Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Dzień dobry Marysiu :wit
U Ciebie tak ładnie, czyściutko, bialutko, troszkę Ci zazdroszczę, u nas ciągle jesiennie, szaro i buro, mokro tak, że chyba za chwilę łódkami zaczniemy do pracy jeździć, no ale co tam nie marudzę, czekam do marca, i będzie już tylko lepiej :wit
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu wiosenne fotki ze słoneczkiem w tle od razu poprawiają człowiekowi humor ;:168 ... Piękne miałaś korony cesarskie ciekawe czy moje pomarańczowe 2 szt. przetrwają... (po cichutku na to liczę) ;:173 ,
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witaj Marysiu,wiosenne kwiatuszki cieplutko się ogląda ,bo wspomnienia tak tkliwie wracają ,ja to jestem niepoprawny marzyciel i wszystko zaraz mam przed oczami i tęsknię ,bardzo tęsknię, ale już luty niedługo :uszy ,niedziela u mnie kapiąca i mokra ,ja siedzę w domeczku i wynajduję sobie przeróżne zajęcia ,teraz oglądam skoki i piszę ,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu chyba czas wrócić na FO. Brakuje mi Was ;:4 .
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu u Ciebie pięknie, biało. Stołówka dla ptaków sowicie zaopatrzona. U mnie wciąż ciepło, szaro, buro, ponuro, ptaki muszą się zadowolić robakami. Wróciłam na forum. U mnie dużo się działo ale fotek brak, więc będę przeglądała różne wątki.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42151
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witam!

Po wczorajszych zamieciach wiatr zelżał, ale na lodową skorupkę śniegu nakurzyło. Teraz próbuje przebić się słońce ale chmury go tłamszą.
Wczoraj udało się przed śnieżycą, a w czasie słonecznej wiosny wyskoczyć do Krakowa do sklepu nasiennego i zakupiłam przede wszystkim podłoże do wysiewu. Do tego dokupiłam kalendarz ogrodniczy i zabieram się na serio za sezon...oczywiście znowu zaczynam w zgodzie z księżycem :wink:

Ewuniu zaczynam od próby zebranych nasion heliotropu, poza tym wysieję jeszcze wcześniej niż rok temu rodzynka brazylijskiego dużego. Rok temu wysiałam wcześniej ale rósł w tunelu zajmując sporo miejsca, bo posadzony w gruncie nie zdążył dojrzeć, a jest bardzo smaczny. Sypnę do doniczki parę ostrych papryk i zobaczymy co jeszcze :wink:
Słońce siłuje się z chmurami mi może nie razi w oczy, ale rozjaśnia dzień. Pozdrawiam ;:196

Iwonko faktycznie niewiele dni ogród był szary listopadowy, bo cały czas dosypuje śniegu. Nie narzekam na tą zimę :D Nie mniej jednak na marzec też czekam, pokładając w nim nadzieję że wiosna przyjdzie przynajmniej w terminie :D

Ewciu i mnie szukanie wiosennych zdjęć poprawia humor :D Z koronami to już tak jest...i ja co roku czekam na ich kwitnienie, a bywa różnie. Mimo świeżego śniegu poczułam dzisiaj w ogrodzie wiosnę ;:196

Martusiu większość dni upływa mi na siedzeniu w domu, bo ogród zniechęca do spacerów przez zalegające coraz to nowe warstwy śniegu. Mimo przejechania łopatą zaraz coś się podtopi i nowego nasypie. Mam już podłoże do wysiewu i zaczynam planować wysiewy na najbliższe dwa dni. No i sięgam do zdjęć ubiegłorocznych żeby wstawić trochę kolorów i ożywić wątek. Pozdrawiam cieplutko ;:196

Asiu jeżeli mnie pytasz czy czas to uważam że tak~! Wracaj, bo ostatnio trochę osób jakby się wycofało i jakoś pustawo jest! ;:196


O i kolejna wycofana Danusia wraca co bardzo cieszy! Ja mimo wszystko karmię ptaszki, bo i robaczki schodzą zima niżej więc zachęcam, żeby jak najwięcej było ich w moim ogrodzie. Miło że masz czas pełen wrażeń, ale nie zapominaj o FO ;:4

