Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  
Autor Wiadomość
Marconi_exe
 Tytuł: Re: Ślimaki luzytańskie - ślimaki nagie, wyjątkowo groźne dla upraw
PostNapisane: 27 cze 2017, o 07:34 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
Dzisiaj nie było tak łatwo może dlatego, że byłem bardzo zmęczony ale w 40 minut skasowałem 304 ślimaki.
Za każdym razem mam zamiar pobijać rekord w utylizacji ślimozy. W trzy dni pozbyłem się ponad 600 ślimaków. Zasada jest taka: przecinam każdego zauważonego ślimaka bezdomnego.

Jeszcze tydzień temu chodziłem i rozrzucałem jedzonko dla ślimozy ale ono było bardzo drogie bo poszły trzy paczki po 250g NEUDORFF za co zapłaciłem 60 zł i efektów prawie nie było przy tej ilości tego paskudztwa. Nożyczki wygrały. Tylko jest problem bo co jakiś czas są tak obklejone i muszę je czyścić bo się tak kleją że hej.

Dziś w nocy mimo to, że było mokro to jakoś mało wyszło ślimaków. Widocznie zrobiły sobie zebranie jak unikać konfrontacji z właścicielem działki ;:306

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Jolek
PostNapisane: 27 cze 2017, o 07:46 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Zamiast się tak męczyć z nożyczkami to zrób sobie kij z zaostrzoną blaszką na końcu, super sprawa :D Nie trzeba się schylać a w każdy kąt wsadzisz. Mam też patyki na ogrodzie z zaostrzoną końcówką :D Można sobie je w różnych miejscach przygotować i zawsze są pod ręką :D

basiaamatorka
PostNapisane: 27 cze 2017, o 09:07 
200p
200p

0 szt.
Marek - fajnie sie czyta twoje relacje, choć nie zazdroszczę pracy; może zrobisz domki dla jeży? są w necie wzory, u znajomego zamieszkał pod altanką, sam sobie apartament wykopał.

Wyczytałam, że nasze winniczki zjadają jaja tych nagusów - od tego czasu winniczkom darowuję życie, jak ich widzę za dużo to wynoszę gdzieś poza działki.
"Moje" nagusy czegoś w piwie nie gustują, kiedys u koleżanki widziałam - wkopała taka polewaną osłonke na doniczki do ziemi, na równo z krawędzią, i tam nalewała piwa - jej sie łapały, to na tyle można by im poświęcić piwa.

Nie wiem, czy zauważyliście - u mnie się pojawiły jeszcze inne ślimaki: małe, czarne, mają norki w ziemi, są dość szybkie - jak zaraz go nie dziabnę, tylko ide po narzędzie, to po powrocie już go nie ma, też mają niezły apetyt i na dodatek są trudna do zobaczenia.

Marconi_exe
PostNapisane: 8 lip 2017, o 20:34 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
Wczoraj w nocy padał deszczyk więc ślimaczki wyszły z ukrycia. Zaobserowałem, że najwięcej jest ich na kompoście, ponad 100. W sumie zutylizowałem ich ponad 400 jednej nocy.

Obrazek

Narine
PostNapisane: 28 lip 2017, o 18:47 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Marconi_exe napisał(a):
Około 24:00 kiedy to wracam do domu z pracy zakładam czołówkę, a w rękę biorę ostre nożyczki i idę na poszukiwanie ślimozy. Dziś padał deszcz to myślę, że tego paskudztwa skasuję pewnie z 300 sztuk. Innego rozwiązania niż przecinanie nożyczkami ślimaków nie widzę. W miarę humanitarny sposób. Niektórzy je zbierają i topią lub posypują solą. U mnie giną od razu.

;:218 Brzmi jak niezły thiller...

Próbował ktoś ten żel do tworzenia bariery wokół roślin?

sterlizja36
PostNapisane: 3 sie 2017, o 09:48 
500p
500p

1 szt.
U mnie też plaga tych paskud,za przykładem forumowiczów najszybsze są nożyczki i wieczorny spacer .

