Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 939 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59  
Autor Wiadomość
nifredil
 Tytuł: Re: Ogród pełen róż
PostNapisane: 9 lut 2020, o 22:46 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Wiola, ale masz piękną wiosnę ;:oj Podczytuję, że bedziesz siać bakłażany. U mnie nie chcą owocować. W ubiegłym roku sadziłam w tunelu i porosły ponad metrowe krzaczyska, a pierwsze owocki zawiązały dopiero we wrześniu. Nie miały szans dojrzeć. Oczywiście nie byłabym sobą gdybym nie próbowała w tym roku ponownie ;:108 Zobaczymy jak to będzie.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

korzo_m
PostNapisane: 10 lut 2020, o 18:18 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Wiolu dwa piękne dni w zeszłym tygodniu zachęcały do prac ogrodowych.
Oznaki wiosny już masz piękne. Jak pójdą precz te paskudne wiatry to zaczniemy ostro działać na ogrodach.
Czytam o przycięciu sosen, a ja myślałam że tylko w naszych terenach energetycy tną na żywioł, nie myślą jadą piłami jak im najprościej ;:222

ewelkacha88
PostNapisane: 11 lut 2020, o 17:53 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witaj Wiolu :wit . Na moje oko to nieźle poszalałaś z tymi nasionkami :lol: . Będziesz miała co robić ;:224 . Pogoda jest wnerwiająca ,silny wiatr, mocny deszcz ;:222 . Chwilowo mam jakąś taką niechęć do wszystkiego przez tą aurę. U Ciebie prawdziwe przedwiośnie ;:oj . Werbena w takim stanie po zimie ?? Super sprawa ! Mnie wkurza ten pozimowy bałagan i w dodatku psy dorzuciły swoje trzy grosze . Czekam na lepszą pogodę i ruszam z wiosennymi porządkami :heja . Pozdrawiam :wit .

tulipanka
PostNapisane: 12 lut 2020, o 11:37 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Zimno nie odpuszcza, wszelkie prace wstrzymane i czekamy na ciepło.
Papryki wysiane już tydzień temu i dopiero jedna pokazała ładne kolanka. Reszta siedzi cicho a ja chodzę ciągle koło nich i sprawdzam kilka razy dziennie, czy już czegoś nie widać :lol:
Wczoraj wysiałam jeszcze selera naciowego i bakłażana.

Natalko, mnie też dopadło przeziębienie ze straszliwym katarem, ale tyle w tym dobrego, że wypadło to w taką akurat pogodę, więc nawet gdybym była zdrowa to i tak nie bardzo chciało by mi się wyjść.

Sabina, dlatego chcę posadzić kilka krzaków w foliaku ale też i na polu. Pierwszy raz będę siała więc zupełnie nie mam doświadczenia.

Dorota, ubiegły tydzień podrażnił trochę ładną pogodą a teraz luty pokazuje swoje oblicze. Fakt, że każdy już chyba czeka na wiosnę, ale z drugiej strony to jeszcze przecież zima. O tej porze bywał śnieg po kolana i 20 stopniowe mrozy.

Ewelina, mnie też strasznie denerwował bałagan w ogrodzie, zwłaszcza że jesienią porządków praktycznie nie zrobiłam. Gdy tylko aura pozwalała, to wychodziłam sprzątać. Jeszcze sporo mi zostało, ale widok przez okna mam już lepszy i nie denerwuje się gdy wyglądam na ogród.

Dostałam wczoraj katalog od Tantau z piękną różą Modern Art na okładce.

