W moim ogrodzie cz.40

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, niedobrze,że nie masz dobrego nastroju
Szczególnie kiedy jedziesz po roślinki
To już musisz być naprawdę w niezłym dołku
Współczuję i mam nadzieję, że jednak się wykaraskasz, że widok roślinek poprawi humor.
Jak na razie ja trzymam się nieźle. Nawet powiedziałabym, że całkiem dobrze
Jeszcze nigdy nie miałam tak wysprzątanego ogrodu o tej porze roku.
To dzięki temu, że wcześniej przychodzę z pracy.
No i w przyszłym tygodniu, też wybieram się na zakupy roślinne :D
Foliak wyszedł super. Wyobrażam sobie jakie pomidory z niego wyjdą ;:173
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witajcie moi Drodzy Odwiedzający (-ce)!
Narobiłam trochę zamieszania swoim nastrojem, ale choćbym nie pisała to nastrój zawsze przebija przez rozmowę i tekst. A tak to wiem, że nie tylko mnie trapi taki nastrój i lżej mi :D
Ogród podlany, bo popadało przez ostatnie dni...nie lało ale siąpiło i ziemia z wierzchu mokra, ale zbiorniki nie dopełniły się do końca. Wczoraj przez chwilę nawet bombardował grad. Było zimno, wręcz mroźno w powietrzu a tu drzewa owocowe w pełnym rozkwicie.
Ostatnio napisałam, że jedziemy do Bergenii a dzisiaj jestem już po wizycie. Jest to szkółka oddalona od mojego domu o 40 km, po drugiej stronie Krakowa. Niestety nie można sobie chodzić i wybierać, zamówienie robimy na stronie i albo posyłają pocztą albo odbiór własny. Ja wybrałam to drugie, bo kiedyś wysłane rośliny były kiepskiej jakości. Tym razem byłam zauroczona wyglądem roślin moimi, ale i tam stojącymi. Niestety nie wszystkie wybrane dostałam, bo to co kiepsko wychodzi nie sprzedają...i dobrze! Jedynie jedna roślina nie jest na wierzchu bo za wcześniej dla niej. Upomniałam się o gratis i pani zadała pytanie co bym chciała...no i konsternacja... zdecydowałam, że coś na skalniak i nie żałuję!

Justynko kupujemy oczami, a potem trzeba zdecydować gdzie posadzić. Ja kupowałam małe roślinki i mam łatwiej i zawsze mogę przesadzić Ty musisz zdecydować na stałe ;:306

Krysiu z pelargonii już się wyleczyłam, tu jednak żal zostawić na zimę i trzeba chować do domu, a w domu nie mam odpowiednich warunków, bo w domu ciepło. Teraz zarówno młode rośliny jak i starsze ma wybujałe i muszę czekać jakiś czas żeby się zregenerowały a tym bardziej zakwitły.
A poszerzaniu nasadzeń nie ma mowy ...nie mam już zdrowia do jako takiego obrobienia całości ;:223
Pozdrawiam ;:4

Agnieszko i mnie zachwycają te tulipany, są zwarte o cudownym kolorze czerwonego wina ;:167
Dałam im jeszcze jedną szansę i powiem Ci, że nie ma szkółki idealnej...nie spotkałam. Każda ma swoje wady i z żadnej rośliny nie zostają w 100 procentach. Odbiór osobisty był bardzo dobrym wyjściem ;:215

Lucynko dziękuję! ;:167 Zaraz pokażę co przywiozłam chociaż po jakimś czasie jak rośliny się przyjmą będę się chwalić nazwami :uszy Ściskam serdecznie i sprawiłaś mi niespodziankę ;:196 ;:196

