Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Jakie cuuudne widoki, uwielbiam te olbrzymy,one rajcują mnie najbardziej. Na takie widoki czekam z utęsknieniem. U Ciebie to chyba Flammentanz, Alchymist a ta różowa to?
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu przybyłam, zobaczyłam i oniemiałam z podziwu :D Wszystkie kolory tęczy, Sciany pięknych pnących róż, niezapomonajki, lilie, bratki, słoneczniki , cynie .A w zimie piękna, czysta biel... Twoje roślinki będą miały kolejnego podglądacza i kibica w mojej osobie :D
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Jolu,witam w moim wątku :) wszyscy już jesteśmy zmęczeni tą pseudo zimą a przede wszystkim, brakiem słońca ;:3
Luty szybko zleci i wiosna ;:138 i będzie pierwsza kawa wypita w ogrodzie, nawet będzie nas cieszył pierwsze mlecze zakwitłe na trawniku,
ale mimo zmęczenia po całym dniu pracy w ogrodzie, będziemy szczęśliwi :uszy

Julian, Życzmy wszyscy Sobie szybkiej wiosny i dużo ciepełka ze słoneczkiem
;:3 Podpisuję się pod tym obiema rękoma ;:138

Olu, Witam i przytulam zachęcam do spacerków po moim skromnym wątku ;:168 Olu, ale takiej ilości Cynii jakie masz w swoim
ogrodzie to ja na pewno Ciebie nie przebije ;:333

Daysy, ja też czekam z niecierpliwością, aż się rozrosną wszystkie róże pnące, rosnące jednej linii a jest ich 10 sztuk
jedenasta róża, która już nie zakwitnie to Alchymist tego lata uschła ,mam nadzieje ,że New Dawn teraz będzie miała więcej miejsca
i zastąpi Achymist . Czerwona to Flammentanz, ta różowa to prawdopodobnie Louise Odier , w ogrodzie jest od 20 lat. uważałam ją za
terminatorkę ale po ostatniej zimie przemarzła do kopczyka , szybko odbudowała krzak z długimi pędami, jesienią nawet skromnie zakwitła.
Róża pięknie kwitnie i ma intensywny mocny zapach. Powtarzała kwitnienie bardzo, bardzo. słabiutko . Daysy, może znasz taką różyczkę.


Róze na czterech zdjęcia to prawdopodobnie róża Louise Odier.
Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wando powiedz mi,co ty robisz z tymi różami,że są takie cudowne ;:oj Chyba znasz jakieś magiczne "czary" :;230
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Dziękuję za te wszystkie kolory.Poprawiły mi nastrój w ten smogowy poranek w mieście.
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu piękne róże na piękny słoneczny dzień pozdrawiam ;:3 :wit
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Witam w zimowy wieczór :wit śnieżkiem poprószyło i troszkę mrozikiem dmuchnęło, zima nie daje za wygraną i bawi się z wiosną
w przeciąganie liny :;230 oby nasze roślinki nie ucierpiały ;:131

Julek, czarodziejskiej ruszczki nie posiadam więc magi nie używam :wink: wiadomości o uprawie róż czerpię z internetu a super doradców
i porad znalazłam na naszym forum , to forum jest jednym z najlepszych ;:215

Osmunda, Witam w moim wątku i zapraszam do dalszych spacerków ;:65 Smog to zmora dzisiejszych czasów, mieszkam w kotlinie
w bezwietrzny dzień nie wychodzimy na spacery, bo z okna widać jak cała dolina jest zasnuta dymem a piesio jak wraca z podwórka
to śmierdzi dymem z komina , nie psem ;:145

Tereniu, słoneczka u mnie nie było , cały dzień pochmurno sypie śnieżek, dzień taki senny ;:19 czytam , kawkę popijam i opycham
się faworkami , bo ostatki tuż, tuż ;:168

Teraz czas na wspominki, ponoć kolorki poprawiają samopoczucie .Wkleję parę zdjęć hortensji.
Tego lata hortensje bardzo słabo kwitły w porównaniu do poprzednich lat.

Na 6 krzewów Hortensji ogrodowej , różowa miała 7 kwiatów a niebieska miała tylko jeden kwiat ;:131

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Wiosną kupiłam hortensje bukietowe , wprawdzie malutkie krzewinki ale zakwitły .


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

W poprzednich latach Hortensje, można powiedzieć kwitły :D


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Oniemiałem ;:202 ;:202 Jak nie róże,to hortensje,jak nie hortensje i róże to wszystkie inne cudowne roślinki :D Po prostu szok ;:oj Takich hortensji jeszcze nigdzie nie widziałem,są przepiękne ;:180 ;:180 Może bym też spróbował ich uprawy w moim ogrodzie ;:224
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Cześć Wandziu. Pytasz o Louis Odier, powiem szczerze, nie umiem Ci potwierdzić, czy to ona. Co prawda mam ją od ubiegłego roku u siebie, ale ona malutka, zakwitła, to fakt, ale czy kwiaty ma podobne, nie wiem jednoznacznie odpowiedzieć. Postaram się wieczorem wkleić fotki swojej, będziesz mogła porównać ze swoją.Nie zmienia to faktu, że masz cudowną, różaną ścianę ;:215 ;:215 ;:215 .
Hortensje ogrodowe masz dorodne, szkoda, że w naszym klimacie rzadko możemy je podziwiać tak pięknie kwitnące..
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Kobeę już posiałam i dwa nasionka już nawet wykiełkowały ;:oj Ale to był siew eksperymentalny. Siałam z własnych nasion i chciałam sprawdzić ich siłę kiełkowania. Zazwyczaj sieję dopiero w połowie marca i według mnie ten czas w zupełności wystarczy, żeby rośliny zakwitły a nasienniki dojrzały. Wiele osób sieje wcześniej, ale nie wydaje mi się to konieczne. Najważniejsze, żeby roślinę posadzić w odpowiednim momencie, to ma największe znaczenie. Nie może być zbyt chłodno, ale i nie gorąco. Najlepiej w pochmurny, ale ciepły dzień. Inaczej rośliny przypalają się co znacznie hamuje ich start. Ubiegłoroczna wiosna była bardzo zimna i niestety kobee nie miały dobrego startu.
Masz cudne krzaki hortensji ogrodowych. Gdyby moja tak kwitła to miałabym ją do dzisiaj. A tak w jej miejscu rośnie już nowa różyczka Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu..nie da się zaprzeczyć że hortensje ogrodowe są piękne, jednak to kapryśnice..kwitną kiedy chcą a ja bym chciała aby zawsze. ;:oj . Dość długo je trzymałam aż powiedziałam dość, zwłaszcza że miejsca na działeczce mało. ;:173 . Teraz nie obawiam się o bukietowe czy zakwitną lub nie..zawsze kwitną. :heja Aby nie było zbyt pięknie teraz drżę o róże, marzeniem moim jest aby zarosły tak pięknie pergolę jak u ciebie. ;:168
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu Ascot i Charles Austin praktycznie kwitną do póznej jesieni, sprawdzę jeszcze na fotkach z ub.sezonów.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu ;:196 , przepraszam, długo czekałaś na fotki mojej Louis Odier, tak wygląda moja /młodziutka, pierwsze jej kwitnienie/
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie są najlepszej jakości, ale mam tylko takie, mam nadzieję, że Ci pomogłam. Lepiej je usunąć ;:131
Dodam, że liście ma raczej jasne, kwiat też niezbyt duży. Ładny odcień różu. Coś więcej będę mogła powiedzieć w tym roku, mam przynajmniej taką nadzieję ;:333
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”