Działka Rudej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Mrs Caity
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 8 mar 2018, o 20:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Działka Rudej

Post »

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem zarówno nowa na Waszym Forum jak i w dziedzinie działkowania.

Od zawsze z rodzicami mieszkaliśmy w samym centrum miasta i od zawsze rodzice posiadali ogródek działkowy, najczęściej typowo warzywno-owocowy, gdzie spędzałam dzieciństwo. Później jakoś się Nasze działkowanie rozpadło, tata wyjechał za granice, mama sama nie chciała, ja byłam za młoda i za głupia żeby zrozumieć, że trzeba pomóc. Teraz po wielu, wielu latach sama zapragnęłam posiadać swój mały raj na ziemi i wcale nie przerażają mnie jęki męża i niedowierzanie ojca :)
Do moich marzeń dołączyła mama, która wyraziła chęć współdzielenia działki pod warunkiem, że będzie mogła sadzić tyle kwiatów ile zapragnie :)
Tak więc miesiąc temu ruszyłyśmy na poszukiwania. Po miesiącu znalazłyśmy działeczkę wolną, zapuszczoną, ale zobaczyłyśmy w niej ogromny potencjał by stać się Naszym rajem na ziemi.
Działka Nasza stanie się dopiero we wtorek gdzie w zarządzie dopełnimy wszelkich formalności, ale już snuję plany i marzenia "co, gdzie, jak".

Nie ukrywam, że zastanawiam się jak to będzie, bo wiem, że pracy jest mnóstwo, ale myślę, że damy radę :)
Zastanawiam się również, jak pozbyć się lokatora, który najprawdopodobniej zimuje na tej działce, tak to przynajmniej wygląda jak zaglądam do altanki. Widać, że nie ma na celu dewastować i niszczyć, szukał tylko schronienia, jednak będzie musiał się wyprowadzić :(
Nie chciałabym wszystkiego z altanki wyrzucić, bo są tam jego rzeczy, być może jedyne jakie ma, jednak z czasem zmuszona będę to zrobić.

Wrzucam zdjęcia działki i altanki, tylko się nie przestraszcie ;:oj

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wstawiasz za wielkie zdjęcia(regulamin), poprawiłam. Iwona
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Działka Rudej

Post »

Witaj :) piękna działeczka i ile możliwości :) będzie wspaniale się prezentować po metamorfozie :) fak, że pracy trzeba będzie sporo włożyć ale wszystko małymi kroczkami i będzie OK ;:333 będę zaglądał i z niecierpliwością czekał na to co będzie się działo, hmmm no niestety jeśli ktoś bytuje w altanie będzie musiał zmienić lokum, ale jak widać nawet czysto miał :)
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Działka Rudej

Post »

Cześć Ruda :wit

Posiadanie własnej działeczki czy ogrodu przydomowego, to jest najlepsza rzecz, jaką można mieć :) Daje to mnóstwo radości, wiadomo - ciężkiej pracy też, ale to jest taki własny kąt, gdzie można obcować z przyrodą :)

Czeka Was dużo pracy, ale to jest fajny czas, czas planowania, porządków, a potem będzie już tylko lepiej :) Ciekawe ile będzie miały niespodzianek roslinnych, jak przyjdzie wiosna i rośliny zaczną wyrastać, może traficie na jakieś perełki!

Wszystkiego dobrego i powodzenia!
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Działka Rudej

Post »

Ja też będę cię odwiedzać , uwielbiam oglądać takie metamorfozy- zwłaszcza że sama taką przechodzę.

Napisz coś więcej o działce , jaka jest duża i jakie plany macie . Bardziej rekreacyjnie bedzię czy raczej jakieś grządki i rabatki?
Mrs Caity
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 8 mar 2018, o 20:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Działka Rudej

Post »

Dziękuję Wam kochani za tak miłe przyjęcie :D
Dzisiaj kolejny raz pojechałam na działkę, już jest prawie Nasza, ale niestety zarząd czynny jest tylko we wtorki więc dopiero we wtorek dopełnię wszelkich formalności. Jednakże zarówno w samym zarządzie jak i sąsiedzi działkowcy wiedzą już, że podejmiemy się walki z tym terenem, więc już snuję plany :D
Słoneczko dzisiaj pozwoliło bym wyciągnęła tatę z domu który wie dużo więcej ode mnie i zdradził mi kilka tajemnic działki.
Niestety tak jak się domyślałam już wcześniej działka stała odłogiem z 5 dobrych lat. W spadku dostaniemy z 6 krzaczków agrestu, 5 porzeczki, połamaną wisienkę, mnóstwo wisienek samosiejek i 2 jabłonki uschnięte i nie do odratowania, łamią się przy każdym dotyku. Mamy również całkiem zdziczałe winogrono które rozciąga się po 5 drzewkach Naszych i ze 3 sąsiada.
W rogu działki tata dostrzegł górę "złota", stary kompostownik ;:138
Z prac nie zrobiliśmy za wiele, ponieważ jak będę miała papier to dopiero ruszę z pełną parą, jednak bakcyl już jest bo kilka gałęzi już poobrywanych dzięki czemu odsłoniliśmy altankę i pościągałam pędy winogrona z kilku drzew. Aż miałam ochotę na więcej!!
Gałązki położyliśmy przed drzwiami do altanki a na furtce zawisła kłódka. Mam nadzieję, że obecny lokator zabierze swoje rzeczy nim pozamykam i oczyszczę altankę :)