Marconi_exe
PostNapisane: 3 sie 2017, o 09:58 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
Przyznam, że po kilkunastu dniach wymiękłem. Nie chcę sypać chemii bo spotkałem na działce dwa jeże. No ale jeże też mają ograniczone żołądki. Liczę na to, że po zimie będzie ich mniej w następnym roku.

barbra13
PostNapisane: 3 sie 2017, o 19:49 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Marek, ja się zastanawiałam, czy ich będzie mniej, bo więcej to już chyba nie może być. Mam nadzieję, że Matka Natura jakoś ureguluje te sprawy. U mnie jest ich tak samo dużo, jak u Ciebie. Wiele wysiłku mnie kosztowało, aby ochronić sadzonki pomidorów, cukinii i ogórków. Nad chemią też się zastanawiałam, ale to chyba musiało być ze sto kilo tych granulek, bo przecież po zlikwidowanych setkach ślimaków przychodzą następne. Jeża też u siebie widziałam.

rosa13
PostNapisane: 5 sie 2017, o 08:35 
100p
100p

więcej niż 1 szt.
Sadzonki obroniłam ale w tej chwili zeżarły mi pół metra pędu dorosłej dyni :shock: Tnę łopatką ale to jest wojna z wiatrakami, już nie mogę patrzeć na te obrzydlistwa a one wciąż wychodzą i łażą i ślinią i żrą. :(

asprokol
PostNapisane: 5 sie 2017, o 08:45 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Nad chemią też się zastanawiałam, ale to chyba musiało być ze sto kilo tych granulek

Mam 5000 metrów ogrodu używam w sezonie do 15 kg niebieskich granulek.

basiaamatorka
PostNapisane: 5 sie 2017, o 10:04 
200p
200p

0 szt.
To już taniej by było te kaczki sprowadzić, zdaje się że jakieś azjatyckie, na te 5000 ogrodu.

asprokol
PostNapisane: 6 sie 2017, o 09:17 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Nie należę do ludzi którzy się podniecają gdy pada słowo taniej pomimo że ekonomia to moja praca. Przy zakupie większej ilości wychodzi 10 zł za kilogram. W/g dokumentów rejestracyjnych zalecana dawka to 4 gramy na metr kwadratowy. Ciekawe czy taniej byłoby samemu pozbierać te ślimaki - norma 250 metrów kwadratowych za 10 zł ;:306

Jestem zwolennikiem ładnego ogrodu niż zasranego przez kaczki podwórka połączonego z ogródkiem.
Przez chwilę nawet przez głowę przebiegła myśl - Kaczka po pekińsku faszerowana ślimakami luzytańskimi. Fe ! ;:oj

selli7
PostNapisane: 6 sie 2017, o 10:08 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
U mnie tego zatrzęsienie, bo nasadzenia są gęste, a gleba z rodzaju wilgotnych.Walczę głównie granulatem, ale ten smród rozkładających się ciał tego obrzydlistwa, jak padliny, fuujj... :evil: Na ścieżce z tyłu ogrodu od strony północnej po posypaniu granulek można się ślizgać.A pomyśleć, że zaledwie kilka lat temu tego nie było :roll:

mistrzpawel
PostNapisane: 20 sie 2017, o 09:10 
100p
100p

0 szt.
U mnie na ogrodzie też jest olbrzymi smród z powodu gnijących pomarańczowych ślimaków. W tym roku odkryłem dobry sposób na ich likwidacje, umieściłem w warzywniku 2 pułapki do których nalałem piwa oraz trochę wabiku. Na początku lałem zwykłe piwa i efekt był słaby, po pewnym czasie zacząłem lać tanie piwa a supermocne takie powyżej 7%. Ślimaków w pułapkach było pełno, należało je często zbierać i zakopywać ponieważ strasznie śmierdziały. Te ohydne stworzenia w tym roku zjadły mi już 30kg dynię dlatego jestem bardzo zdeterminowany aby się ich pozbyć.

barbra13
PostNapisane: 20 sie 2017, o 09:29 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Mistrzu, potwierdzam, moje ślimaki też wolą mocne piwo. Miseczki rozstawiałam przy najbardziej zagrożonych, młodych jeszcze roślinach, bo wszędzie przecież się nie dało.

anulab
PostNapisane: 20 sie 2017, o 10:37 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Populacja ślimaków zmniejszyła mi się znacznie odkąd wypuściłam kury na ogród .
Granulek nie używam ze względu na psa a poza tym to trucizna , która może pozostać
w glebie . Ograniczam chaszcze i jest znacznie lepiej . Wychodzę rano do kur ,oblecę
działkę i trochę ubiję . Po deszczu też robię obchód . Kury w ogrodzie mi nie przeszkadzają ,
pewnie dlatego że , wolę ogrody naturalne a nie takie odpicowane .

Amanita
PostNapisane: 20 sie 2017, o 10:50 
---

0 szt.
U mnie takich ślimaków jest mnóstwo :( W części ozdobnej na rabatach kwiatowych rozsypuję granulki, ale między warzywami sama je kasuję. Wczoraj zauważyłam, że zjadły mi melona :evil: Tak go jadły od spodu, że z góry patrząc nie było tego widać :roll: :evil: :evil: :evil:

Obrazek

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 352 ]  Idź do strony nr...        1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości