Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Witam :wit
W końcu znalazłem czas i chęci, by usiąść przy laptopie i coś napisać... mówiąc krótko mam trochę zaległości na forum ;:173
No więc tak. W ostatnią niedzielę byłem w końcu w Auchan :heja I oczywiście coś przywiozłem: nasiona arbuzów, łubinu, różę "Mt.Shasta", jagodę kamczacką (ma pąki, więc może spróbuję jakiegoś owocka ;:138 ). Niestety kapersy i drzewka owocowe były już w większości wyschnięte, a jeśli nie to były 'do wyboru' same marne sztuki, dlatego z bylin nic nie wziąłem... trochę się spóźniłem, a tak bardzo chciałem kupić floksa i łubin, ale jak zobaczyłem te wyschnięte na wiór "niteczki" ... ;:145 Stwierdziłe, że kupię nasiona łubinu ;:131 Szczerze mówiąc, to w Auchan był większy wybór roślin niż w Leroy Merlin ;:224
Nowymi nabytkami są też następny agrest i brzoskwinia "Inka" oraz kolejny zakup z Lidla - gipsówka :tan
Brzoskwinia "Inka" Obrazek

Zdjęcia ogrodowe z ostatnich dni:

Obrazek

Obrazek

Niestety krokusy wielkokwiatowe robią się już brzydkie... a tak krótko kwitły, zbyt mało słońca i zbyt dużo wilgoci ;:145
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Kupowanie nasion (i kapersów) to właśnie to, co ogrodnicy lubią najbardziej ;:215 Fajnie, że założyłeś wątek, będę zaglądać ;:333
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Jak z ostatnich dni... jak... to wygląda jak połowa maja... ;:oj
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Marysiu nadal mam nadzieję, że Twoje floksy jednak się pokażą w końcu ;:173 Co do łubinów, to właśnie zakupiłem nasiona i będę siać :D Można powiedzieć, że rośliny ozdobne lepiej mieć i tępić, niż w ogóle ich nie mieć ;:131 Bo taka prawda, jak mamy nadmiar jakichś roślin zawsze można odsprzedać czy oddać kawałek sąsiadowi lub znajomemu ;:333 A oni nam się też odwdzięczą ;:108 Agrest raczej będzie rósł, bo aktualnie kwitnie ;:224 No,no mieczyki w tym roku będą naprawdę królowały ;:oj To "to wszystko przez Lidla" :;230
Olu Dziękuję ;:168 No w tych Lidlach w tym roku naprawdę duży wybór i ogólnie dużo tego wszystkiego... po prostu nie do "przekupienia" ;:306 Fajnie, że ktoś rozumie co dają takie zakupy ;:224
Tulap Witam nowego gościa w moim skromnym wątku. Miło mi Ciebie gościć. A wiesz, że dopiero co skończyłem czytać Twój post u Maćka ;:173 Też mnie jakoś nie obchodzi co myślą inni, zwłaszcza w szkole... a szkołę widzę widzę z mojego ogrodu ;:306 Zauważyłem, że dużo znajomych nie wie praktycznie nic o moim ogrodowym hobby, no może niektórzy troszkę wiedzą ;:224 Jakoś tak nikomu w szkole nie wspominam o tym co robię, jakie mam hobby, czym się interesuję... myślę, że to moja sprawa i nic nie powinno ich to obchodzić. Każdy ma inne zainteresowania :) Ale nie raz robiłem za klasowego ogrodnika (podlewanie kwiatów itp :lol: ). Wiem, że ogrodnicy są bardzo sympatyczni, pełni radości i cieszący się po prostu z życia ;:108