Co do planów działkowych to chcemy głównie rekreacyjną, trawa, trawa i jeszcze raz trawa. Jednak każde z Nas chce mieć coś dla siebie na działce więc tata szuka miejsca na wędzarnie, mąż na grilla, córeczka na malinki i truskawki a mama na kwiaty których i ja również pragnę. Za to ja szukam miejsca na hamak :heja

Mam również pytanie, ponieważ macie dużo większe doświadczenie niż ja, myślicie, że taki zaniedbany teren najlepiej przekopać łopatą, widłami czy zainwestować w glebogryzarkę?
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Działka Rudej

Post »

Powiem tak . Nie wiem jak lepiej , zależy ile masz siły i czasu. Powiem ci co myśmy zrobili . Działka też był dlugo nie uprawiana. Najpierw wycięliśmy i wykopaliśmy to czego nie chcieliśmy . Resztę spryskałam a'la randapem i po mniej więcej miesiącu mój eM przejechał glebogryzarką . Była taka góra chwastów, że nie wyobrażałam sobie tego wybierania. Z tym, że ja raczej nie planuję żadnej trawki. Wszędzie będą kwiaty i warzywa . Nie koniecznie w tej kolejności :;230
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Działka Rudej

Post »

Będę zaglądać.Czeka was dużo pracy ale to również przyjemność.Jesteście już właścicielami. Powodzenia.
Dla mamy kwiaty z mojej działki.
Obrazek
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Działka Rudej

Post »

Jedno jest pewne - czeka Cię duuużo pracy . A my ogrodnicy na pewno pomożemy dobrym słowem i poradami :D
Widzę, że masz spore świerki ? Pod nimi nic nie urośnie, mają płytko korzenie . Rozwiązaniem jest hamak ;:173
Okoliczne działki też są opuszczone ?
XENOFOBIA25
50p
50p
Posty: 63
Od: 23 lut 2018, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Działka Rudej

Post »

Ciekawe jak ta działaczka będzie wyglądała w lecie..czekamy na foty:-)
Moris_43
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 17 mar 2018, o 05:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Działka Rudej

Post »

Dla mnie im mniej zadbana tym masa możliwości i duże pole do popisu ;)
Mrs Caity
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 8 mar 2018, o 20:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Działka Rudej

Post »

seba1999 pisze:Jedno jest pewne - czeka Cię duuużo pracy . A my ogrodnicy na pewno pomożemy dobrym słowem i poradami :D
Widzę, że masz spore świerki ? Pod nimi nic nie urośnie, mają płytko korzenie . Rozwiązaniem jest hamak ;:173
Okoliczne działki też są opuszczone ?
Myślę, że teren między świrkami a altanką zagospodarujemy na grilla, jakiś stolik, miejsce typowo wypoczynkowe :)
Jeżeli chodzi o działki dookoła to w sumie jedna jest całkiem opuszczona i zarośnięta okropnie a kolejna wygląda jakby ktoś ją w tym roku porzucił, bo prócz tego, że jest zrośnięta to jest dość ładna. Reszta jest zagospodarowana i zadbana. Na pewno po prawej od wejścia muszę postawić płot bo sąsiad wydeptał sobie dróżkę ze swojej działki do moich krzaczków owocowych ;:306

Na razie zima Nas ogranicza ale pomalutku robimy zakupy. Mama nakupiła już pełno cebulek kwiatów, mamy malinki letnie i jesienne, oraz dwie czerwone róże pnące na pergole przy wejściu. Jak będzie samochód to na pewno wrócimy po drzewka czereśni, śliwki i wiśni, borówki i jakieś krzaczki ozdobne :)

Plan jest i ogromne chęci do pracy, ale niestety trzeba czekać na wiosnę :D
Awatar użytkownika
szyszunia
1000p
1000p
Posty: 1971
Od: 4 lis 2009, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega

Re: Działka Rudej

Post »

Witaj :wit ale świetna niespodzianka w postaci przebiśniegów ;:138 ciekawa jestem jak to sobie urządzicie. Wiadomo że wszystko kosztuje dużo pracy ale efekty później jeszcze bardziej cieszą. Życzę powodzenia
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1016
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Działka Rudej

Post »

Brawa za decyzję o kupnie działki. Trzymam kciuki i będę śledzić postępy w pracy. Powodzenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”