Pomidory pod folią cz. 5

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Milcia120
500p
500p
Posty: 610
Od: 1 lut 2014, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

Ekopom dziękuję za radę spróbuję opryskać może uratuje. A tak na przyszłość co zrobić żeby nie atakował.
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1565
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

anulab pisze::wit Ten Cour di Bue ma problem z pobieraniem potasu i stąd ten mączysty
smak .
U mnie podobnie mączysty. A może bawołki mają większe wymagania co do potasu? Czekam Aniu aż dojrzeje Białe Serce od Ciebie, może mnie zaskoczy. Ale bardzo długo się zbierało, żeby zakwitnąć.
Iza
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9037
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

:wit Iza u mnie białe serca już dojrzewają , całe szczęście nie mają problemu z
pobieraniem potasu .
Kasiak109
200p
200p
Posty: 289
Od: 8 cze 2015, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

gienia1230 u mnie też ani w przyszłym ani w kolejnych sezonach Pinki nie zagości. ;:222
Aniu, jeśli chodzi o bawołka, to nie wszystkie tak wyglądają. Jedne są wybarwione lepiej, inne słabiej. Niestety wszystkie smakują tak samo kiepsko. Te bardziej dojrzałe robią się jeszcze ciapciate.
Dopiero zaczynam swoja przygodę z pomidorami. W przyszłym sezonie wypróbuję inne odmiany . ;:65
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

Kasiak109 pisze: jeśli chodzi o bawołka, to nie wszystkie tak wyglądają. Jedne są wybarwione lepiej, inne słabiej. Niestety wszystkie smakują tak samo kiepsko. Te bardziej dojrzałe robią się jeszcze ciapciate.
Dopiero zaczynam swoja przygodę z pomidorami. W przyszłym sezonie wypróbuję inne odmiany . ;:65
Wszystkie pomidory typu Bawole serce są trudniejsze w uprawie niż inne, a to ze względu na ich generatywny pokrój.
Ogólnie mówiąc jest to dość chimeryczna odmiana wymagająca większej wiedzy na temat uprawy "tych zdechlaków" ;:306
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Kasiak109
200p
200p
Posty: 289
Od: 8 cze 2015, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

Mirek19 to ja jeszcze z nimi poczekam do daleko nieokreślonej przyszłości ;:306
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6054
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

tencia pisze:U mnie Faworyt zostaje na zawsze ,w tym roku posadziłam Pikusia i też bardzo mi smakuje.Jedno co mi si,ę nie zgadza to Persimon ,kolor oczywiście żółty ale na zdjęciach jest duży a mój ma kształt jajka ale i atak mi smakuje.
Pozdrawiam Teresa :wit
Pikuś jest bardzo fajnym pomidorem i na dodatek wczesnym. Ja od paru lat zawsze mam po kilka krzaków ,żeby zjeść pierwsze pomidory. W tym roku już go jadłam ponad tydzień temu ,a mam je w gruncie. Inne spokojnie dochodzą, a on już dojrzewa. Smak też ma całkiem przyzwoity. Parę lat temu na akcję dła go Aimme , mi go wysłała w prywatnej wymianie ... naprawdę go warto mieć u siebie jako wczesnego pomidora.
A może Teresa ,masz zamiast persimmona ,Persimmonową sakiewkę ;:oj
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6054
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

Obrazek

pObrazek
Wspominany Pikus
Awatar użytkownika
GRANIA
500p
500p
Posty: 909
Od: 3 lut 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

Witku, wstawiaj, proszę zdjęcia również z poprzecznym przekrojem pomidorów.
Na takim, lepiej widać ilość komór, galaretki, nasion.
dr_boczek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 5 cze 2017, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

powiedz mi biksi, co to za odmiana? Ja zamawiałem różne odmiany z "pomidorowadolina", zmawiałem volvie ukho, aussie, opalke... od wujka z Kanady dostalem nasiona "big beef". Na jednym z krzakow (nasiona od pomidorowadolina) wyrosły mi żółte bardzo duże pomidory, których nie zamawiałem ale są naprawdę smaczne. Dziś zebrałem trochę nasion mając nadzieję że coś z tego wyrośnie za rok.

mi wyrosło coś takiego ale jak już wspomniałem - nie mam pojęcia co to za odmiana.
Obrazek

Aussie:
Obrazek

Volovie Ukho
Obrazek

Big Beef
Obrazek

Przy czym Big Beef to taki średni okaz, zazwyczaj większe rosną ale powiem szczerze... jeśli chodzi o smak to szału nie ma. Sorry za duże foty.
Awatar użytkownika
majmaj
200p
200p
Posty: 425
Od: 20 kwie 2017, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

A i ja nawet zbieram pomimo pogody, juz od dwóch tygodni na talerzu lądują moje ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie ;:136
Badanie gleby 2019:

pH?7,64 ** g NaCl/l?0,15 ** N-NO3?23 ** P?319 ** K?226 ** Ca?2029 ** Mg?225 ** Cl?< 10 ** N-NH4?20,1
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

Pelasia pisze:
tencia pisze:U mnie Faworyt zostaje na zawsze ,w tym roku posadziłam Pikusia i też bardzo mi smakuje.Jedno co mi si,ę nie zgadza to Persimon ,kolor oczywiście żółty ale na zdjęciach jest duży a mój ma kształt jajka ale i atak mi smakuje.
Pozdrawiam Teresa :wit
Pikuś jest bardzo fajnym pomidorem i na dodatek wczesnym. Ja od paru lat zawsze mam po kilka krzaków ,żeby zjeść pierwsze pomidory. W tym roku już go jadłam ponad tydzień temu ,a mam je w gruncie. Inne spokojnie dochodzą, a on już dojrzewa. Smak też ma całkiem przyzwoity. Parę lat temu na akcję dła go Aimme , mi go wysłała w prywatnej wymianie ... naprawdę go warto mieć u siebie jako wczesnego pomidora.
A może Teresa ,masz zamiast persimmona ,Persimmonową sakiewkę ;:oj
Pelasiaw zupełności się z Tobą zgadzam jeśli chodzi o Pikusia a co do Persimona to nawet nie jest sakiewka raczej jajko w rozmiarze xl,jak syn wróci to wstawie zdjęcie jak on wygląda ale też jest smaczny ;:108 .
Pozdrawiam Teresa :wit
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3085
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 5

Post »

Wspominany wcześniej jeden krzak kumato.
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”