Gosiu jechałam po roślinki w deszczu ale wracaliśmy już w lepszej aurze, jednak rośliny czekają na wsadzenie a to też o czymś świadczy, kiedyś większość byłaby w gruncie.
Wykaraskam się, bo muszę ;:131 Dobrze, że w Tobie dużo sił i dobrego nastroju z korzyścią dla Ciebie i ogrodu ;:333 Życzę wspaniałych zakupów i żeby wszystko ładnie rosło. Dziękuję za pochwałę foliaka, a pomidorki ...cóż bez nich nie wyobrażam sobie lata :D



Obrazek

Obrazek

a tu piękny gratis

Obrazek

Ładnie kwitną fiołki i właściwie w ostatniej chwili stwierdziłam, że ich nie fotografowałam tej wiosny


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

nie wiem czy ten tulipan taki miał być, czy tak się jakoś zmutował?

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Niebo cały czas groźniejsze niż efekty :D
Obrazek

Dobrego dnia i niech podlewa, ale niech się zrobi cieplej!
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Roślinkom w doniczkach aż tak nie spieszno, zdrowie Twoje Marysiu jest najważniejsze :)
Zdjęcie nieba jak zwykle mega atrakcyjne :)
Bardzo ładne masz pierwiosnki :)
Znajoma ścianka złotlinu :D
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, ale zakupy ;:138 Fiołeczki mają cudny zapach, u mnie w lesie ich prawie nie ma. Masz rację muszę sadzić na miejsce stałe ;:108 Dziś będę siać ogórki, itd. do gruntu. Zresztą już wszystko posieję, a nazbierało się twego, że ho ho...ciekawe czy mi miejsca starczy.
Zapowiada się piękny dzień, więc miłej pracy w ogrodzie, zdrówka :wit

Myślisz, że to sama jabłoń, bo moja kupowana jako nowość - czerwony miąższ.

Obrazek
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, nowo nabyte roślinki dobrze robią na poprawę nastroju, śliczne fiołeczki oddziałują na powonienie i cieszą oczka, zmutowany tulipan budzi zaciekawienie i pierwiosnki cieszą a cieszą! ;:138 ;:138 ;:138
Niebo faktycznie groźne, ale skoro tylko postraszyło i na tym się skończyło, to można mu wybaczyć. ;:108

