Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Piękne ciemierniki ;:63 sery pleśniowe pamiętam jak pojawiły się w sklepach, byłam zdumiona jak coś tak paskudnie pachnącego, może smakować tak dobrze :;230
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12106
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ E-Genia ? a dziękuję. Mam nadzieję, że dziś coś nowego odkryję jak wyjdę do ogrodu i będę się mógł na forum podzielić jutro.

@ Marta ? ja się serio spodziewam jeszcze jakiegoś armageddonu śnieżno-mrozowego? Chętnie bym się bez niego obszedł i trzymam kciuki, żeby nie miał on miejsca, ale wielkich nadziei sobie nie robię?

@ Anabuko ? ano takie były czasy? a potem komuna upadła i zaczęły się pojawiać rozmaite nowinki ze zgniłego zachodu? :;230 Ciekaw jestem jakie nowe ciemierniki mi zakwitły w tym tygodniu, już się nie mogę doczekać jak ogród zobaczę?

@ Florian Silesia ? a dziękuję. A co do zimy ? nic dodać, nic ująć.

@ Blueberry ? a dziękuję, mam nadzieję że niebawem będę mógł ciemierników wkleić więcej. A co do serów pleśniowych ? zwykły poczciwy wiejski camembert potrafi tak zasmrodzić lodówkę, że ho ho? Ale jak to smakuje? Mniam! Choć z cuchnących serów osobiście najbardziej byłem kiedyś zdegustowany livarotem? Zapach cokolwiek odchody przypominał? :;230

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

A ja myślę, że wielkiej zimy już nie będzie, nic na to nie wskazuje.
Natomiast bardziej obawiam się, kwietniowo-majowych przymrozków, ale może i one się nie pojawią w drastycznej postaci.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12106
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Madziagos ? obyś się nie pomyliła, bo jak mi teraz minus dziesięć rąbnie, to chyba się popłaczę? Ruszyły mi mocno między innymi piwonie drzewiaste, a one bardzo źle znoszą mrozy jak są już w stanie wegetacji? Co do przymrozków wiosennych ? zobaczymy? Fakt faktem, że w roku ubiegłym po raz pierwszy odkąd we Francji mieszkam widziałem ujemną temperaturę w maju?

A poniżej trochę najświeższych fotek? Sam jestem zaskoczony, spodziewałem się kolejnych ciemierników, ale nie tego wszystkiego, co poniżej wklejam...

Crocus chrysanthus
Obrazek
Obrazek

Helleborus orientalis
Obrazek
Obrazek

Iris reticulata

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

U mnie irysy żyłkowane pojawiają się z początkiem kwietnia, ale sądzę, że ich kwitnienie w pierwszej połowie lutego w Twoich stronach też nie jest normą.
Faktycznie, (-)10 nie jest Ci potrzebne, zwłaszcza na te piwonie.
U mnie kiedyś się zdarzyło, że po takim silnym przymrozku wszystkie rozpoczynały wegetację z poziomu ziemi.
Między innymi z takich powodów wolę, żeby zimą była zima.
Rośliny śpią, odpoczywają i spokój.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Loki, to u Ciebie wiosna, że hej! Ciemierniki piękne, ale krokusy i iryski ;:215 Namiot zrób dla piwonii, albo co? Też mam taką wczesną i dostała -6, to już może być po kwiatkach ;:131
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Piękna wiosna ;:oj krokusy masz już bardziej "zaawansowane" niż te co widywałam na forum, bardziej rozkwitnięte ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Jurku
Przepiękne krokusy i iryski ;:138
Bardzo cieszą oczy :)
Ale widzę ,że cośik już podgryzło kwiaty.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2320
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Kwitnienia godne podziwu i pozazdroszczenia ;:180 Dziś zobaczyłem łebki krokusów dopiero co wyłażących z ziemi.
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Piękne, szczególnie irysy, ja je miałam tylko tuż po posadzeniu, w następnym roku już się nie pokazały.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Loki wiosna widzę na całego ;:215 Piękne irysy, zwłaszcza ten fioletowy. No teraz już nic sezonu nie zatrzyma ;:3
A propos armagedonu zimowego, u mnie za dwa tygodnie taki krótki powrót zimy ma nastąpić z -7 nocami, a drzewa owocowe już otwierają pąki, spodziewam się katastrofy ;:131 U Ciebie wiosna w lutym to normalna rzecz, u nas anomalia.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12106
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Przede wszystkim wszystkim wam dziękuję za miłe, ciepłe słowa ? w imieniu swoim jak i moich kwiatuszków.

@ Madziagos ? Nie, akurat w kwitnieniu irysów żyłkowanych o tej porze roku nie ma zupełnie nic dziwnego. Luty to typowy termin ich kwitnienia w moich stronach. W zależności od tego jaka jest zima, zdarzało im się kwitnąć już wcześniej (w 2016. roku zakwitły pod koniec stycznia) lub później (w 2013. roku musiałem na nie czekać do marca)? A co do piwonii ? im czasem i -4°C potrafi zniszczyć rozwijające się pąki? A taka temperatura to i w kwietniu może się niestety przytrafić? Mam jedną niższą, a jedną wyższą i ta niższa dopiero w zeszłym roku zakwitła po raz pierwszy, bo do tej pory co roku późnowiosenne przygruntowe przymrozki niszczyły jej pąki kwiatowe.

@ Marta ? Przyznam szczerze, że nie chce mi się bawić w namioty? Jak się wyrywa do życia przed czasem, to niech sobie radzi? :;230 A wiosna rzeczywiście pełną gębą. Aż jestem ciekaw co dzisiaj w ogrodzie odkryję po tygodniu niebytności w nim (i czym będę się mógł tutaj jutro podzielić)?

@ Blueberry ? E, nie, zaglądałem do wątku o krokusach, u mnie na razie skromnie w porównaniu z tym, co tam widziałem?

@ Pelagia ? Winowajcę nawet widać na jednej z fotek krokusa. Nie wiem co to za gąsienica, ale wpieprza te kwiatki aż chrupie?

@ Florian Silesia
? Mam nadzieję, że jutro wkleję jeszcze więcej wiosennego kwiecia.

@ Anida ? U mnie też wypadają. Aczkolwiek jestem bardzo zaskoczony, bo jesienią 2012. posadziłem ich szpaler przed domem, z roku na rok było ich coraz mniej, od dwóch lat byłem przekonany, że w ogóle wypadły, a tu w tym roku bum ? i znowu jakiś kwiat się pojawił?

@ Aguss ? Oby rzeczywiście już nic tej wiosny nie zatrzymało? Na razie ma być u mnie na plusie (ba, na jutro zapowiadają 18°C, choć do zeszłorocznego lutowego 21°C i tak toto nie dobije), ale luty przecież się jeszcze nie skończył?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12106
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Crocus chrysanthus
Obrazek

Crocus tommasinianus
Obrazek

Crocus vernus
Obrazek

Primula acaulis
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Vinca minor
Obrazek


Pozdrawiam!
LOKI
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”