Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Nie wiem co tajemniczego wyłazi Ci z ziemi, ale jest to śliczne ;:63 Takie delikatne ktosie w koronkowych czapeczkach ;:180 Twoje róże już się obudziły, a moje jeszcze śpią.Sporo już zrobiłaś, robota pali Ci się w rękach. Za to już za chwilę będziesz miała wszystko gotowe. A wtedy , to już tylko patrzeć jak rośnie ;:oj
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu, Hot Chocolate pięknie Ci przezimowała. Moja zmarznięta do kopczyka.
Krokusy potrzebują trochę słońca ;:3
Nie mogę doczekać się na irysy, mam kilka nowych odmian.
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu, masz pięknie zagęszczone hortensje, moje takie malutkie :wink: ale przyznam, że ciachnęłaś je porządnie ;:224
Co do róż, to widać, że macie cieplejszy klimat, u mnie dopiero co pączki nabrzmiewają, gdzie im tam do cięcia. Pashminie daj czas, moje przesadzane na jesieni też stroją fochy ale pod kopcami widać, że nie jest tak źle ;:173
Cieszę się, że capnełaś wióry, szkoda tylko, że ich cena taka wysoka.

PS- Twoja czekolada jest naprawdę HOT :;230
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Moja Annabelka jeszcze nie ogolona, ale chyba też przyjdzie mi przyciąć ją tak krótko.
Trochę wyrosła za wysoko a tej zimy chyba podmarzła i ma mało pąków.
Mnie też szałwia nie dała żadnych siewek, może ptactwo wyjadło, bo jest go sporo w moim ogrodzie i okolicy.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11703
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Wczoraj była taka ładna pogoda,ale dużo bym zrobiła,gdyby to była sobota.No niestety w weekend ma być deszczowo.Dopiero we wtorek ma być słonecznie.Chciałabym etapami poprzycinać róże,potem je zasilić wiórami,a potem obornikiem granulowanym w kwietniu.
W międzyczasie oprysk...róże wymagają sporej opieki,ale potem jest radość w czerwcu.Po drodze walka z robalami ;:134
Ostatnio chodzi mi po głowie Young Lycidas,u kilku dziewczyn widziałam same pochlebne opinie.Waham się pomiędzy tą odmianą,a nowością Fioną Circus z Rosap. Może jakaś podpowiedź z Waszej strony?

Wiolu jak pomyślę ile mnie czeka pracy z cięciem...ale w sumie ja to lubię dopóki jakiś kolec mi się nie wbije.
Tnę solidnie,choć angielki nie powinno się ciąć przy ziemi.One powinny się rozrastać.
Oj na słonko czekam z niecierpliwością jak my wszyscy,by wyruszyć z sekatorem:)

Aneczka co roku nie czekam i róże mają się dobrze.Musiałby przyjść -7 stopni,by zmrozić budzące się do życia pędy.
Na szczęście co roku przymrozki do -3 występują,a to im nie grozi.Zawsze można kosmetycznie przyciąć róże w późniejszym terminie.
Pytasz Aniu o zwiędnięte,zmarszczone pędy...zobrazuj proszę to fotką ;:224
Widziałam nowości u pani Kamili ;:124 Ja też mam ochotę,ale na Fionę ;:215 Oj te Circusy co one z nami robią?
Foxy zamówiłam jesienią,ciekawe,czy będzie ładna?

Kasiu no proszę jaka szybka jesteś:) Ciach,trach i gotowe...no ja też już zaczęłam,ale jeszcze ile przede mną :D

Matt55 witaj:) Pracy sporo,ale potem jaka radość:)

Olu szałwię trio pierwszy raz posiałam do pudełka,potem na rabaty,a na drugi rok już sama się wysiała ;:333
Żeniszek własnoręcznie wysiany kwitnie bardziej obficie,przynajmniej u siebie to zauważyłam ;:108

Soniu no właśnie nie wiem,czy zdążę z miedzianem.Sama nie wiem...może w tym roku nie pryskać?
Wszystko zależy od tego,czy zdążę zanim wypuszczą liście...
Pinky Winky zawsze tak przycinam,nawozik w nogi i będzie kwitła,to żelazna odmiana:) Oglądałam program jak ciąć hortensje bukietowe i tam pokazywano,że niziutko.Tak samo lawenda,krótko na 3-4 cm.Wtedy jest zgrabna i powabna ;:215

Iwonko no właśnie śliczne toto.W pierwszej chwili pomyślałam i miałam nadzieję,że to perovskia wyłazi.Jednak to nie może być ona,bo w donicy siedzi inna i ma całkiem inne liście ;:224
Róże wybudzone konkretnie i jak tu ich nie ciąć? Miałam dziś jechać po południu co nieco przyciąć,ale deszcze zapowiadają.No trudno we wtorek może podjadę?