Życzę Wszystkim odwiedzającym mój wątek, ale i tym którzy tworzą to forum i dbają o nie (Administratorzy, Moderatorzy oraz wszyscy użytkownicy) wesołych Świąt Wielkanocnych w gronie rodziny i najbliższych ;:196 ;:168 ;:167
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Agnieszko Witam serdecznie i się kłaniam nisko ;:180 ;:173 Zapraszam do mojego ogrodu ;:173 Masz ze wszystkim rację :D Uwielbiam kupować rośliny (nasiona, kapersy i sadzonki) i później je hodować i pielęgnować oraz patrzeć jak wszystko rośnie ;:3
Tulapie To są zdjęcia z tego roku ;:108 Robione ze 2,3 lub 4 dni temu ;:131
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julian życzę powodzenia w uprawie brzoskwini :) To nie takie łatwe , ale trzymam mocno kciuki !
Moja przemarzła, na razie odpuszczam.
Wiosna u Ciebie pełną gębą, roślinki rosną przy ścianie z tego co widzę, więc mają cieplej :)
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Sebastianie ja się na razie nie przejmuję uprawą brzoskwini 8-) Urośnie to urośnie, jak nie urośnie to spróbuję jeszcze raz ;:306 Moja babcia nic nie robi ze swoimi brzoskwiniami, a zawsze są pyszne (nic nie pryska, nie przycina) ale wydaje mi się, że to wszystko tak ładnie rośnie, bo nie są to takie odmianowe drzewka, tylko z pestki z owocu. Owoce z tych drzewek są mniejsze ale słodziutkie ;:224
Tak, roślinki rosną przy ścianie i to południowej, więc mają cieplutko :heja :tan ;:3
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Ogarnąłem że nie mam imienia w podpisie, można? Można :lol:
Mateusz mnie zwą. Bo ja się zwę sobą :;230

Olśniło mnie-też mam brzoskwinię ;:oj
A one szybko rosną, pół metra jak nic przyrostu ;:202
Zobaczymy, czy mi zakwiitnie, w zeszłym roku sadzona.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Właśnie chciałem zapytać się Ciebie jak masz na imię, bo jakoś tak dziwnie bez imienia :wink: No więc, Mateuszu jak brzoskwinie tak szybko rosną, to bardzo mnie to cieszy :D Mam nadzieję, że Twoja zakwitnie, bo ta co kupiłem w tym roku to miała pąki kwiatowe, ale chyba zeschły w sklepie i poodpadały :?
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

To teraz sprawię, że będziesz żyć w zwątpieniu, bo może wcale tak nie mam na imię albo jestem kimś innym 8-)
Muszę moją podejrzeć, czy ma kwiatowe. Z drugiej strony wolałbym, żeby nie zakwitła niż żeby ją miała kędzierzawość liści dopaść, bo pryskać nie zamierzam. Mszycę też ręcznie zwalczam, gąsienice.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Ja jeśli będzie trzeba zastosuję oprysk, ale oczywiście bez przesady ;:173 Miedzian jest ekologiczny :D
Mateuszu lub "ktosiu" ;:306 w takim razie nie tylko ja będę żyć w zwątpieniu kim jesteś lub jak masz na imię... forum jest rozległe :wink:
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie wielokwiatowe przekwitają ale pięknie kwitną Ci botaniczne i narcyzy. Jak małe słońca :D Bardzo je lubię. Ja mam sporo drzew w sadzie, ale stare są okropnie chore i nie jestem w stanie im pomóc .Spróbuję lepiej zadbać o młode, ale jestem tak doświadczonym sadownikiem jak i ogrodnikiem :D :D Tydzień zapowiada się bardzo ładnie, wiec zapewne oboje sporo pracy nadrobimy przez najbliższe dni . Życzę Ci więc pogody i owocnej pracy :D
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Olu Też bardzo lubię te narcyzy, to są takie miniaturki ;:167 Właśnie raczej lepiej jest zadbać o drzewka za młodu, gdy nie są jeszcze tak wysokie/mocno chore :wink: Ja praktycznie nic nie wiem o szczegółach uprawy drzewek owocowych... tylko tak ogólnie ;:131 Tydzień bardzo ciepły, więc prace ruszyły pełną parą :tan
Rozkwitły pierwsze tulipany :heja :

Obrazek

I inne kwiatki ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lilia św. Józefa ;:173
Obrazek

Ale dziś zdjęcia się szybko dodają się na forum ;:oj
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”