Pozdrawiam cieplutko ;:3 , a nawet gorąco ;:3 ;:3 zgodnie z tym, co u mnie na dworze (u Ciebie na polu?). Zdrówka. ;:167 ;:167 ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, zakupy poważne ;:oj Najwyraźniej ogołociłaś szkółkę z roślin, bo ją zamknęli ;:306
Pierwiosnki pięknie kwitną, ten maziany rozwinął się ślicznie ;:167 To jakiś odmianowy, bo tam jakiś znacznik widać? Moją ziemię też powinny lubić, kiedyś miałam wyniosłe z siewu przez kilka lat, ale choć potrzebują wilgoci, to zalewanie jednak im zaszkodziło. :( Tulipany Cię nie zawiodły, zakwitły pokazowo ;:138 Maluszek narcyzowy cudny ;:167 Zachwycona jestem Twoim złotlinem. ;:oj Jak to wycinasz go po zimie?
Co do migdała, to musiałam przekopać kawał rabaty, bo miałam las odrostów, ponad metr od krzaka. Korzeni się głęboko i mimo mojej ciężkiej pracy, ciągle pokazuje się w przekopanych miejscach. Trzeba mu zostawić sporo miejsca.
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu :wit
Piękne tulipanki, pierwiosnki.
Ale najbardziej zachwycam się tym zdjęciem https://www.fotosik.pl/zdjecie/ac5d4302dee7b731 . ;:215
To złotolin taki wielki ??Śliczny.Fajny widoczek.Nawet na obraz :D
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Maryś niesamowite zakupy , troszkę zazdraszcam ;:167
ale ciemne chmury na niebie nie muszą odbijać się w naszym życiu ;:196
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7942
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu
Widzę ,że roślinki głównie na skalniak :D
Ten gratisik to nie jest rojnikowiec :?: Podobny.
Widzę modraka :D
U nas niestety padły i nie zakwitły - uważaj na nornice.
Tę piękną bylinę znam z literatury ,nigdy na żywo kwitnącej nie widziałam.
Tulipanek wielokwiatowy taki ma być ,też je mam, potem ciemno - różowe się zrobią. :)
Prawda jest taka ,że tylko od Forumowiczów paczki z roślinami dają 100 procent zgodności i satysfakcji :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witam!
Pogoda zmienia się, że już nie pamiętam kiedy było ciepło, kiedy siąpi a kiedy jest zimno. Teraz na pewno jest i mokro i zimnoObrazek. Ostatnie trzy poranki bardzo mnie zmartwiły, bo pierwszy mimo -1 był łaskawy dla ogrodu, drugi mimo zapowiadanego podobnego poranka musiał zawinąć mroźnym ogonem i zmroził nie tylko co w polu, ale i w zacisznym ogrodzie. W polu niestety zmroziło prawie wszystkie winorośle, które tak pięknie startowały! wszystkie bogato kwitnące truskawki i poziomki mają zmarznięte kwiatki...żal i nie mogę sobie darować brak okrycia tym bardziej, że folie po starym pokryciu tunelu leżą tuż obok. Obrazek
Dzisiaj już bez przymrozku, a całą noc padał deszcz i temperatura poniżej 10 st. Trochę ostatnio podgoniłam prace. Właściwie skończyłam obsadzanie skalniaka i postanowiłam nie przesadzać dając się zadomowić posadzonym roślinom, jedynie okolice muszę jeszcze porządkować bądź obsadzić roślinami maskującymi.
Miejsce po starym skalniaku też zaawansowane ale tu jeszcze trzeba włożyć trochę pracy fizycznej bo likwiduję ścieżkę niby kamienną ale i tak zarosła zielskiem, bo ścieżka będzie biegła trochę w innym miejscu. Do posadzenia zostało jeszcze kilka roślin, bo potrzebne będą roszady żeby trafiły na miejsce dla nich najlepsze.
Zmiany pogody niestety odbiły się na mojej kondycji i muszę parę dni posiedzieć grzecznie :wink:
Do posadzenia zostały jeszcze sporo rozsad, prawie wszystkie kwiatki...i chwała Bogu, że rozsądek zwyciężył i nie posadziłam ich w ostatnie ciepłe dni, a tak mnie kusiło Obrazek
Mam jeszcze cały arsenał dyniowatych ...no i nie posiana jeszcze jest fasolka. Pomidory, selerki, pory pójdą do gruntu do gruntu po 15 maja. Zatem pracy jeszcze dużo.

Olu teraz kiedy siąpi co parę dni roślinki mogę siedzieć w doniczkach, ale w nawilgłej ziemi też byłoby im dobrze. Z ostatnimi doniczkami zawsze się człowiek nosi po całym ogrodzie. Dziękuję za miłe słowa ;:168 Złotliny u mnie chyba mają dobre warunki bo wszystkie prezentują się okazale, ale po zimie wycinam im wszystkie uschnięte patyki!

Justynko Akurat te fiołki nie pachną, dla mnie najpiękniejszy zapach mają te pierwsze fiołki ...takie leśne. U nas w naturze rośnie ich bardzo dużo. Te są odmianowe, śliczne ale nie pachnące ;:131
Rany a ja dalej nie posiałam ogórków ;:223 bo też nazbierało mi się więcej niż jestem w stanie objąć pamięcią i miejscem Obrazek . Nie jestem pewna kwiatów jabłoni, bo jest kilka odmian jabłek o czerwonym miąższu... starych i nowych odmian. Podobne kwiatki mają jabłonie ozdobne.