Aniu Hot Chocolate w poprzednim roku też mi trochę zmarzła,ale jestem w szoku,bo teraz zimą nie miała kopczyka :oops:
Nie dotarłam do niej,w biegu przykrywałam ,a tą pominęłam...Na pewno odbije od korzeni,zobaczysz ;:333

Marlenko Pinky Winky i Annabelle mają już kilka lat,a Limelight to najstarsza i największa hortensja,chyba z godzinę ją cięłam ;:224 Róże budzą się na całego,dlatego prędko mi do cięcia.Nie chcę,by się wysilały,a i tak potem trzeba przyciąć konkretnie.
Pashmina wygląda nieciekawie,będzie ostre cięcie,najstarsze pędy całe czarne.Obu ze śpiących oczek wypuściły to będzie ok ;:108
Wióry dostaną te najbardziej potrzebujące,cena wysoka to fakt i dlatego cały karton stał w sklepie nie ruszony ;:224
Hot Chocolate ma powera i rozgrzewa do czerwoności ;:306

Grażynko lepiej nisko przyciąć,potem się tak nie pokłada.Powinna Ci wypuścić od dołu nowe przyrosty,to silna hortensja ;:215

Cebulowe w donicy an balkonie :)

Obrazek

Gabi lubi wiosenne kwiaty,uwielbia je wąchać...

Obrazek

Obrazek

Tęczowa,wesoła prymula...

Obrazek

Pozdrawiam piątkowo i życzę Wam miłego weekendu...w niedzielę lecę kupić z rana braki błękitne ;:oj
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu ja jutro pędzę po bratki. ;:65
Te zmarszczone różane pędy obetnę. Nie będę się denerwować.
I ja w przyszłym tygodniu zaczynam przycinać róże. Mam ich trochę to czas już zacząć.
Teraz lecę zobaczyć nowe Circusy w Rosapl.
A czy dostałaś już lilie z Lilypolu? Ja wczoraj. Jakość cebul a raczej ich wielkość jeszcze gorsza niż w zeszłym roku. A już wtedy pozostawiały wiele do życzenia. Na dodatek nie dostałam zamówionej pełnej lilii a w zamian podrzucono mi inną, bez konsultacji. Nie będę już tam zamawiać. Tendencja spadkowa od trzech lat. Trudno. Ich strata.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Witaj :wit . Ależ się u Ciebie dzieje ;:oj . Nie byłam kilka dni a Ty tak szalejesz ;:108 . Bratki ślicznie wyglądają w koszach ;:108 . Iryski, krokusiki- wiosna !! Szkoda tylko, że jest jeszcze tak zimno no ale podobno w przyszłym tygodniu będzie cieplej. Nie wiem czy dam radę opryskać róże miedzianem bo pogoda nigdy nie pasuje a niektóre zaczęły już wypuszczać liście ;:oj . Ja po rabatach chodzę na palcach żeby cebulowych i bylinek nie uszkodzić ;:306 . Annabelle obcięłaś mocno ;:108 ja trochę wyżej ją ciachnęłam . Widzę, że też jesienią sadziłaś Baronesse ;:131 , no to będziemy obie podziwiały jej piękne kwiaty ;:138 . Życzę Ci słoneczka i pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25144
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Ja na razie nie tnę róż. Najpierw musze posprzątać, bo tyle z ziemi wyłazi, a wszystko zasypane liśćmi.
Potem trawnik, a na końcu cięcie róż.
Może w międzyczasie nawozy. Musze jeszcze oblecieć wszystko biohumusem. Też mi ze 2 dni zejdzie
Może to dziwne coś wyłażące z ziemi to serduszka?
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4980
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Śliczne masz juz kwitnienia ;:215 Aż tak nisko to jeszcze nigdy Anabelki nie obcięłam... Czy po takim cięciu tez się pokłada?
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Tak mi przyszło do głowy, ze to może orliki w ślicznych czepeczkach? Jakieś takie podobne do moich ;:224
zaczęłam już odgarniać kopczyki , ale nie starczyło mi czasu na wszystkie. Szczerze mówiąc, to nawet 1/3 nie ogarnęłam. Będąc następnym razem bardziej się postaram ;:108
Kolorowo zrobiło się na Twoim balkonie. Gabi jak zwykle zainteresowana ;:63
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

I moja pierwsza myśl była taka że to orliki. Nie siałaś czasem?
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7104
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Pies Ogrodnika wie co dobre :lol: Moja Mika jak była mała to zjadała moje krzaczki. Kwiatki omijała, ale wystające z ziemi patyki były dla niej najlepszą zabawą.
Też mi się wydaje, że orliki ;:218
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu śliczne u ciebie wiosenne koszyki ;:167 tak już się tej wiosny chce ,że teraz każdy kwiatuszek to miód na serce.Ja jeszcze nie tnę róż bo u mnie strasznie zimno brrr.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”