ręce mi opadają przecież fosa jest po to by nią szła woda nic z tego nie rozumie. A wy jak sądzicie. Ostatnio mnie do łapała w sprawię tej fosy coś koło połowy maja wtedy powiedziałam jej że jest teraz wirus że pomyśle o tym i teraz zaś po jakiś trzech tygodniach. Przypuszczam, że mokro w fosie jest bo padało w nocy a może troch śmierdzi bo mam z tyłu kompostownik a przy nim rozrobioną pokrzywę i może dlatego jej się tak wydaje. Aha nie powiedziałam wam jeszcze mąż wcześniej słyszał jak one rozmawiały że te zdjęcia wyślą do sanepidu ;:306 ciekawe co sanepid mi powie na pokrzywy w beczce. i wodę w fosie. Wybaczcie że się tak rozpisałam o tej jędzy ale nie mam już do niej siły. Poza tym wszystko ok robimy dalej z drzwiami trochę to zajmuje bo opalamy całą farbę, ale byle do przodu.

Kupiłam dwie róże na razie nie mam miejsca bo rosną tam dalie, ale na jesieni je posadzę do gruntu teraz doniczka musi im wystarczyć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Irysek kwitnie pierwszy raz Diped in dots
Obrazek

Irys Habit
Obrazek

Obrazek

Witaj Maju oj tak błyskało się i grzmiało dobrze, że rano nie padało tylko postraszyło. Pozdrawiam miłego dnia. ;:196
Witaj Aniu Dziękuję masz rację oj piękny jest to prawda. Pozdrawiam miłego dnia ;:196

Pozdrawiam życzę miłego wieczoru i udanego tygodnia. ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2471
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Właśnie zgrałam zdjęcia z aparatu to pokażę wam moje piwonie i inne kwiatuchy. W ostatni długi weekend miałam trochu czasu to pstrykałamtu i tam.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i inne działkowe kwiatuchy

Obrazek

Róża nostalgia
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I moje pomidorki po oprysku miedzianem z powodu takiej pogody wolę zrobić zapobiegawczo. Muszę o nie zadbać bo chce skosztować tych nowych odmian co posadziłam bardzo jestem ciekawa. Już cos się pojawiło i rośnie.
Sibiriak
Obrazek
Health kick
Obrazek
Bleck cherry
Obrazek
reszta pomidorów w kwiatach i jak na razie odpukać to się trzymają mimo. że ta pogoda to taka sobie.

Pozdrawiam wszystkich życzę miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Hej Alicjo widzę piwonie, iryski, azalie wszystko pięknie kwitnie :) Działka coraz ładniejsza, a tu jeszcze dodatkowy zakup róż, oj co rok to ładniej. Hmm znów widzę problemy z wredną babą, aj współczuję Ci, u mnie sąsiedzi normalni, ale widać kobita ma pomysły, sanepid to ją wyśmieje, ogólnie takie rzeczy może zgłaszać do Zarządu, a nie do takich instytucji. Na Twoim miejscu naświetlił bym sytuację prezesowi albo komuś z zarządu żeby w razie czego wiedzieli o co chodzi :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17031
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

I u mnie już się zawiązały zielone pomidorki i papryczki :)
Podziwiam twoje piękne piwonie :)
No i róze, też piękne damy masz :)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2471
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witaj Mariuszu. Do zarządu chciałam iść, ale tam zamknięte bo wirus, a nawet nie wiem ile będziemy płacić za działki czy za prąd. Tej babie nie mogę ustąpić bo doszło do tego, że najpierw każe mi usunąć choinkę, a potem doniesie na mnie. Chociaż ja bym tego i tak nie zrobiła bo podoba mi się ta choinka. Musze to załatwić raz, a dobrze żeby się odczepiła od mnie. :) Pozdrawiam

Witaj Aniu dziękuję za miłe słowa. Niech Ci rosną pomidorki i papryczki zdrowo tego Ci życzę oraz miłego dnia pozdrawiam :)

To moje biedne pomidorki powoli rosną
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam życzę miłego dnia
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu, pięknie kwitnie Twoja działeczka. Śliczne różyczki i piwonie, dorodne lwie paszcze i gailardie, a szczególnie przypadł mi do gustu irys 'Diped in dots'. ;:138 ;:138
Pomidorki świetnie sobie poczynają ;:215 i nawet się nie obejrzysz, a skosztujesz pierwszych owoców. ;:108

pozdrawiam cieplutko i dobrego tygodnia życzę. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Dlatego ją mam siatkę osłonową i odgrodzilam się od wszystkich i nikt mi nie zagląda i nie komentuje .

