Cudowny powiew wiosny! cz.38

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu :wit
Jakie te śliweczki apatyczne.N
Moja jedna wcześniejsza w tym roku nie ma śliwek.Ani jednej. :evil:
Ależ kwitnień masz na bogato ;:215
Te białe i fioletowe kłoski to przetaczniki ??
Te herbaciane lilie cudne.To trąbkowe ??
I floksy, jeżówki, hortensje, nawet chryzantemki już kwitnące widzę.
Pięknie w ogrodzie.Teraz trochę wytchnienia przez chłodniejsze dni i podlewanie z nieba. ;:173
Dobrego dnia życzę ;:3
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Śliweczki na talerzach bardzo apetycznie wyglądają, ale śliwa tak oblepiona owocami, to dopiero widok ;:oj Tyle ich ma, jakby korale jakieś założyła ;:63
Dyndający arbuzik też słodko wygląda i jak jest na takiej niteczce, to może ślimakom nie będzie się chciało uprawiać akrobatyki i zostanie dla Was?
Wszystko będzie dobrze, Marysiu. Z takim wsparciem, nie może być inaczej ;:196 Zdrówka dla eMa ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

:wit Marysiu u Ciebie pewnie pogoda podobna jak u mnie leje od czterech dni non stop, u sąsiadów już podtopienia jak dobrze,że ja mieszkam na górze, ale w ogrodzie bardzo mokro :( właśnie wczoraj była wichura i złamała mi gałąź z pięknymi dużymi śliwkami ;:145 szkoda że nie zdążyły dojrzeć one są takie pyszne. Marysiu co to za piękne kwiatuszki na zdjęciu nad śliwkami czy to Heliotrop ? Przesyłam ;:196
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7831
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu śliweczek zazdroszczę :D
Moje jeszcze nie owocują .
Tak te ślimaki po takich deszczach wychodzą chmarami .
I chyba nam jesień szybciej przyjdzie w tym roku .
Pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu i po co pokazujesz swoje plony, wpadłam popatrzeć do Twojego ogródka i musiałam pojeść cichutko śliweczek :heja
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42119
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Dobry wieczór!
Wybaczcie, że trochę zaniedbałam wątek i ogród, ale miałam dni pełne napięcia, teraz już jest z górki, bo M po operacji ...i jak już wieczorem zażartował żyje...zatem i my żyjemy razem z nim Obrazek

Ogród dwa dni podlewany, momentami wczoraj ściany deszczu i stojące kałuże, dzisiaj wszystko wchłonęły. Trochę martwią mnie pomidory w gruncie, bo ziemniaki na sąsiednim polu nagle zaczynają żółknąć :wink:
Kwiaty wyglądają marnie, bo wszystkie wysokie raczej leżą a floksy jak zmoknięte miniaturowe chusteczki. Aronia pod ciężarem owoców leży na ziemi.
Ślimaki dobrze odżywione pełzają jak małe jaszczurki, ale nadszedł już środek z USA i póki co posypałam tunel, a jak ogród wyschnie dopełnię eksterminacji ;:124

Ewciu śliwka drzewo i śliwki zebrane to dwie różne. Drzewo to śliwa wiśniowa coś podobnego do mirabelki, a zebrane to renklody wielkości i o smaku brzoskwini...pyszna stara odmiana, bo najstarsi sąsiedzi o niej nam opowiadali. Po raz pierwszy zaowocowała i ona oraz wszystkie owoce nie mają wcale robaków i chorób. Jedyna wada drzewo jest ogromne śliwki wielkie i dojrzałe więc jak spadną trzeba je od razu jeść albo przetwarzać.
Najładniej teraz wyglądają ostatnie liliowce i cudowne lilie! reszta musi wyschnąć. Obrazek

Agnieszko ogród teraz jest przesiąknięty wodą i wydaje mi się, że dalej coś mży ale to chyba ta wszechobecna wilgoć.
Śliweczki na drzewie urodziwe ale w smaku takie sobie, więc chyba jednak drzewo pójdzie na ognisko.
Agnieszko dziękuję już idzie na lepsze mam trójkę dzieci i były z nami w tym czasie ....to ważne!
Monsun podobno już odpuszcza więc wszystko wróci do normy Obrazek