Obrazek

Obrazek

I trochę nasionek znowu wpadło
Obrazek

Wszystkie z wyjątkiem dzwonków idą do warzywnika :wink:

Od paru dni przeszukuję olx, bo chcę zakupić dużo ziemi kompostowej lub popieczarkowej a tu w pobliżu nie ma nic. :(
Nie mam pomysłu gdzie jeszcze szukać.

wanda7
PostNapisane: 12 lut 2020, o 12:22 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Wiolu, poszukaj może na allegro. Ja dwa czy trzy lata temu kupowałam w ten sposób. Tylko że trzeba było zamówić minimum 50 worków i wtedy transport był za darmo.
Katalog świetny, a ta róża zjawiskowa, aż nierealna w swoim kształcie. A w ogóle to już samo czytanie nazw różyczek potrafi wprawić w błogi nastrój.

tulipanka
PostNapisane: 12 lut 2020, o 13:00 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Na allegro to przeważnie w workach a ja chciałam taką pełną ciężarówkę :)
Zbankrutowała bym na workowaną ziemię :lol:

duju
PostNapisane: 12 lut 2020, o 20:38 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Wiola, też zabierałam się za siewy, ale jeszcze nic z tego nie wyszło. Muszę się zmobilizować, bo chciałabym mieć swoje pomidorki i parę papryk. Reszta do gruntu.
Mam katalog, ale z Austina. Lubię go oglądać ;)

anabuko1
PostNapisane: 13 lut 2020, o 11:11 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Fajny i ładny katalog.
Nowych nasionek już sporo kupiłaś.
Ja jeszcze nie kupowałam nasion.
Zamierzam na weekend to zrobić. I coś posieje.
Jakoś się jeszcze nie wkrecilam. :roll:

Blueberry
PostNapisane: 13 lut 2020, o 14:15 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Na początek zdrówka życzę, mam nadzieję że szybko poczujesz się lepiej ;:196 świetne zakupy ;:333 też muszę kupić nasturcję, fajna ta karłowa ;:108

Iwonka1
PostNapisane: 13 lut 2020, o 15:48 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Ciekawe, czy ta werbena zakwitnie na ubiegłorocznych patyczkach, czy też mimo pięknego wyglądu wypuści nowe od korzeni? Moja wypuszcza nowe, ale stare zmarniały, to nie miała innego wyjścia. Naparstnica świeżutka, rzeczywiście rwie się do życia. Wiosna nie czeka na na swój czas, co z tego, że dopiero luty? Wpycha się niecierpliwie :tan
Zazdroszczę torebeczek z nasionkami ;:oj W moim ogrodniczym tylko warzywa w dużym wyborze, kwiatów niewiele. A ja już chciałabym przynajmniej je mieć, a nie mam. Muszę się wybrać do jakiegoś marketu, tam zawsze są wcześniej.
Pozdrawiam ;:196

PEPSI
PostNapisane: 13 lut 2020, o 17:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Też jestem ciekawa jak sobie poradzi werbena. Moje też zieloniutkie, jeszcze pełne nasienników. :D

korzo_m
PostNapisane: 13 lut 2020, o 20:18 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Wiolu a na co Ci ciężarówka ziemi, będziesz zakładała trawnik.
Taki różany katalog bardzo zachęca do zakupów, czyżbyś jakąś różę wybrała. Nasionek przybywa, będzie kolorowo na rabatkach.

tulipanka
PostNapisane: 14 lut 2020, o 12:11 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Witajcie.
Szaro, buro i wilgotno dziś. Za mną już druga kawa coby postawiła na nogi. Chyba funkcjonuję na baterie słoneczne, bo wczoraj jak pięknie świeciło, to praca ubywała aż miło.
Posiałam w szklarni rzodkiewkę i rozsadę cebuli oraz sałaty. Na razie stoi na parapecie w domu, ale jak wzejdzie to też wyniosę do szklarni. Myślę, że da rade przy takich temperaturach jak obecnie. Na noc przykryję agrotkaniną i powinno być dobrze.
Jak nie spróbuję to nie będę wiedziała :lol:

Justynko, na katalog Austina czekam, ale z nim to różnie bywa. Raz przyślą bardzo szybko a raz trzeba czekać kilka tygodni.
Swoje warzywa bezcenne, więc nie ma na co czekać tylko siać :D

Aniu, niby miałam mocno ograniczyć wysiewy, a tu nie bardzo mi to wychodzi. Na szczęście już prawie wszystko mam (jeszcze ogórki) i wszelkie regały z nasionami będę omijać szerokim łukiem, aby nie kusiło.