To nadal zostajemy w kwietniu



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Miłego dnia i dziękuję za odwiedziny!
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu czyżbyś wczoraj była na Rydla, czytam o ogrodniczym. Proszę pokaż motylki, koszyk metalowy pokazany na Wyspie przepiękny ;:215 Chyba tego roku do Polanu nie uda mi się dotrzeć.
Od zimy nie odpoczywamy, wczoraj śnieżyce zablokowały cały Kraków, a dziś przeniosły się w moje strony, śnieży cały czas bardzo mocno.
Zdjęcia kwietniowe poprawiły mi nastrój, to żółte cudo na 6 zdjęciu jak się nazywa.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Śliczne te prymulki, bardzo je lubię, bo kolorowo jest wtedy kiedy na te kolory czekamy najbardziej ;:108 , u nas chyba pierwszy raz w tym roku sypnęło śniegiem, ale to było z rana, teraz już znowu chlapa i szaro.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7104
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Ależ wiosną zapachniało. Widziałam jednak sporo śniegu w Twoim ogrodzie, aż nie mogę się nadziwić z tej niesprawiedliwości. U mnie co jakiś czas poprószy cukrem pudrem, na drugi dzień zmyje deszcz i tak wkoło Macieja :lol: Ale za to wiatry na Pomorzu to mamy wzorcowe ;:224
Marysiu, czy Ty już coś zaczynasz siać? Ja sobie jeszcze daję czas, bo roślinki się powyciągają. Na szczęście znalazłam w lodówce ;:224 nasiona liliowców i sobie posiałam. Reszta grzecznie oczekuje do połowy lutego. ;:108
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu :!: Wątek regularnie podczytuję, ale niestety nie piszę :roll: Piękne zdjęcia wiosenne pokazujesz. Oby wiosna przyszła jak najprędzej, bo już chciałoby się coś porobić na dworze ;:131 Już tylko odliczam dni w kalendarzu, by znów zrobiło się cieplutko i słonecznie ;:3 Ta szarość mnie dobija ;:222 Piękne masz kwiaty w ogródku ;:215 Moje ulubione tulipany, prymulki, szafirki i oczywiście Twoje przecudne i na pierwszym miejscu narcyzy ;:oj ;:215 Prześliczne są ;:63
Pozdrawiam cieplutko ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu, Twój wiosenny ogród mienił się licznymi barwami ślicznych kwiatków. ;:138 ;:138
Na szczególną uwagę zasługują pełnokwiatowe pierwiosnki i ciemierniki. ;:215
Czy ja dobrze czytam? Czy już będziesz siała papryczki? Nie za wcześnie? Ale może masz zamiar w domu je dojrzewać.... ;:218
Papierowy kalendarz biodynamiczny też zawsze kupuję, by na działce móc z niego korzystać, tam bowiem nie mam dostępu do internetu. W tym roku jeszcze nie kupiłam. ;:7 Muszę odwiedzić EMPiK, żeby mi nie zabrakło. ;:108
A na dworze dzisiaj świeciło mi słoneczko, może dzięki niemu pokazały się pierwsze sieweczki heliotropu. ;:303

Dobrego wieczorku i nocki, Maryś. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witaj, Marysiu :wit

U mnie podobna pogoda, co u Ciebie. Śniegu leży jeszcze całkiem sporo, na zmianę dosypuje albo dolewa. Dziś akurat bez żadnych opadów :D ale i wciąż bez słońca. Moje ptaszki też tłumnie odwiedzają karmnik, stadko wróbli się powiększa, chyba powiadomiły swoich kumpli ;:oj . Na ich pomoc w lecie w zwalczaniu owadów jednak nie liczę, bo sikorek latem nie widzę, a wróble wolą paść się w ziarnie u sąsiada w kurniku. Za to do mnie przylatują na nocleg, gniazdują od dachówką i paskudzą na balkony i taras, nawet prania nie da się wywiesić ;:185
Mieszkam jednak na wsi, trzeba się z tym godzić, a zwierzęta kocham wszystkie za wyjątkiem szkodników. Każde stworzenie na ziemi ma jednak swoje zadanie do spełnienia :wink: Uwielbiam szczególnie kosy, mogę je podziwiać przez cały rok, słuchać , jak pięknie śpiewają. Szkoda tylko, że często padają łupem kotów ;:145 Jak to na wsi, pełno u mnie takich włóczykijów, bo nikt z sąsiadów kota w domu nie trzyma...

Wciąż zaskakuje mnie, że puszczasz kuraki na wybieg, nie znam się kompletnie na hodowli pierzastych, ale u sąsiada kury są przez całą zimę zamknięte w kurniku i byłam święcie przekonana, że tak trzeba.

Bardzo udane zdjęcia ptaszków, piękny wschód słońca, kolorowa wiosna ;:333 Bardzo lubię pierwiosnki, sporo ich zgromadziłaś ;:215
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witaj Maryś. Wchodzę do zaprzyjażnionych ogrodów- stęskniłam się łogromnie :wink: Wszędzie wspominkowo i wszędzie tęsknota za letnią hortiterapią. Całuski ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”