Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Henryk
 Tytuł: P-Drakol na pędraki
PostNapisane: 28 maja 2017, o 11:38 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Czy ktoś z Was stosował preparat P-DRAKOL przeciwko pędrakom?
Jaka jest jego skuteczność?
http://poradnikogrodniczy.pl/p-drakol-skuteczny-srodek-na-pedraki-i-nicienie.php

majalomza
 Tytuł: Re: P-Drakol na pędraki
PostNapisane: 26 cze 2018, o 11:24 
50p
50p

1 szt.
Podbijam post. Też interesuje mnie odpowiedź na to pytanie.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Henryk
PostNapisane: 28 cze 2018, o 21:26 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Do dnia dzisiejszego z pędrakami przegrywam 3:0 :evil:

mkgrr
PostNapisane: 3 lip 2018, o 09:15 
100p
100p

1 szt.
Henryk,
Napisz proszę czy stosowałeś P-DRAKOL.
(lub może też inne środki i mimo wszystko masz nadal problem ?)

Henryk
PostNapisane: 7 lip 2018, o 12:15 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Stosowałem:
BioMass Sugar ;:222
Nematoden (HM) ;:185 http://www.schneckenprofi.de/nematoden- ... phora.html
i nic.
Chcę jeszcze sprawdzić Nawóz do Trawników 2w1 STOP PĘDRAK! Bionat.

Jest jeszcze jedna możliwość:
Siatka na pędraki o oczkach 4mm x 4mm z mocnego tworzywa sztucznego. Siatka może być stosowana jednocześnie jako siatka na krety.
Siatka występuje w rolkach o wymiarach :
1,2 x 50mb=60m2 (240 zł/brutto to cena za rolkę)

No i jeszcze:
Dursban 480 -skuteczny ale to silna chemia i straszny smród ;:202

NOWY 83
PostNapisane: 8 lip 2018, o 10:15 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Chociaż to temat o P-drakolu ale jeśli Dursban , Pyryfos , lub Pyrinex to doglebowo wymieszać lub zaaplikować lancą doglebową (nie śmierdzi a działa najskuteczniej ) Przy stosowaniu tych ŚOR. zakwaszanie wody przed wlaniem środka do wody nawet do 4-3 pH. czyli jakaś łyżeczka kwasku cytrynowego na 10l. wody .

stolansz
PostNapisane: 9 cze 2019, o 21:18 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam. Pytanie zadane już z jakiś czas temu a konkretnej odpowiedzi nie ma (jak w całym internecie). Osobiście temat pędraków przerabiam od 10 lat. W trakcie zmieniałem trawnik dwukrotnie. Za każdym razem mieląc darń glebogryzarką z zainstalowanym zraszaczem, z którego LAŁ się Dursban. Przez dwa sezony w miarę regularnie stosowałem to świństwo, ale wyniki też były mierne (proszę nie pisać w komentarzach, że na pewno robiłem coś nie prawidłowo). W tamtym roku raz w trakcie lata zastosowałem P Drakol i NIE powtórzyłem zabiegu tak jak zaleca producent. Mam działkę o pow. 1200m kw i na niej standardowe zabudowania, zużyłem 4 opakowania. W tym roku sprawdzałem darń w kilkunastu miejscach, również przy obrzeżach, opaskach, krawężnikach czyli tam, gdzie robal natrafia na przeszkodę i jego ilość powinna się statystycznie skumulować - nie znalazłem żadnego pędraka, ponadto wykopałem kilka starych nasadzeń (z korzeniami) - znalazłem trzy sztuki, dwie średniej wielkości wg mojego doświadczenia 2 letnie długości około 1,5 cm i jednego rocznego długości około 4 mm. Normalnie podczas odkrywek darni zawsze znajdowałem pędraka - zawsze !!!. Co roku w maju - w tym roku trochę później bo pod sam koniec - do chwili obecnej przylatują chrabąszcze (u mnie jest ich zatrzęsienie - na 1 metr kw do 10 sztuk, ptaki szaleją). Około 2 tygodni temu podczas obfitych deszczów zrobiłem oprysk P Drakolem i będę powtarzał za chwilę - czekam na przesyłkę. oprysk robię za pomocą "dozownika do nawozów na wąż" - ja rozwierciłem otwór żeby wydajność była lepsza, lub opryskiwaczem, w którym również powiększyłem otwór żeby oprysk był bardziej wodnisty - wydajniejszy. Na pewno po sezonie napiszę, co w trawie piszczy. Ale na dzień dzisiejszy trawa nie posiada standardowych sinych - siwych placów. Nie wiem czy to zasługa P Drakolu, ale pytam sąsiadów i wszyscy, co roku mają i walczą. Co na pewno mogę powiedzieć to to, że przygotowanie roztworu z tego proszku jest naprawdę uciążliwe (to wątek dla tych co jeszcze nie spróbowali) za pierwszym razem wsypałem torebkę do około 3 l wody i zobaczyłem, że nie chce się rozpuścić, nie pomogło prowizoryczne mieszadło na wiertarce, potrząsanie zamkniętą butelką. Dopiero mieszanie (kilkuminutowe silne potrząsanie) w małym pojemniczku wypełnionym drobnymi nakrętkami (czymkolwiek, twardym, drobnym) spowodowało, że zniknęły drobinki. W tym roku wsypałem 4 opakowania do pojemnika po płynie do spryskiwaczy, następnie 4 cm czystych kamyczków na dno i też przez kilka minut..... to naprawdę irytujące, że producent przekazuje to w takiej formie dla klienta. Jeszcze, co do innych środków to sąsiad regularnie stosuje Dursban, ale robi to w ilościach i częstotliwości dla mnie nie do przyjęcia tzn. "trochę" za dużo. To tyle. Pozdrawiam

Zebratestuje
PostNapisane: 17 cze 2020, o 00:01 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Witajcie, jestem tu świeża - ale przychodzę z problemami.
Mianowicie P-drakol został mi doradzony i obecnie jestem w lekkim szoku.
Po za problemem z rozmieszaniem jak napisano powyżej, u mnie występuje również problem z wyzbyciem się szkodników. Jak były tak są. Jestem już kilka dobrych dni po zastosowaniu w postaci podlewania roślin czyli robactwo powinno być już sztywne. W każdym bądź razie wydałam sporo kasy na kilka opakowań a dziadostwo jak żyło tak żyje dalej i wyłapuje każdego dnia potwory. Ale na dłuższą metę tak się po prostu nie da.
Pomóżcie proszę....... :(

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości