Wątek testowy - jak dodać zdjęcie na forum,ćwiczenie,próby

Pytania techniczne i organizacyjne do Admina i Moderatorów.
stef63
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 17 lut 2012, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak dodać zdjęcie na forum

Post »

Jak próbuję wkleić zdjęcie poprzez Fotosik, to podgląd pokazuje mi, że zdjęcie będzie do góry nogami. Dlaczego? Co robię źle? To moje pierwsze próby wklejenia zdjęcia na tym forum. Zdjęcie mam w komputerze prawidłowo obrócone.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Jak dodać zdjęcie na forum

Post »

Zdjęcie musisz obrócić bezpośrednio na stronie Fotosika. Czyli otwierasz stronę, wrzucasz tam zdjęcie, obracasz, kopiujesz link i dopiero wtedy wklejasz go w poście.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
stef63
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 17 lut 2012, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak dodać zdjęcie na forum

Post »

norbert76 pisze:Zdjęcie musisz obrócić bezpośrednio na stronie Fotosika. Czyli otwierasz stronę, wrzucasz tam zdjęcie, obracasz, kopiujesz link i dopiero wtedy wklejasz go w poście.
Ale jak? Jak wrzucam zdjęcie na stronę Fotosika, to zdjęcie wygląda dobrze. Obracam na wszystkie strony w swoim komputerze i jak nie obrócę, to na forumowym podglądzie jest źle. Nie widzę możliwości obrotu zdjęcia na Fotosiku, albo jestem ślepa. Tam gdzie się upuszcza zdjęcie lub z opcji wybierz ze swojego kompa.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Jak dodać zdjęcie na forum

Post »

Tak to wygląda, jak wejdziesz na stronę, klikasz na zarządzaj zdjęciami, pokazuje się lista Twoich zdjęć. Po prawej stronie masz dwa małe kwadraciki oznaczające obrót w prawo lub lewo.

Obrazek
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
stef63
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 17 lut 2012, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak dodać zdjęcie na forum

Post »

norbert76 pisze:Tak to wygląda, jak wejdziesz na stronę, klikasz na zarządzaj zdjęciami, pokazuje się lista Twoich zdjęć. Po prawej stronie masz dwa małe kwadraciki oznaczające obrót w prawo lub lewo.
Do tego dotarłam, ale obraca tylko raz o 90 stopni. Nie ma obrotu co 90 stopni kilka razy, więc zdjęcie jest nadal źle. Wygląda to tak: jak zdj. jest do góry nogami, to przy kliknięciu w okrągłą strzałkę obraca o 90 stopni czyli zdjęcie teraz jest bokiem. Nie ma obrotu o kolejne 90 stopni lub od razu o 180 stopni.
x-Z-a klon
---
Posty: 316
Od: 11 lut 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak dodać zdjęcie na forum

Post »

Próbuję:
Obrazek

U mnie to wygląda inaczej. Jeśli skorzystam z "Dodawanie zdjęć przez Fotosik.pl" (opcja pod ramką z odpowiedziami) to mi od razu wgrywa zdjęcie z komputera (wgrywa link). Nie mam możliwości obracania.


Obrazek
stef63
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 17 lut 2012, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak dodać zdjęcie na forum

Post »

U mnie to wygląda inaczej. Jeśli skorzystam z "Dodawanie zdjęć przez Fotosik.pl" (opcja pod ramką z odpowiedziami) to mi od razu wgrywa zdjęcie z komputera (wgrywa link). Nie mam możliwości obracania.

U mnie też tak jest od samego początku. Ponieważ w/g tego było źle (zdj. do góry nogami) to zaczęłam szukać w ustawieniach Fotosika jak inaczej to zrobić i to są te ustawienia o których pisze moderator, ale też jest źle.
Ten Fotosik wygląda na prosty program i nie mogę pojąć dlaczego u mnie jest źle.
Być może to są jakieś ustawienia w moim smartfonie lub komputerze, ale nie będę już szukać. Po prostu odpuszczam temat, szkoda mi czasu na rozwiązywanie tej zagadki. Moje życie ani praca nie zależy od tego czy wykleję zdjęcie na forum czy nie. Dzisiaj straciłam pół niedzieli, aby poprawnie wkleić zdjęcie przez Fotosik i się nie dało. Mam dość. Więcej nie będę próbować ani szukać przyczyny.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Jak dodać zdjęcie na forum

