Szambo na działce

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
babeczka03
200p
200p
Posty: 200
Od: 3 mar 2008, o 16:41
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

Moi drodzy, a co sądzicie o wykorzystaniu w przyszłości pustego szamba do zbierania wody deszczowej? no oczywiście po jakimś oczyszczeniu tego szamba. W przyszłym roku mają u nas pociągnąć kanalizację i szambo nie będzie już potrzebne, ale zostanie duży zbiornik na wodę, może to niezły pomysł?
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

babeczka03 pisze: puste szambo do zbierania wody deszczowej?
Kluczowe w tym będzie jakość ścian i dna zbiornika ( porowatość, pęknięcia) oraz wybór technologii przy renowacji ( wygładzenie, impregnacja, dezynfekcja).

Może są jakies gotowe mikstury używane przy budowie np. zbiorników przemysłowych :?:
Awatar użytkownika
krusz
50p
50p
Posty: 63
Od: 2 gru 2007, o 12:54
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Pomyśl o tym tak: To co wylewasz do zlewu, (odpadki, detergenty) czy co spływa z muszli (wiadomo co:) oraz silne detergenty do czyszczenia - zaw. związki chloru, TAED i inne średnio przyjemne substancje) chcesz wylać do gleby, z której składniki pobierze sobie to co potem Ty albo Twoje dzieci będziecie jedli...
A czy to zgodne z prawem, to już inni odpowiedzieli.
wva
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 2 mar 2008, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec, Golczowice

Szambo - ale jakie?

Post »

Chcę na wiosnę postawić szambo ale .... Cały czas myślę jakie, czy normalne betonowe (do domku rekreacyjnego) takie porządne, czy też jakieś "mniej porządne" -brzydko pisząc ścieki do nędznego szambka z ujściem do ziemi. W okolicy wszyscy mają takie "do ziemi" ale ja się waham! Wiadomo koszty dobrego są dużo większe ale może się zdarzyć,że Unia niestety nas sprawdzi i wtedy to nędzne trzeba zmianiać na dobre. Koszty podwójne.Domek rekreacyjny więc tylko ścieki w pewnych okresach, bez zimy.
Może jakieś rady???? :P
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Pomyśl grzebiesz w ziemii, pijesz wodę, twoje dzieci, wnuki bedą jesć czasem to co im spadnie, lub sobie zerwą a w ziemii, w trawie , i w tym co jedzą i na tym co podniosą z trawnika bedzie to czym podlejesz, podsypiesz, podsiąknie, i spadnie z nieba , wiec przynajmiej nie podlewaj, niech ci nie podsiąka bo z nieba i tak dość syfu spadnie na twój skrawek ziemi.
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3024
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Moim zdaniem warto zainwestować w porządny zbiornik. Byle co to potem problem. Gminy mają prawo kontrolować zbiorniki bezodpływowe i jak jest straż miejska/gminna to mogą nakładać do skutku mandaty karne; chyba lepiej zainwestować te pieniądze we własny majątek jak oddawać gminie.
trw66
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 15 lip 2006, o 10:06

Post »

Jeżeli warunki nie pozwalają na przyłączenie do kanalizacji, to moim zdaniem warto zainwestować w przydomową oczyszczalnie ścieków. Oczywiście z wykorzystaniem dopłat z unii lub FOŚ. Przy całkowitych kosztach 6800 zapłaciłem 1500 w 2004r.
Awatar użytkownika
martaw
200p
200p
Posty: 282
Od: 20 wrz 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Post »

Czy możesz napisać coś więcej, tzn. gdzie znaleźć informacje na temat takiej oczyszczalni i od czego zacząć (zapytanie w gminie, jakieś wnioski)?
Pozdrawiam, Marta
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Ja też mam oczyszczalnię i jestem bardzo zadowolona. Oczyszczalnia o pojemności 2m3 w zupełności wystarcza na 4-osobową rodzinę. W ciągu 6 lat tylko raz ją oczyszczałam i regularnie dodaję preperaty biologiczne ,co jest konieczne oczywiscie.
W zależności od gminy ( w każdej jest inaczej!) wymagane jest (lub nie) pozwolenie na budowę i wówczas trzeba zrobić projekt, a potem odbiór gotowej oczyszczalni.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
martaw
200p
200p
Posty: 282
Od: 20 wrz 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Post »

Muszę popytać w gminie, ale przypomniało mi się, że czytałam gdzieś na forum o konieczności użytkowania takiej oczyszczalni przez cały rok a my przebywamy w domku tylko od wiosny do jesieni :(
Pozdrawiam, Marta
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Nie jestem pewna, ale też mi się wydaje, że oczyszczalnia musi być użytkowana cały czas. Nie może zabraknąć w niej wody, musi być obieg i pożywka dla bakterii. Ponadto bakterie też powinny być dodawane raz na 1-2 tygodnie ( zależnie od preparatu).
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
adamzwawy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 20 sie 2009, o 17:22

szambo

Post »

Witam.

Zwracam się do forumowiczów , którzy na swych działkach mają szambo.
Otóż chcę używać tego sposobu na nieczystości, i proszę Was o pomoc w podstawowym wyborze szamba. Chcę aby wypowiedzieli się Ci którzy jak ja, spełniają podobne warunki:
-trzyosobowa rodzina,
-pobyt głównie sobotnio-niedzielny , w porywach wakacyjnych do dwóch lub trzech tygodni,
-domek letniskowy,
-w domku: sedesik, umywalka,natrysk.
Jakie macie : pojemności , typy ( jednokomorowe lub nie) , budowy ( plastik/beton).
Jak często wzywacie szambiarkę.
itepe :).
Zależy mi na opiniach osób używających szamba od dłuższego czasu.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: szambo

Post »

A z naszej szukajki korzystałeś?
- http://www.forumogrodnicze.info/search. ... mit=Szukaj
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”