Morwa (Morus)

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MoWo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 861
Od: 13 wrz 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zalew Sulejowski - Łódzkie

Re: Morwa (Morus)

Post »

Spokojnie , za chwilę ruszą.
Pozdrawiam Wojtek
Jarzab
100p
100p
Posty: 140
Od: 11 cze 2016, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Morwa (Morus)

Post »

Moja dopiero niedawno ruszyła i tylko paki zaczęły nabrzmiewać. Ale chyba je lekko przymroziło bo są miejscami czarne. Mam ja dopiero z trzeci sezon i zawsze późno startowała. Tak samo figa. Tu jeszcze nie jestem pewny czy przeżyła bo tym razem nie została mocno okryta.

A tak wyglądają morwy w mieście:
Obrazek
Za moment będzie kwitnąć. Ale kawałek dalej sa morwy dużo mniej rozwinięte. W tamtym roku owoców było zatrzęsienie. Aż przydało by się żeby to ktoś sklonował, takie plenne.
x-Z-a klon
---
Posty: 316
Od: 11 lut 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Morwa (Morus)

Post »

Czy to pendula?
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Morwa (Morus)

Post »

Jarząb, morwa się łatwo ukorzenia. Zrób sadzonki w czerwcu i jest duża szansa że sam ją sklonujesz :)
Jarzab
100p
100p
Posty: 140
Od: 11 cze 2016, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Morwa (Morus)

Post »

@Zefirka - to nie pendula. To ogromne stare drzewo (https://goo.gl/maps/J8tcTrECcs1D7pDCA )

@newrom - chętnie bym to rozmnożył ale miejsca brak. Takie drzewa powinny w parkach rosnąć. Na działkę czy przy domu to troszkę za duże są. Ale spróbuje zaokulizować u siebie w lecie :)
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Morwa (Morus)

Post »

Od szkółki, w której brałam morwy, też już dostałam informację, że u nich nawet duże morwy jeszcze się nie obudziły, więc mam się nie obawiać. Ok, to czekam i mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Jak mówiłam, i tak chcę tylko jedną sztukę docelowo, więc nawet jeśli tylko jedna ruszy, to i tak będzie ok.
Swoją drogą uważam, że to niesamowity znak profesjonalizmu - odpowiadać błyskawicznie na pytania klienta, który wydał po złotówce na te morwy, ze zdjęciami specjalnie w tym celu zrobionymi tego samego dnia ;:306 i jeszcze do zamówienia dodatkową sadzonkę dostałam, chyba w razie jakby się tamte nie przyjęły. Gdyby nie to, że mogłabym zostać posądzona o reklamę, to chętnie bym poleciła z nazwą.

Jarzab, niesamowicie piękne drzewo.
x-Z-a klon
---
Posty: 316
Od: 11 lut 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Morwa (Morus)

Post »

Jarzab pisze:To ogromne stare drzewo
Ależ piękne. Oby nikomu nie przyszło do głowy go wycinać.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Morwa (Morus)

Post »

Jarząb, jakie owoce ma ta miejska morwa? Jakieś wybitne (wielkie, słodkie itp)?
U siebie mam plan trzymać morwę nisko i w tym celu zrobiłem sobie 4 pnie od ziemi.
W tym momencie dopiero się pąki budzą, ale mój wygwizdów jest mało miarodajny (choć morwa rośnie w zacisznym miejscu).
Jarzab
100p
100p
Posty: 140
Od: 11 cze 2016, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Morwa (Morus)

Post »

Niestety nie ma dużego porównania bo dopiero niedawno odkryłem ten owoc.
Jak dla mnie owoce są słodkie (bardzo mi smakowały) i trafiały się duże. Nie chcę mówić z pamięci żeby czegoś nie przekręcić. Ale sezon się zbliża to fotki wstawię i będzie można zobaczyć na własne oczy. Owoce czarne, białe i czerwone ale nie jestem pewien czy to nie jest dojrzewająca forma białej lub czarnej. Nie wiem czy tak te drzewa mają czy to jakaś forma szczepiona. Bardzo plenne, aż człowiekowi żal że nie może tam nic rozłożyć i zbierać na bieżąco. W tamtym roku na ziemi był dosłownie dżem owocowy.
Postaram się wrzucić jakieś porównanie wielkości owoców z różnych drzew bo tych w mieście znalazłem kilka.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Morwa (Morus)

Post »

Pytam bo jak sam widzisz to duże drzewa i zastanawiam się nad posadzeniem jeszcze jednej sztuki, ale z dużymi i najlepiej białymi owocami żeby uniknąć problemu brudzenia. Wolałbym jednak odmianę o dużych owocach, jakaś odmianę produkcyjną że tak brzydko ją okreslę.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Morwa (Morus)

Post »

Szczepiona na pniu tak na dzień dzisiejszy się prezentuje. Morus alba pendula.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Morwa (Morus)

Post »

Moje wszystkie cztery morwy były w tym roku dosłownie obsypane pąkami kwiatowymi. Przyszedł mróz i wszystkie części zielone, zarówno kwiaty, jak i liście, doszczętnie zmroził i unicestwił. Czy drzewa zregenerują się i wypuszczą nowe pędy? Powinnam je przyciąć, czy na razie zostawić? Boli mnie serce, gdy na to patrzę. Moje ulubione owoce.

Obrazek
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Morwa (Morus)

Post »

Nie przycinaj, co przemarzło to przepadło. Zielone wybije z pąków zapasowych, jednak owoców już raczej nie będzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”