Ewelinko sprawy zdrowia i rodziny są ważniejsze nawet niż ogród jak wiesz! Miałaś ambicję nadrobić zaległości a to jest bardzo trudne więc nie nazywaj się gapą tylko miło że jesteś Obrazek Ogród masz piękny...widziałam! Co wyrośnie z arbuzika zobaczymy jak nie to za rok powtórzę eksperyment...do skutku Obrazek Przetworów robię sporo, bo taki obfity rok i nie wiadomo co będzie w następnych...jak zapasy to zapasy!
Pozdrawiam serdecznie :wit

Dorotko dzisiaj rano szłam po jedynie lekko śliskiej ścieżce...wszystko ziemia wchłonęła ;:224
Śliwki dopiero się zaczęły, może jak się uda być na spotkaniu przywiozę Ulenę, bo też zapowiada się obficie. Hortusia jest słodka tylko szkoda że nie mam na razie szans jej lepiej wyeksponować :wink:

Małgosiu chyba jednak monsun rozciągnął się nad całą Polską bo lało u Ciebie i u mnie w jednym czasie. Mnie się nie udało wstrzelić w żadnym momencie i przez dwa dni całe mieszkanie zawieszone suszącymi się ubraniami. W kominku od dwóch dni paliłam bo wilgoć wdzierała się wszędzie.
W przyszłym roku i u Ciebie lilie będą ;:333

Kasiu śliwki mam w różnej fazie dojrzewania i jak nic złego ich nie spotka będziemy jeść cały czas do późnej jesieni ;:215
Pergola faktycznie mi się udało, kupię więcej tylko jak już zdecyduję się na przeprowadzenie kanalizacji i zobaczę gdzie mogę umieścić pozostałe. Lilia to African Queen. Dziękuję Obrazek

Aniu Anabuko ja też długo czekałam na niektóre śliwki, ale miałam nadzieję że kiedyś wreszcie ;:333
Białe kłoski to przetacznik, a fioletowe to kłosowce, mają cudowny zapach po dotknięciu! Lilia to faktycznie trąbkowa African Queen.
Niby wytchnienie było, ale na rośliny deszcz wpłynął niekorzystnie!
Dziękuję i wzajemnie Obrazek

Iwonko śliwka rzeczywiście bardzo malownicza, ale smak mnie rozczarował. Jest już prawie słodka ale taka jakaś bez wyrazu wodnista, to mirabelka ma więcej charakteru!
Arbuzika muszę podtrzymać, bo rośnie z dnia na dzień i niteczka może nie dać rady Obrazek
Dziękuję kochana, wszystko idzie na dobre, ale jak wiesz napięcia nie da się uniknąć Obrazek

Krysiu oj dolało nam nieźle, a najdziwniejsze że deszcz dalej wisi w powietrzu a w glebę wsiąkł! Szkoda gałęzi śliwy, ja swoje mocną taśmą podwiązywałam bo też groziły złamaniem, ale bardziej szkoda ludzi podtopionych bo to straszny kłopot. Usunąć to co wpłynęło jest bardzo trudno. Krysiu to heliotrop z mojego siewu, ściskam i dziękuję Obrazek

Alu doczekasz się jak i ja doczekałam skoro masz drzewka. Ten rok łaskawy bo ani chorób ani robactwa, owoce zdrowe i takie smaczne. Za to ślimaki obrodziły, ale rozprawię się z nimi ;:124 Zaraz pokażę jakie są bezczelne. Zobaczymy co nam jesień przyniesie? Pozdrawiam Obrazek

Aniu tara cóż mieć takie śliczności i nie pochwalić się Obrazek Smacznego Obrazek

Zrobiłam kilka zdjęć, ale pogoda fatalna i większość wyszła niewyraźna.

Zakwitły nowe lilie

Lilia Ot - Drzewiasta Orania, która rok temu w ogóle nie wyszła a w tym pokazała swoje piękno..niestety jest prawie leżąca




Obrazek

Obrazek


Lilia Orienpet CONCA D OR


Obrazek

i Lilia Azjatycka Yellow Power której nie mam w wykazie, może to był gratis?


Obrazek

Lilie od Julci ;:167


Obrazek

Obrazek

i już pokazywane


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jeszcze kwitną liliowce

a...i bezczelny ślimak!

