Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  
Autor Wiadomość
koziorozec
 Tytuł: Re: Ogród Marty- cz. XIII
PostNapisane: 1 sie 2019, o 21:20 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Witam ,i dziękuję za dobre słowo i za to,że czekaliście na mnie cierpliwie ,aż chce się wracać ,kwiatuszki kwitną i pomidorki zaczynają dojrzewać ,aparat mi się zepsuł ,ale pan fotograf naprawił ,może jeszcze na chwilę mi posłuży ,więc i zdjęcia będą ,ja załatwiam mnóstwo zaległych spraw ,jakie się nagromadziły w czasie mojej nieobecności ,ale w pomidorkach buszuję ,żeby je oberwać ,owinąć na sznurku i podlać .

Krysiu,ja też się cieszę ,że mogłam wyjechać i zregenerować mój organizm ,do pracy nie za bardzo sie zrywam ,bo tak naraz nie mogę ,ale pomału coś robię ,na razie w pomidorkach ,pozdrawiam ;:196 ;:196

Iguś, brzmię tak jak się czuję :uszy odkryłaś mnie ;:306 ,pozdrawiam ;:196

Iwonko1, pomidorki już zajadamy ,chociaż jeszcze wszystkie nie dojrzewają ,Ałtajskiego jeszcze w tym roku nie jadłam ,ale rosną i ja ich uwielbiam ,wróciłam z nowymi siłami ,ale nie mogę jakoś za bardzo ruszyć do pracy w ogrodzie bo zepsuję co mi naprawili ,pozdrawiam ;:196

Mireczku,witaj i do zobaczenia w niedzielę ,dobrze,że tak pielęgnujemy te forumowe spotkania ,gratuluję wygranej ;:196

Tereniu,ja też już nie muszę kupować pomidorków ,zresztą takich pysznych nigdzie nie kupimy,ja też bardzo się cieszę ,że mogłam wyjechać i szczęśliwie wróciłam ,pozdrawiam ;:196

Iwonko0042,ja chyba bardziej tęskniłam za ogrodem ,niż on za mną ,ale taka była potrzeba ,teraz spaceruję ścieżkami i jestem dumna,że mam taki ogród ,bo on przecież mój jest ,pozdrawiam ;:196

Martusiu,wiem i nie forsuję się za bardzo ,dużo po nim spaceruję zdjęcia dopiero zrobię ,bo aparat mi wczoraj naprawili ,dzisiaj zrobiłam zdjęcia moim pomidorkom ,pozdrawiam ;:196

Wandziu,bo jestem jak nowa ,duża ilość zabiegów i wody siarkowe dały efekt ,pozdrawiam ;:196

Zobacz profil Wyślij e-mail      

koziorozec
PostNapisane: 2 sie 2019, o 23:06 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Jestem ,mam trochę ogrodowych zdjęć dla Was ,no i moje pyszne pomidorki ,zapraszam ;:180

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pomidorki jakie zastałam po powrocie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mirek19
PostNapisane: 3 sie 2019, o 09:57 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
koziorozec napisał(a):

Mireczku,witaj i do zobaczenia w niedzielę ,dobrze,że tak pielęgnujemy te forumowe spotkania ,gratuluję wygranej ;:196

Martuniu,
dziękuję za gratki ;:180 ;:167 , choć lekko nie było i co niektórzy swój charakter pokazali ... ;:oj
Uwielbiam te Twoje uprawy pomidorów w pojemnikach ;:215
Multum tego masz ;:333
Do zobaczenia jutro :tan ;:168 ;:196

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

anabuko1
PostNapisane: 3 sie 2019, o 23:08 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Bardzo dużo masz rożnych odmian pomidorków .Smakowicie wygladaja. ;:108
A co jest pod strzępiastymi maczkami ?Cos ładnego, ale nie znam roślinki.
Ostrozki imponujące, róże piękne.
Bogaty i piękny ogród,, z przyjemnościowa po nm pospacerowałam ;:108

Iwonka1
PostNapisane: 3 sie 2019, o 23:35 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Martusiu, pięknie porosły pomidorki, moje jednak mają za ciasno. Ale chyba nic innego nie wymyślę, nie mam gdzie ich wepchnąć. Śliczne są te w paseczki :tan
Postrzępione maczki są urocze ;:oj Dyniowisko jak zwykle imponujące, znowu będzie pyszna zupka i nie tylko.
Miłego spotkania w miłym gronie ;:196

jonatanka
PostNapisane: 4 sie 2019, o 12:10 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Martuś pomidorki jak i cały ogród był pod dobrą opieką. Szukam odmiany o słodkim smaku i najlepiej malinowy a te posadzone w tym roku lekko kwaskowate. Moje tez jeszcze zielone.

