Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42135
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Aniu ależ kolorowo u Ciebie! jakby ktoś zrobił zdjęcie z lotu ptaka to wyszłaby kolorowa plama :D
Niesamowite jeszcze serduszka Ci kwitnie ;:oj i róż tyle w kwiatach. Moje już nawiozłam i czekam na kolejny rzut i jedynie niektóre skromniej, ale wypuszczają kwiatki.
Ładne jeżówki, pamiętam że masz ich dużo i czy wyszły wszystkie po zimie?
Pogoda mi się zmienia, pewno weekend będzie kiepski 8-)
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Ale ten Twój wątek zasuwa, jak pociąg ekspresowy. ;:180 Dwa czy 3 dni i już ze 2 nowe strony. ;:63
Aniu a może Twoje różyczki zagłuszają inne roślinki. ;:131
Ja kiedyś też miałam chyba 4 róże posadzone wśród innych roślin i powiem Ci, że ich prawie nie było. Dopiero jak zrobiłam generalną przebudowę różanki, róże przesadziłam i wyeksponowałam, pod każdą sypnęłam dawkę obornika w nową ziemię to teraz każda rośnie. A jeszcze jak mówiła moja babcia z każdą (no prawie) rozmawiam przy podcinaniu czy dokarmianiu. I tak jak inne bardziej doświadczone różomaniaczki mówią, różom trzeba dać co najmniej ze trzy lata aby się zadomowiły, zbudowały korzeń i dopiero ponoć pokażą na co je stać. Moje też są młode bo dopiero 3 sezon.
Ale oprócz róż są inne rośliny i u Ciebie rosną wspaniale. Nieustannie podziwiam Twoje liliowce. Jak to się stało, że ich kiedyś nie znałam, dopiero ze 2 lata??? ;:223
Może się powtarzam, ale zdjęcia wspaniałe. :tan ;:108 ;:3
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Aniu różę Elmshorn mam u siebie, faktycznie niezawodna, kwitnie cały czas do mrozów.
Też masz dużo pięknych lilijek, żółta z kropkami dla mnie naj.... ;:215
Kolejna kolekcja, teraz widzę wiele odmian jeżówek, są przepiękne, ja mam te pospolite w ilości może dwóch szt, i pełne od Marty. Muszę chyba coś dokupić tylko gdzie to upchać ;:306
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Aniu ,piekne rudbekie, jeżowki, powojniki ci jeszcze kwitną. ;:oj
U mnie juz po nich echo. Jeżówki po zimie wzeszły mi wszystkie odmiany jakie kupiłam w zeszłym roku.I co z tego jak ślimaki mi wpałaszowały połowę. Zostały cztery i jedna co się zebrac do tej pory nie może. Jak je tu bronić przed tymi ślimorami?
Bo mam chętkę na jeszcze..... ;:219
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11600
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Aniu przykro, że Edenka się nie pokazała z dobrej strony, ;:174 zawsze mi sie podobała.
Nowa rudbekia to Cherry Brandy, piękna. ;:oj Wysiałam w tym roku i czekam na pierwsze kwiaty. Na Mazowszu u znajomej ogrodniczki, zimuje. Może i u nas przetrwa zimę. ;:218
Miłego weekendu w ogrodzie. ;:196
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12959
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Aniu u mnie Edenka była piękna jak rosła na słonecznym miejscu, miała nie za ciasno, przesadziłam i niestety towarzystwo Hot Chololate, Veltavy jej zdecydowanie nie odpowiada. W tym roku ścięłam ją do kopczyka jeszcze nie kwitła, odbija ładnymi trzema pędami, dostanie jesienią nowe miejsce. Kupiłam druga bo byłam przekonana, że po niej i ta pięknie się krzewi i kwitnie ale miejsce słoneczne i ma luz blusss.