Lucynko Obrazek bardzo się cieszę że doszło, chociaż nie wszystko rozpoznaję...właściwie jednej roślinki nie rozpoznaję i chyba podmarzła na poczcie, bo po wyjęciu z woreczka nagle straciła wigor. Wszystko jednak posadzone i podlane podwójnie przeze mnie i z nieba.
Bardzo Ci dziękuję za pochwałyObrazek ogród z dnia na dzień pięknieje, bo to najlepszy dla niego czas.
Życzę zdrówka i żeby żaden Bonifacy czy inny Pankracy nie poniszczył Twoich cudnych roślin Obrazek Obrazek

Martusiu aż sprawdziłam...co Ty piszesz ;:306 i faktycznie, szkółka nie daje rady! Tam była tylko jedna dziewczyna i mężczyzna który chyba był do wyższych celów, a ona tylko się uwijała ...skrzyneczek, roślin tysiące a i mnie nie zapakowała dwóch i to chyba nie jedna pomyłka bo bez protestu przelała pieniążki za rośliny.
Obydwa pierwiosnki są marketowe sprzed paru lat. Nie zmieniają się i wyglądają tak jak kupowane, a czy odmianowe to nie wiem. Miałam kandelabrowe z siewu i cudownie rosły nawet rozdawałam sporo ale podczas prac wykopowych gdzieś albo się zapodziały albo obraziły na przesadzanie. Myślałam że wyjdą w tym roku, ale już straciłam nadzieję. Tulipany i narcyzy to moja miłość tej wiosny. Złotlin po zimie ma sporo suchych patyków, ja to wszystko wycinam, bo w jednym roku nie miałam czasu i wyglądał marnie. Od tej pory pilnuję wiosennego odmładzania. Każdy brązowy patyczek nawet do połowy idzie pod sekator. Migdał dalej siedzi na grządce i wręcz boją się go ruszyć ;:306

Aniu dzięki i cieszę się że Tobie też się podobają! Złotlin ma teraz swoje ...no może więcej niż 5 minut, zaćmił nawet kwitnące owocowe! Mam kilka złotlinów, a odziedziczyłam jeden po poprzednikach. A Ty nie masz?

Misiu ale tylko troszeczkę ;:196 i tak Kochana nie miałabyś czasu na sadzenie i Tobie lepiej sadzić duże byliny bo te maleństwa wymagają plewienie ...pracy, czasu!
W chmurach upatrywałam pomocy w podlewaniu, ale nic z tego konewki musiałam nosić Obrazek

Agnieszko No tak pół na pół, bo skalniak tworzyłam i dlatego sporo zamówiłam pod tym kątem. Gratis to faktycznie rojnik ale niestety nn , nie przyklejono mu nazwy a sklep zakryty i jak kiedyś otworzą to poszukam bo na pewno będzie tam nazwa. Modraka ma Marta Koziorożec i bardzo mi się podobał właśnie kwitnący ;:167 Czy nornice go lubią? no to klapa! bo nie zabezpieczyłam korzeni, a rozluźniłam glebę ;:131 Fakt! tulipanek ciemnieje! Niestety Aguś i od forumowiczów kwiaty przepadają, z różnych powodów, a często bo w innej strefie klimatycznej rośną...w innej glebie, nie glinie! ;:131

No to parę kwiatków, a zacznę od skalniaka!
Obrazek

Obrazek

Dobrze że deszcz go podlewa, bo konewka deszczu nigdy nie zastąpi!


Obrazek

To mój ulubiony pierwiosnek :D
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Zawiodłam się na tej piwonii! pięknie startuje (oryginalnie), ale gdy dochodzi do kwiatków to po 2-3 dniach płatki opadają i zostaje tylko koperek!

Obrazek

Tak po roku wygląda miejsce gdzie kiedyś rosły świerki!
Obrazek


Obrazek

To żurawki za surowce wtórne z jesiennej akcji. Z jednej zrobiłam 3 ;:215
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na szczęście akebia pięciolistkowa nie zmarzła!
Obrazek

pachną!

