Moja działeczka :) cz2.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2465
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Witaj Piotrze ładnie Ci wszystko rośnie i kwitnie aż miło popatrzeć podlane tez już masz i słoneczko tez świeci ja niestety tylko sobie mogę pomarzyć o słoneczku. życzę miłego dnia pozdrawiam :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Hahaha ! Witaj Piotrze! Niezły patent z tą ławką w grządce :):) Można powiedzieć takie ,, W oczekiwaniu na truskawki", :):)Cuuudny trawnik! I super wyglada bez tego obrzeża, też kiedyś miałam i wywaliłam było wkurzające, że tak szybko się ,,utylizowało "
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Alicja125
I do Was wreszcie zawita słoneczko :) Już nie długo musi się pogoda poprawić.
Odpukać ładnie wszystko rośnie mimo zimnych nocy a także mroźnych. Sporo roślinek oberwało ale jakoś dają radę. Do tego bardzo długa susza też dała się we znaki. Wiadomo ratowałem sytuację lejąc wężem ale to nie o samo co opad z nieba :)
Ale ostatnie dni wynagrodziły :D Teraz ciepełko bez upałów i będzie super.
Pozdrawiam i słoneczka życzę Obrazek

ewaidc1198
Dzięki :) bardzo fajnie się siedzi. I trawę łatwo kosi bo nie przeszkadza ławka. Ładny widok na truskaweczki również :D Będziemy wypatrywać dojrzewających owoców z góry ;:306
Obrzeża wysokie polikwidowałem bo ciężko kosiarką podjechać a z podkosiarką nie zawsze mam czas. Przy borówce podciąłem trawę pod skosem i fajnie wygląda i kosiarką fajnie się jedzie :D Jestem zadowolony. W tym roku chorują mi roślinki które nigdy nie chorowały. Np. porzeczka ma mszyce a nigdy nie miała. Nigdy nie musiałem pryskać. Do tego oberwała mi przez mróz i owoców mało. Inna roślina która choruje mi pierwsze raz to wierzba japońska. Dostała choroby grzybowej i musiałem dokonać oprysku bo młode pędy obumierały. Mam tyle lat ją i nigdy nic. Do tego zachorowały mi różaneczniki. Może przez to że miały ciasno i ciulowa ziemia była już. Na wiosnę przesadziłem i odmłodziłem. Jeszcze parę oznak daję choroba ale od groma młodych pędów mają więc chyba wychodzą na prostą :D
pozdrawiam Obrazek
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Cześć . Dawno nie było mnie :D
Pogoda cudna i czasu brakuje. Ogólnie wszystko rośnie i oby tak dalej :) Oby bez gradu i wichur.
Pierwsze owoce zjadamy już. To jest czereśnie, truskaweczki i jagody. Nie długo inne owoce :)
Jest ciepło, czasami przejdą opady. Więc super. Oby tak dalej :D
Ratowałem ostatnio ptaszka, chyba szpaka. Młody , leżał w trawie. Dałem mu amciu robaczki. Jadła ładnie :;230 Po dwóch godzinach niańczenia wziąłem przeniosłem do sąsiada na działkę. Później łaził i chyba odleciał. Bo nie było go :)

Pozdrawiam i oto fotki :) Następnym razem postaram się więcej napisać :D


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1015
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Piękna wzorcowa działka, jest co podziwiać. Widzę że przymrozki oszczędziły Ci czereśnie, zazdroszczę. :wink:
Trawnik jak dywan, jak lubię. Brawa, wspaniały ogród. ;:63
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2259
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Piotrze jak ja rozumiem brak czasu na siedzenie przy komputerze,tez tak mam wracam z działki z nową porcją zdjęć, ale czasu i sił już nie wystarcza a jeszcze domowe obowiązki wzywają. gdy znajduję moment wolny okazuje się ze zdjęcia nieaktualne.
Ważne ze jesteś zawsze z porcją cudnych zdjęć z pięknie zagospodarowanego ogrodu.
U mnie podobnie tylko na czereśnie jeszcze muszę moment zaczekać i hamak jeszcze nie wisi ;:333
Spokojnego tygodnia z dużą ilością czasu na działkę.
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

ed04
Witaj :D
Czereśnie trochę też zmarzły ale nie ma co narzekać bo mogło być gorzej :) Bardziej wiśnie niestety dostały. Drzewa były białe od kwiatów i zaczęły zawiązywać się owoce i mróz przyszedł aż biało było na działce. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Mniej owoców więc drzewa wiśnie mocno idą w przyrosty :) Cudny widok dwóch odcieni zieleni na drzewach wiśni.

Do do trawnika to dużo pomaga mi pogoda :) W Gorzowie po długiej suszy od jakiegoś czasu burze przechodzą. Dwa dni temu Gorzów pływał.

Obrazek

Do tego jest bardzo ciepło i również ciepłe noce są. Więc wszystko musi rosnąć. Trawa koszona systematycznie.
Dziękuję i pozdrawiam :)

julcia1
Cześć Julcia.
Dokładnie brak czasu i siły. Bo ostatni tydzień bardzo gorący był a ja miałem drugie zmiany. Więc brak siły na wszystko. Tylko rano po truskawki jeździłem i do domu. Ładowanie akumulatora i do roboty.
Wczoraj byłem na działce, było chłodniej i super się robiło. Obskoczyłem całą działkę i wyczyściłem. A było co robić. Ciepło/gorąco plus mokra ziemia =wszystko rośnie , również zielsko :D
Po ulewie w Gorzowie , moja działka również oberwała. Na szczęście nic nie ucierpiało oprócz piwonii. Niestety połowa kwiatów a może i więcej pozbyła się płatków ( wyniosłem 50l płatków piwonii!!!) A były takie piękne i duże kwiatostany. Szkoda ale za to inne roślinki są zadowolone.
|Pozdrawiam i miłego weekendu :D
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Nic nie piszesz Piotrze jak Twoja działka przeżyła gradobicie ? Mój ogródek przydomny zmielony w proch. Ze 40 minut waliło tymi kulami jak pod obstrzałem. Na aucie wgnioty, ul nowy styrodurowy ze śladami ,,kul" nie mam pojęcia jak pszczółki to wytrzymały pod blaszanym daszkiem, ale żyją i pracują jak tylko znormalniało :). Cieszyły mnie pięknie rosnące zakupione w tym roku canny w kilku odmianach a teraz mają tylko po badylu z zawiązkiem kwiatostanu i kompletny brak liści. Odgruzowuję sie wciąż ze strt. Zdjęć nie ma z czego wklejać bo bida . Teraz z kolei jak patrzę na pogodę na dłużej deszczu ni słychu ni widu. Ot taki los małorolnych hahaha ! Pozdrawiam
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Obrazek
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Wszystkiego najlepszego!!! Widzę, że pieski się zmieniły, są dwa. :D
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

ela151
Dziękuję bardzo :) Tak mamy dwa pieski :) Jednego seniora w kwietniu 13lat i młodzieniaszka 2 letniego ala jamnik :)
I działka to ich naturalny wybieg bo nigdzie indziej tak nie wybiegają się jak tutaj. Działka ogrodzona więc mogą sobie latać ile chcą. Na spacerach to jedynie na smyczach :D
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Witaj Piotrek, wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :) jak tam działka, jakieś plany już są na ten rok :)
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

maniolek
Dzięki Mariusz :)
Wiosna przed nami kolego. Od poniedziałku cudna pogoda i ciepełko. Tylko deszczu brakuje. Więc trzeba bedzie podlewać :) Ale 18-20 st od poniedziałku do piątku robi wrażenie :) Pozdrawiam
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”