Sa niestety ludzie co żyją życiem innych i tym się karmią. Ja mam taką torbę w bloku więc wiem co i jak . Wychodzę z założenia że najlepiej je ignorować, bo co zrobisz to i tak jest źle - im bardziej będziesz się trzymać swojego zdania tym ona bardziej będzie zażarta , znowu jak przeprosisz to Ci wejdzie na głowie. Ani W te ani w te.
To okropne że są tacy ludzie,bo psują radość z relaksu na działce. Niby chcesz olac ale się nie da.

Gorzej żeby faktycznie nie podlala Ci niczym drzewek. U mnie na działkach jedną drugiej tak robi i to jakie gimnastyki tamta wyczynia to przechodzi ludzkie pojęcie. Jedna drugą chce zniszczyć, zalewą jej czymś drzewka, krzewy i te umierają. Sąsiadka już to zgłasza na policję bo potem zjada porzeczkę A ona podlana chemią, działka śmierdzi, po plewieniu ma poparzone rece. To jest koszmar jak jeden się do drugiego potrafi dosiąsć jakby się nie dało cieszyć każdy swoją działka bez wchodzenia w życie innych...
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17031
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

:wit
Oj przez tego koronowirusa to w urzędach prawie nic nie można załatwić :evil:
Pomidorki rosą dobrze. ;:333
Ja wczoraj swoje podwiązałam i oberwałam boczne pędy.
I dobrze, bo dzisiaj cały czas pada deszcz. Ot pogoda ;:222
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Marto a telefonu do zarządu nie masz?U nas na tablicy przy wejściu wiszą ogłoszenia z telefonami.
Kwiatki bardzo ładne.Ta różyczka taka ciekawa.U Ciebie na pomidorach zawiązki,ciekawe u mnie?

Zdrowia życzę. :wit
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2471
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam wszystkich w tym słonecznym dniu. Czas tak szybko leci dom działka wnuki, że nie ma czasu na chwile dla siebie, ale dużo zrobiłam z czego jestem zadowolona. Po długim okresie czekania nareszcie mam pogodę trochu słoneczka i wieczorkiem trochu deszczu już nie narzekam po tym co było do tej pory.
Z ta babą sąsiadką jeszcze nie wiem jak się skończy po tym jak ona robiła te zdjęcia mojej działki i odgrażała że idzie do sanepidu zaczęłam na nią nie zwracać uwagi chyba jej to się nie spodobało bo w niedzielę wysypała mi koło porzeczki pełno petów po papierosach u mnie nikt nie pali, a inni sąsiedzi nie mogli mi to wysypać bo za daleko od płotu maja. Rozmawiałam z innymi sąsiadami na ten temat i chyba będę musiała iść do prezesa mu to powiedzieć bo za dużo tego boje się, że po papierosach może być trutka i coś się stanie psiakowi od córki co przychodzi na działkę albo nie daj Boże wysypie jakieś szkło lub podleje mi czymś moje drzewa bo widać że to złośliwa kobieta.
Na działce wszystko rośnie trochu wolno, ale rośnie cieszę się bo już pierwszego pomidorka zjadłam 1 lipca co mnie cieszy w dodatku smaczny był teraz już rosną i dojrzewają w sumie 3 pomidorki zaliczone i czekam na więcej. Kwiaty ładnie kwitną choc przez te deszcze pogniły mi dalie i połowa nie wyszła jak sprawdzałam to z bulwy była ciapa, a resztę ślimaki podjadły ;:145 no cóż taki dziwny rok mamy.
Remontu u mnie ciąg dalszy wzięłam się za malowanie drzwi do altany i skończyłam, a drzwi od tyłu do altany będę wymieniała już znalazłam człowieka co mi to zrobi bo chodzi mi o wymianę skrzydła bez futryn.
Zakupy też zrobiłam i zainwestowałam trochu w działkę zakupiłam parasol na 2,40 duży robi to fajną ochronę przed słońcem. Marzyły mi się tez takie krzesła ratanowe lekkie na taras i już mam wczoraj mi mąż kupił białe z miętowym ratanem na razie są w samochodzie ale jak zrobię zdjęcia to się pochwalę.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No kończę idę ;:65 do was Pozdrawiam życzę miłego dnia. ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”