Jeszcze masz dużo zapału i wiary w to co robisz , ale niewiele wiadomości. Twoje ideologiczne podejście może przynieść więcej szkody niż pożytku.
Kainit 11 (+5+20+4)
11% K2O rozpuszczalnego w wodzie tlenku potasu
5% MgO rozpuszczalnego w wodzie tlenku magnezu
27% Na2O rozpuszczalnego w wodzie sodu
10% SO3 rozpuszczalnego w wodzie trójtlenku siarki
Stosując kainit zaśmiecasz glebę sodem, którego jest 2,5 x więcej niż potasu. Wzrasta zasolenie gleby.
Kizeryt 25+50
25% MgO rozpuszczalnego w wodzie tlenku magnezu
50% SO3 rozpuszczalnego w wodzie trójtlenku siarki
Karnalit ? uwodniony podwójny chlorek potasu i magnezu o wzorze KCl?MgCl2?6H2O
Znowu pudło.

chlorki działają toksycznie na rośliny.
Spożywanie rabarbaru, tak jak cytryny czy ogórków kiszonych działa alkalizująco na organizm, nie na glebę. Z zakwaszeniem organizmu to też bujda bo odczyn krwi jest utrzymywany w granicach pH =7,35-7,45 i jeżeli obniży się do 7,1 to będzie oznaczało, że najprawdopodobniej już nie żyjemy.
Żeby jeszcze bardziej upewnić Cię co do naturalnego sposobu powstawania siarczanu potasowego a nie w jakiejś wydumanej syntezie, przedstawiam obrazek z opracowania pt:
2_nawozy_ekologiczne.pdf . Podany powyżej skład kainitu i kizerytu pochodzi właśnie stąd.
...jokaer