ed04
PostNapisane: 4 sie 2019, o 12:42 
500p
500p

0 szt.
Piękne pomidory, dla mnie to jest coś na co czekam całą zimę i wiosnę. Co to za odmiana o fioletowych owocach.
Piękne lato u Ciebie, kwiaty i jeszcze raz kwiaty.

plocczanka
PostNapisane: 4 sie 2019, o 21:47 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Martusiu, kwieciście i smakowicie u Ciebie. ;:138 ;:138
Pomidorki własnej produkcji sama radość i samo zdrowie. ;:215 Gratuluję uprawy ;:433 i smacznego życzę.
Dynie też niczego sobie. ;:333
Cudne różyczki i hortensje. ;:303 ;:303
Dobrego tygodnia, Martusiu. ;:196

lanceta
PostNapisane: 5 sie 2019, o 17:28 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Marto, Twoje pomidory, to w pełni profesjonalna uprawa na skalę przemysłową.
Zdaję sobie sprawę ile pracy i wiedzy potrzeba na osiągnięcie takich efektów.
Mam 23 krzaki na działce i 3 w skrzyni na tarasie-lubię się częstować "prosto z krzaczka" :D

iwona0042
PostNapisane: 5 sie 2019, o 19:16 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Martusiu pomidorków zatrzęsienie, ;:215 ;:138 , a i kwiatki sie starają, no pięknie ;:215

Maska
PostNapisane: 5 sie 2019, o 22:55 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Martuś cudne pomidorki!
U mnie tawułki bardzo ucierpiały od suszy. Najpierw liście usychały a potem kwiatostany, jak podlałam to odżywały no ale przecież nie da się wszystkiego podlać. Poproszę o zdjęcie zabezpieczeń borówkowych!
Pozdrawiam znad brzoskwiń ;:196 :wit

ewarost
PostNapisane: 7 sie 2019, o 18:11 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Martusia ogród piękny w słonecznej poświacie... fajnie, że czujesz się zregenerowana, odnowiona, tylko teraz z pracą tak na 50% żeby ta kondycja trwała jak najdłużej... pomidorki boskie. ;:168 u mnie też powschodziły niektóre z nasionek od ciebie, ale oczywiście etykiety pomieszane ... i będzie "poznaj Stachu po zapachu" ;:306 Pozdrawiam i smacznej pomidorowej uczty ;:215

koziorozec
PostNapisane: 12 sie 2019, o 22:55 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Witam Was gorąco,czas jakoś przelatuje mi przez palce ,tyle mam Wam do powiedzenia ,tyle do pokazania ,a ja wieczór zmęczona pracą i upałami padam ,przywiozłam od Mirka ze spotkania dużo brzoskwiń i jeszcze moje obrodziły ,więc przerabiałam i przerabiałam ,ale już są w spiżarni kompociki ,dżemiki ,nawet nalewka nastawiona ,no i zamrożone do pysznego placuszka ,jeszcze są na drzewie to jeszcze coś dorobię i trochę rozdam ,borówki amerykańskiej jeszcze dużo do zebrania ,zabezpieczyliśmy przed ptakami to jest ich bardzo dużo,zaczynają sie maliny ,a i pomidorów coraz więcej i do zbioru i do obrywania liści i kątów ,nie wiadomo w co ręce włożyć ,a przecież i trochę muszę zająć się pracą i obiadkami,a ogród jak zwykle na końcu ,ale daje radę i kwitnie .

Mireczku,oj Ty Ty podpadłeś co nieco :uszy ,pomidorków powinno być sporo ,ale nie zapeszam ,żeby grad ,czy jakaś zaraza nie zniszczyły ich ,pozdrawiam ;:168

Aniu,odmian pomidorków mam bardzo dużo i smaków też ,są pyszne ,zaraziłam się uprawą pomidorków i czekam na ich smak z utęsknieniem ,teraz sie zajadamy codziennie ,pod maczkami jest żółta rutewka ,miło,że spacerujesz po moim ogrodzie ,pozdrawiam ;:168

Iwonko,pomidorki pięknie rosną ,jest ich dużo i są pyszne ,żeby były jak najdłużej były i żadna zaraza ich nie zniszczyła,bo się jeszcze nie najadłam ,a przecież trzeba zrobić przeciery,maczki też mi sie podobają ,a dynie rosną ale po raz pierwszy myszy im zjadają soczyste łodygi i całe metry pędów leżą zwiędnięte ,,wykładam im ciągle nowe trucizny ,bo chyba ani jednej dyni by mi nie zostało,trucizny znikają w zastraszającym tempie ,a ja tylko latam do sklepu ,spotkanie było jak zwykle świetne ,no i tyle pysznych brzoskwiń nigdy nie miałam ,chyba ,że mi Boguś kupił,pozdrawiam ;:196