Eva to zdrowa, długo kwitnąca róża, powtarza super kwitnienie do póznej jesieni. Pierwsze kwitnienie w tym roku było ok.20 maja, już przekwita.
Kwiatki ma delikatne małe 5-6 cm, piękny różowy kolor, zdrowa, nie okrywałam na zimę, nawet nie było kopczyka. Pięknie się krzewi, wigorna.
Przesadziłam ja wiosną na bardziej eksponowane miejsce, przy altance, na słoneczku i nic jej nie przeszkodziło aby kwitnąć jakby tam już rosła wcześniej, grzeczna dziewczynka.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17003
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Maska-Marysiu Dziękuję. ;:196 Teraz jest mnóstwo rożnych kwitnień.
Ta serduszka i nie zadziwia.Była gdzieś zduszna , na innej rabacie.to ja na wiosnę przesadziła,A ona kwitnie i kwitnie i rozrasta się :wink:
Tak, trochę jeżówek mam.dobrze pamiętasz.
Po zimie straciłam pełną żółtą :cry: A ze dwie inne, to takie mikre ,pojedyncze. :roll:
U mnie ciągle upał.Deszczyk tylko dziś raz pokropiła, jak ksiądz kropidłem.? Wieczorem znowu podlewałam.
irpam-Irenko Jakos tak wyszło z tym pociągiem , przyśpiesza , bo lato pełne kwitnień ;:173 I,, może masz rację.W tej różance pełno jest cosmosów.I może dlatego one n ie rośną ładnie ??To co powyrywać je teraz ??
są też przetaczniki, ale ze 2 i mikre, i ze 3 lilie i gipsówka i coś jeszcze :roll:
Przesadzać, to już teraz nie ma jak.Ale może coś im dać pod krzaczek ?? Ale co ??
Moje już maja ponad 3 lata i 3 .
Innych roślin jest dużo. I liliowców też duużo .Także będą jeszcze takowe widoczki ;:167
Dziękuję bardzo za słowa uznania dla mojej fotografii. ;:196
korzo_m-Dorotko Elmshorn to cudna róża.I z niej jesteś zadowolona.To dobrez.To nie zawodna róża.
Lilie jeszcze nie wszystkie rozkwitły.Mam ich duzo.Jeżówek też rożnych jest u mnie.
Ja już wszystko wszędzie upycham ;:108

Wybaczcie na inne posty odpowiem pózniej.Dzień ciężki, długi.I padam już ;:129
Hortensja Bobo
Obrazek
Dębolistna
Obrazek
ogrodowa
Obrazek
Obrazek
hortensja tardiva
Obrazek

Lawenda
Obrazek
Obrazek

-- 6 lip 2018, o 22:14 --

Liliowce
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17003
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Ola2310-Olu Mam sporo powojników.To kilka jeszcze mi kwitnie.I fajnie.
A mi po zimie ze 2 nie mam.I dwie małe.Zamiast większe to mniejsze.Ale dobrze,że innych jest sporo.
Oj szkoda,że ślimaki si je zżerają.
Ja nie mam ślimaków.
cyma2704-Soniu To prawda, Edenka słaba.Ale patrzyłam dzisiaj niby rośnie do góry, to może jeszcze się poprawi ??
O widzisz, nawet nie wiedziałam,że ta bordowa rudbekia to Cherry Brandy.Dzięki kochana za nazwę.O i z nasiona można.To może później zbiorę nasionka z niej na wszelki wypadek.
Chociaż ja ja kupowałam od takiej pani, co ma rośliny dzielone z własnego ogródka.Ona handluje nimi na rynku.I zapewniała mnie,że zimuje.Tylko coś trzeba na nią rzucić, jakieś gałązki,
Dziękuję.I tobie też dobrego weekendu życzę.

Clematis Błękitny Anioł w ostatnich kwiatkach
Obrazek
Obrazek
E.V. ten przy furtce
Obrazek

tara-Aniu Moja Edenka też rośnie na słonecznym miejscu.I jakoś piękna nie jest.
A może też ma za ciasno. bo tam trochę bylinek rośnie ?
I fajnie,że tak piszesz pozytywnie o rózy Evie.To mi pasuje,że dobrze rośnie i długo kwitnie.Bo takich w ogrodzie mi brak.
Zapisałam nazwę,Tylko gdzie ja dostanę ??