Obrazek

Obrazek

Obrazek


i zaczynają rozwary

Obrazek
Kwitną też zawilce, budleje i kilka innych ale wyszły rozmazane ;:222

Na dobranoc parka, kaczor się pierzył i stracił swój zalotny loczek!


Obrazek

Dziękuję za odwiedziny i życzę dobrej nocy ;:4
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

No wstretny ślimak dal popis, teraz u mnie tez coraz ich więcej po deszczach ale kaczuchy woskie ;:138
Widzę sporo lilii czyli zapach roznosi się po ogrodzie i tak 3-maj!
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu Jak ten czas szybko leci ;:oj Już prawie połowa wakacji minęła ;:202 Teraz często (bo już prawie dwa tygodnie z przerwami :) ) jestem poza domem na wakacjach, to u jednej babci, to u drugiej. W weekend wyjeżdżam do Torunia na wycieczkę :heja . Jak Tobie mijają wakacje-lato?? Twój wątek tak pędzi ;:63 Tyle nowych zdjęć wstawiłaś ;:138 Tyle cudnych kwiatów i roślinności ;:215 Lilie dech zapierają i wprawiają w stan podziwu i zachwytu ;:173 Po prostu czapki z głów :D Zapach przy liliach musi być teraz oszałamiający...
Pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Witaj Marysiu, oglądam i podziwiam Twój ogród, tyle owoców na drzewach dawni=o nie widziałam.
Pracy Ci nie brakuje,tylko czy siły starcza,pięknie kwitną kwiaty a kaczuchy urocze. ;:215
Ja jestem w rozjazdach , budzę się i nie wiem gdzie jestem,chcę pomóc dzieciom w domu ogórki mnie trzymają.Mam tyle zadań przed sobą tylko czy siły starczy , chwilami mam osłabienie i leżę ;:224
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Fajne te kaczuszki :D
Piękne kolejne lilie i liowce.
Kilka odmian widze mamy takich saych.Bardzo lubie te rośliny.
U nie raczej korzystnie deszcz wpłynął na rośliny, odżyły . i rośną ładniej .
Dobrego dnia Marysiu ;:3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu czytam miłe słowa, mąż żartuje wszystko na dobrej drodze ;:215 musi dzielnie znieść pierwsze spionizowanie i poleci z górki krok po kroczku. Uściskaj go mocno, ja wczoraj za niego Pod Twoją obronę..... nawet mojemu Krzyśkowi mówiłam, że dziś ma operację.
Cały czas zapraszam na spotkanie ;:162 jak coś to mój mąż po Ciebie podjedzie oczywiście transport powrotny również, tylko daj znać, telefon masz.
Dolało nam okropnie, deszcz bardzo był potrzebny, ja też mówię mu dość.
Ślimaki są teraz utrapieniem, po deszczach wylazły z każdego kąta :twisted:
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Nad morzem były takie ślimaki, ale czarne, u nas raczej występują te małe w skorupach, teraz pogoda im służy, ale granulki masz :wink:
Piękne lilie i liliowce ;:167 ;:138 Teściowa ma stare drzewo Ulena, ale co najmniej 5 lat nie owocuje, tzn ma po parę owoców, ale do podziału nie ma ;:185 .

;:215 za M.
Pozdrawiam - Justyna
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu uściskaj męża i życz mu dużo zdrówka,masz prawdziwy śliwkowy zawrót głowy ,miałam śliwkę węgierke ale nie chciała owocować ,nawet dostała szpadlem ale wcale się nie przestraszyla :;230 i poszła z mojej działki.Teraz znowu nabrałam ochoty na śliwki i jak czytałam to własnie Ulena byłaby najlepsza ,bo chyba nie o niej pisałaś ,że bez wyrazu.Dzisiaj u mnie już bez deszczu ,nadal pakuje ogorki w słoiki i teraz jeszcze zostały mi maliny i jabłka na mus no i sos z pomidorów ,u mojego sąsiada też ziemniaki zżółkły i zaraz zczerniały więc pomidory dostały ochrone chemiczną .Mam nadzieje ,że zbiorę owoce ;:202 .
Pozdrawiam serdecznie i dużo ;:3 życzę ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”