Natalko, już zdecydowanie lepiej, prawie nie ma śladu po przeziębieniu. Siedzenie w ciepłym domu i wspomaganie naturalnymi środkami dało szybki efekt.
Nasturcję zawsze sieję tą karłową ze względu na miejsce. Ale i tak jak ma sprzyjające warunki to potrafi ładnie się rozrosnąć.

Iwonko, Małgosiu, werbenę i tak będę usuwać bo strasznie dużo jej się nasiało. W niektórych miejscach istny gąszcz, zaczęła dominować na różami. Może trochę poprzesadzam a i pewnie nowych siewek też wiosną będzie dużo.

Dorotko, trawnika nie będę zakładać, ale potrzebuję dobrej ziemi do skrzyń, muszę wymienić też w szklarni a całą resztę wykorzystała bym do nawiezienia pola pod warzywa.
Glina w czasie suszy jest jak skała, chciała bym ją użyźnić, rozluźnić.
Poza tym zainteresowałam się uprawami no dig. Oglądam angielskie odcinki na YT i bardzo się wciągnęłam. Ogrodnik Charles Dowling opowiada i pokazuje efekty takiej uprawy. A są one naprawdę imponujące. :D

Aguss85
PostNapisane: 14 lut 2020, o 20:15 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
No piękna to Modern Art ;:226 Też lubię kwiaty w warzywniku i powiem Ci Wiolu, że przy aksamitkach i nasturcji wiele warzyw lepiej rośnie :) Z ziołami też się lubią, taki miszmasz w warzywniku jest zdrowszy i robale tak łatwo nie czają, gdzie np szukać cebuli, gdzie marchwi itp.
Sałata i cebula w szklarni będą miały dobrze, na pewno lepiej, niż na parapecie.
Buziaki i dużo słonka, mi też przy nim lepiej praca idzie ;:3

seba1999
PostNapisane: 16 lut 2020, o 00:23 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Pogoda nie dopisuje i na razie nie będzie ... czekamy na fotki z ogrodu :) pewnie ranniki kwitną już łanami, tak jak przebiśniegi .

tulipanka
PostNapisane: 16 lut 2020, o 17:23 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Aga, już od kilku lat sadzę aksamitki w warzywniku i wysiewam nasturcję. Lubię jak jest kolorowo a że to służy warzywom to bardzo się cieszę :D

Seba, nie ma za bardzo co pokazywać. Ranniki pokulone, bo zimno, a one pięknie rozchylają się do słoneczka. Przebiśniegów nie mam dużo. Kilka kępek, które nie rozrastają się prawie wcale. Chyba nie lubią gliny.

Siedzę dziś w internetach i szukam pomysłu na nasadzenia po wyciętych sosnach. Już sama nie wiem co posadzić. Z jednej strony bardzo podobają mi się sosna green tower lub sosna fastigiata. Nie ukrywam, że serce bije w ich kierunku. Niestety mają dwie wady. Troszkę za wolno rosną a druga to cena. Gdybym chciała kupić duże egzemplarze żeby już cokolwiek zasłaniały to koszt byłby nie mały.
Druga opcja to tuje. Wiele przemawia za nimi: szybkość wzrostu, docelowa wysokość, cena ... ale ... nie podobają mi się. Może gdyby był to jednorodny szpaler z tych tui to jakoś bym to zniosła, ale tam rosną już świerki, jodły i rosły te nieszczęsne sosny pod liniami napięcia. Nie chcę oszpecić tego miejsca sadząc tam tuje.
Co radzicie. Jeżeli zdecyduję się na sosny a których wyżej wspominałam, to w grę wchodzą niewielkie ok 20 cm sadzonki.
Tak to teraz wygląda

Obrazek

Ta sosna po prawej też będzie do usunięcia, bo była tak stłamszona, że został z niej kikutek.

Obrazek

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 939 ]  Idź do strony nr...        1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 83 gości