Obrazek
Jeżówka Eccentric
Obrazek
Obrazek

Miłego weekendu wam życzę i w ogrodzie i w ogóle. ;:3
Ja jadę do znajomej do pięknego ogrodu . ;:173
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Anusia pomimo olbrzymich zaległości nie odpuszczę sobie ani jednego zdjęcia u Ciebie. Zdecydowanie jesteś dla mnie Królową Host, Liliowców i Powojników. Te roślinki są u Ciebie tak bujne, zdrowe, okazałe i śliczne, że po prostu..brak mi słów. A teraz cala reszta roślinek które mnie oczarowały. Lista będzie długa :D Budleja= cudo :D Pierwszy raz widzę taki kwiat. Dalijka niesamowita. To połączanie barw jest urocze. Lilie pysznogłówki, jeżówki, tawulki, ciągle kwitnące różyczki, delikatne kosmosy i dzwoneczki ,ognista trojeść, bajkowe naparstnice, wytworne lilie. kwitnące hosty..Anusiu każdy kwiat u ciebie jest wyjątkowy, niezwykły.. Jestem zachwycona. Ujecia owadów niesamowite. I oczywiście Fiony pośrodku tego bogactwa barw również :D
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42135
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Aniu też uzbierałaś sporą kolekcję liliowców, śliczne ;:63
I hortensje już kwitną! u mnie dopiero ogrodowe :wink:
Błękitnego anioła miałam ale zimy nie przetrwał ...może kiedyś jeszcze go zaproszę :D
Miłego odpoczynku! :wit
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Anuś TGV (tzw. teżewe) przy prędkości Twojego wątku to zwyczajna kolejka podmiejska :lol:
U Ciebie tyle się dzieje ;:oj Dość wymienić cudne liliowce, fantastyczne powojniki, w tym przecudnej urody a i o przyjemnym zapachu mandżurek, hosty, hortensje, jeżówki, dalie i przeuroczy mikołajek, który daje rewelacyjny kontrast dla innych kwiatów.
I wymieniać bym tak mogła jeszcze długo, a do tego śliczne widoczki działeczki - no miodzik dla moich oczu ;:138
A i jeszcze ta czekoladowa rudbekia ;:215

Pozdrawiam i życzę udanej niedzieli ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17003
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

silversnow-Olu Oj, oj,, chyba te słowa to sporo na wyrost. Ale dziękuję bardzo. ;:196
Budleje mam 2 .Druga jeszcze nie kwitnie .I dobrze, bo dużo innych teraz kwitnie :)
Tak, tak,,juz nie będę wymieniać ile to roślin jest.Ale ty zauważyłaś prawie wszystkie. ;:63
I jeszcze ich będzie więcej.A owdady też lubia kwiatuszki, pyłki itp.
Maska -Marysiu Sama juz nie wiem ile ich mam.Ale sporo tych liliowców już jest.A nie wszystkie jeszcze zakwitły
Błękitny Anioła jest u mnie 2 rok.To może będzie następne lata :?
Mój milin , moje maleństwo ;:306
O dziękuję , to była cuudna niedziela.
A w drodze do modu,wstąpiliśmy do szkółki i kupiłam jeżówkę Green Jewel, rozchodnik ciemny, nazwę jest w doniczce, dwie perovskie, różowy przetacznik. :D
Bazyla-Beatko Oj te dni tak uciekaja, a kwitnień duzo, i szkoda, bo to za szybko wszystko ucieka.
Tak, dużo rożnych roślin jest i kwitnień,że często za pierwszym obchodem ich nie zobaczę . ;:306
Ale ty dużo zauważyłaś. ;:63 czekoladowa rudbekia i mi się podoba.Oby tylko przezimowała.
Dziękuję bardzo i Tobie Beatko udanej niedzieli życzę ;:3


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Maczki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Aniu, gdy wchodzę do Twojego wątku to oczopląsu dostaje. Tyle pięknych roślin że aż niemożliwe jest wszystko zapamiętać.
Pięknie wkomponowałaś mikołajka z liliowcami. Ładnie razem wyglądają :D
Jeżówki, cudo. Ależ ja je lubię.
Maki siałaś czy masz z sadzonek ?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”