Joasiu,mam sporo odmian i wszystkie mi smakują ,nie jestem wybredna ,ważne ,że moje własne ,kwaskowy też pyszny ,nawet się nad ich kwasowością nie zastanawiam tylko pałaszuję szczęśliwa,że je mam ,pozdrawiam ;:168

Edziu,ja też czekam na te pyszne pomidorki,zobaczę jutro co to za omiana te czarne ,jeżeli będzie ,starałam się mieć je opisane ,kwiaty też super kwitną ,pozdrawiam :wit

Lucynko,masz rację ,że pomidorki to są jak narkotyk ,jak pomyślę ,że ich nie będę miała bo przecież sobie kupię to zaraz zabieram sie do roboty z nimi ,żeby mieć ich jak najwięcej bo kupione mi w ogóle nie smakują ,dynie bardzo chcą rosnąć ,ale myszy sie do nich dobrały ,nigdy tego nie robiły ,ale może chce sie im pić ,bo o wodę trudno w tym roku,pozdrawiam , dużo odpoczynku i radości z ogródka ;:196

koziorozec
PostNapisane: 12 sie 2019, o 23:10 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Lodziu,ja też uwielbiam swoje pomidorki ,dlatego je mam chociaż czasem jestem nimi zmęczona ,ale smak powoduje ,że zapominam o przepracowaniu i cieszą mnie bardzo ,ogród też jakoś daje radę ,zaraz będziemy grabić liście ,pozdrawiam ;:196 ;:196

Iwonko0042 wszystko jakoś się układa i jest co oglądnąć i pojeść ,bo pomidorki obrodziły,pozdrawiam ;:168

Marysiu,pomidorki bardzo plonują ,jest ich dużo na krzakach i są pyszne ,moje tawułki też bardzo ucierpiały przez suszę i wiele innych roślin,zdjęcia zabezpieczeń zrobione i borówek jest bardzo duzo,a teraz żaden ptak już sie koło nich nie kręci ,one wiedzą ,że nic nie zrobią i nic nie pojedzą i sie wyniosły ,ja jeszcze mam sporo brzoskwiń na drzewie i dojrzewają systematycznie ,pozdrawiam ;:196 ;:196

Ewciu,pracy w ogrodzie mam tak dużo ,że wnet zapomnę ,ze odpoczywałam ;:306 samo życie ,bardzo cieszę sie z pomidorków i najchętniej do nich skręcam i coś robię ,czasem nie musi być nazwy ,bo one wszystkie takie pyszne ,ja uwielbiam te żółte i pomarańczowe ,no i czerwone też ,pozdrawiam gorąco i zdrówka życzę

koziorozec
PostNapisane: 13 sie 2019, o 00:01 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Zapraszam do ogrodu,tutaj sąsiad buduje taki dom nad borówką i teraz ptaki się wyprowadziły ,bo nie mają szans na boróweczki,za to my korzystamy do woli.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

i gotowe
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

moje pomidorki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i troszkę kwiatuszków,są też pomidorki w doniczkach i warzywka w skrzynkach,tutaj jest wszystko razem
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Stokezja
Obrazek

Iwonka1
PostNapisane: 13 sie 2019, o 22:21 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Martuniu, iloma barwami kwitnie Twój ogród ;:oj Najpiękniejsze w tej chwili są dla mnie pomidorki, chyba nie przestanę się nimi zachwycać. Taki tam masz porządeczek, aż się chce sięgnąć ręką i spróbować tych pyszności. Pracy masz ogrom, podziwiam za wytrwałość i chęci. A domek dla borówek wymyśliliście super ;:215 Teraz ptaki będą musiały obejść się smakiem :tan
Pozdrowionka ;:196

Maska
PostNapisane: 14 sie 2019, o 08:36 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Martusiu! przytłoczona wyglądem jagodnika i pomidorzanki nawet nie miałam siły nic napisać. Sam sprzęt jaki pracował przy budowie tej woliery (chałupy) mówi sam za siebie. Niechby któryś ptok spróbował to sforsować :D U mnie niestety klęski urodzaju nie ma za to jest klęska, którą robi nam fauna ogrodowa i okoliczna. Może to i lepiej, bo nie jestem przemęczona zbieraniem i przetwarzaniem jak to było rok temu.
Kwiatuszki też kwitną obłędnie, ale to pewnie niezbyt aktualne zdjęcia patrząc na tą marunę, na zdjęciach w pełni rozkwitu a u mnie zawiązała już nasiona :wink:
Jak nam dosuszyło tak teraz nam doleje, ale niech już będzie i tak ten rok jest dziwny.
Cieszę się na kolejne spotkanie :heja Serdecznie pozdrawiam ;:196 ;:196

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 624 ]  Idź do strony nr...        1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Google [Bot], plocczanka i 93 gości