Post »

No to inaczej, jak masz listę ze swoimi zdjęciami, kliknij w dane zdjęcie. Jak się otworzy okno z tym jednym zdjęciem, pod spodem będziesz miała zarządzaj zdjęciem. Kliknij w to. Po prawej stronie będziesz miała znowu te kwadraciki, klikaj w jeden z nich do skutku (u mnie dopiero po 3-cim kliknięciu obraca o 180 stopni). U mnie tak mogę obrócić zdjęcie dookoła.

Obrazek

Obrazek



Zefirka, bez wejścia bezpośrednio na stronę, nie obrócisz zdjęcia. Musisz zrobić tak, jak napisałem wyżej.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
x-Z-a klon
---
Posty: 316
Od: 11 lut 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak dodać zdjęcie na forum

Post »

norbert76 pisze: Musisz zrobić tak, jak napisałem wyżej.
Ja nie mam problemu (jak na razie). Chodziło mi to, że też nie mam możliwości obrotu.
Spowodowane to jest chyba tym, że ja wchodzę z mojego komputera nie z albumu na fotosiku (nie jestem tam zarejestrowana) i chyba w tym tkwi problem stef63.
stef63
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 17 lut 2012, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak dodać zdjęcie na forum

Post »

Zefirka pisze:
norbert76 pisze: Musisz zrobić tak, jak napisałem wyżej.
Ja nie mam problemu (jak na razie). Chodziło mi to, że też nie mam możliwości obrotu.
Spowodowane to jest chyba tym, że ja wchodzę z mojego komputera nie z albumu na fotosiku (nie jestem tam zarejestrowana) i chyba w tym tkwi problem stef63.
Zefirka, ja swoje zdjęcia mam na pulpicie mojego laptopa i tam bezpośrednio pokazuję ścieżkę. Przy okazji spróbowałam wrzucić zdjęcie przez Fotosik jako niezalogowana. Zdjęcie poszło, ale też w podglądzie na forum jest do góry nogami.
Spróbuję jeszcze wkleić zdjęcie na forum z innej przeglądarki.
stef63
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 17 lut 2012, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak dodać zdjęcie na forum

Post »

Spróbuję jeszcze wkleić zdjęcie na forum z innej przeglądarki.[/quote]

Z innej przeglądarki też jest źle. Ale za to jeszcze raz pogrzebałam w ustawieniach Fotosika i poobracałam zdjęcie. Da się tak jak pisał moderator, tylko te operację trwają dłużej i i nie widziałam efektu. Obróciłam tak jak trzeba, skopiowałam link i wkleiłam na forum w wątku o koleusach. Czy jest dobrze czy nie, nie wiem jeszcze ponieważ post jeszcze nie jest widoczny. Jak będzie widoczny to napiszę.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Jak dodać zdjęcie na forum

Post »

Teraz jest ok., choć dałaś tylko link do zdjęcia, a nie pełne zdjęcie.
Jak już jesteś znowu na tym zdjęciu, klikasz w środkowe okienko "pobierz kody":

Obrazek

Otworzy Ci się małe okno, rozwijasz pierwszy wiersz i wybierasz opcję "Fora dyskusyjne"
, poniżej w dużej ramce masz link, który w całości kopiujesz i wklejasz w poście:

Obrazek


I wtedy wgrywa się normalnie zdjęcie.

Obrazek
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
PR22
50p
50p
Posty: 87
Od: 6 paź 2018, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Toszka

Re: Jak dodać zdjęcie na forum

Post »

Witam,

W jaki sposób wstawić obrazek z fotosika tak, żeby wyświetlany był mniejszy obrazek, a kliknięcie kierowało bezpośrednio do obrazka w pełnym formacie? Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam,
Przemek
Kaktusy PR22
ODPOWIEDZ

Wróć do „PYTANIA do Ekipy Moderującej. Techniczne. Archiwalne KONKURSY”