Obrazek

Obrazek

No na razie tyle, bo przesyt też nie jest dobry!
Dziękuję za odwiedziny i życzę miłego popołudnia Obrazek
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Rany ile kwiecia Ci kwitnie, nawet Orliki, e tam moje w powijakach. Skalniaczek gratulacje :)
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2255
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu pięknie wyszedł skalniak, mój niestety nadal w planach.Jakoś nie mogę nazbierać wystarczającej ilości kamieni tym bardziej ze u mnie raczej otoczaki do zdobycia a one nie za dobrze wyglądają w większej ilości.Bardzo jestem ciekawa jak będzie wyglądał gdy zarośnie bo na razie roślinki niewielkie.
Przykro mi ze mężowskie winorośle zmarzły u mnie chyba wszystko ok przynajmniej na razie nie widać uszkodzeń ale to stwierdzę na pewno dopiero gdy się ociepli.
Z piwoniami mam w tym roku problem wyrosły bardzo wysokie ,do mojego pasa ;:oj , jak nigdy chyba korzenie dobrały się do obornika którego dostały w nogi przy sadzeniu.Teraz kłopot bo popodpierać to ,to trzeba tym bardziej, że na każdej łodyżce więcej niż jeden pąk. :tan Ale będzie pięknie gdy zakwitną w takiej obfitości.Koperkowej piwonii nie mam za to marzy mi się piwonia taka wcześnie kwitnąca ciemno bordowa,
widziałam na innych działkach,moje późniejsze.Tylko gdzie bym to sadziła ;:223
Miejscu po sosnach nie mogę się nadziwić,u mnie kilkuletnie rabaty nie mają takiej obfitości ;:oj
Piękne tulipany, ja już pomału usuwam żółte liście tych wcześniej kwitnących a o kwiatach już zapomniałam :( szkoda bo bardzo je lubię.
Pogoda szaleje, skoki ciśnienia i temperatura tez skaczą w górę i w dół. Nie służy nam taka huśtawka.
Pilnuj wiec ciśnienia i dużo odpoczywaj i nie dźwigaj ciężarów (kamieni ze ścieżki) będzie inna okazja to zrobić ;:168
Jaki przesyt roślin na zdjęciach z Twojego ogrodu nigdy za wiele ;:167
Trzymajcie się zdrowo ;:196
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, w kopercie były trzy sadzonki pierwiosnka japońskiego, jedna zawilca wielkokwiatowego i w kartoniku heliotrop.
Przykro mi czytać, że przymrozki narobiły Wam podłoże w ogrodzie, w winnicy i na polu truskawkowym. ;:174
Mimo wszystko jednak widzę ogród ukwiecony, a straty trzeba niestety jakoś przeżyć i wybaczyć sobie własne niedopatrzenie. ;:108 Nigdy nie jest tak, że wszystko zawsze i na czas....
Miałam takie zapędy, by kupić sobie piwonię koperkową, ;:131 skoro jednak ona ma taki krótkotrwałe kwiaty, to rezygnuję i pozostanę przy tych, które posiadam. No, może jeszcze o drzewiastej pomyślę. ;:24 Sporo miejsca na działce załatwiła mi susza, a to pozwoli na ewentualne nowe nasadzenia. ;:303
Skalniaczek robi wrażenie dość dużego. Na razie głównie kamienie dominują, jednak gdy nowo posadzone roślinki nabiorą masy, stanie się bardzo kolorowy. ;:63
Ogromnie podoba mi się poletko czerwonych tulipanów. ;:215 Podejrzewam, że to ta dawna odmiana, która nawet myszowatym daje radę.
Trochę roboty jeszcze przed Tobą, jednak nie musisz się spieszyć, do zimy jeszcze bardzo daleko, a wszystko na już nie musi być zrobione. Zdrowie droższe od piniendzy. ;:32 Niech więc wrócą Ci wszystkie siły i zdrówko nieustannie gości w Twojej rodzinie. ;:167 ;:167 ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”