Czosnek zimowy cz.4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

Ja kawałek swojego zasadziłem jeszcze zasadzę kupny oraz wysieję cebulki powietrzne.

Zapraszam do zapoznania się z Regulaminem forum- mod/jokaer.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4284
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

Posadziłam dziś czosnek, 300 ząbków, 6 odmian.
cinek44
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 23 mar 2015, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

U mnie tak mokro , że nie wiem kiedy posadze i czy ogóle w tym roku posadze.Do kiedy najpóźniej można sadzić żeby nie odbiło się bardzo jakimś kiepskim plonem?
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4284
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

Czosnek można sadzić dokąd ziemia nie zamarznie i nie spadnie większy śnieg. Ja jeszcze będę dosadzać czosnek słoniowy i Latowicki.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

cinek44 pisze:U mnie tak mokro , że nie wiem kiedy posadze i czy ogóle w tym roku posadze.Do kiedy najpóźniej można sadzić żeby nie odbiło się bardzo jakimś kiepskim plonem?
Czosnek ozimy należy sadzić w październiku lub na początku listopada.
Jaką masz glebę, że jest u ciebie tak mokro?
cinek44
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 23 mar 2015, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

Ziemia dobra ładnie się rozsypuje przy orce, tylko w tym roku przez cały październik polewa prawie codziennie lub jakieś 2 dniowe przerwy bez słońca ( jak dziś) obornik przyorany tez na mokrej ziemi potem w to nalało i jest masakra , a trzeba by tą orke pobronować. Czosnek powinien jeszcze przed przymrozkami korzonki wypuścić żeby mógł zime przetrwać tylko czy zdąży ?.
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2852
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

Mój Harnaś dzisiaj posadzony i jeden rządek Jarusa, żeby sprawdzić, czy zimowy warto w ogóle sadzić. W mijającym sezonie, letni sadzony 16 marca urósł większy od Harnasia i jest bardziej aromatyczny. Jeśli dla przyspieszenia zbioru Jarusa można sadzić jesienią, to u mnie jego część stanie się czosnkiem zimowym :wink:
Pozdrawiam Eugenia
noespa
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 3 kwie 2015, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

Harnaś wczoraj posadzony. Ładne ząbki bez zaprawy. Zobaczymy ile z niego wyjdzie. Posadziłem pół kilo ząbków.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

cinek44 pisze:Ziemia dobra ładnie się rozsypuje przy orce, tylko w tym roku przez cały październik polewa prawie codziennie lub jakieś 2 dniowe przerwy bez słońca ( jak dziś) obornik przyorany tez na mokrej ziemi potem w to nalało i jest masakra , a trzeba by tą orke pobronować. Czosnek powinien jeszcze przed przymrozkami korzonki wypuścić żeby mógł zime przetrwać tylko czy zdąży ?.
Czy zdąży to zależy czy go posadzisz na odpowiednią głębokość i od przebiegu pogody. Mieszkałem rok w Jarosławiu i 7 lat w Rzeszowie. Zimy były ostre i długie, a jesienie deszczowe.
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

Mam pytanie czy ktoś miał czosnek sybirak ? Ciekawa jestem czy różni się ilością i wielkością ząbków w stosunku do Harnasia.
Zamówiłam w kiosku warzywnym i ma być w przyszłym tygodniu.
Pozdrawiam Ela
Irek_2
200p
200p
Posty: 242
Od: 14 mar 2016, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

Dzisiaj posadziliśmy po dwie główki: Harnaś, Arkus i Ornak. Plus około 50 ząbków "Lautrec wight". Pierwszy raz sadzę francuski czosnek, ciekawe co z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że czosnek :wink:
Sadziliśmy w ten sposób, że sadzarką robiłem trochę większe i głębsze dziury, wsypywaliśmy kompost, trochę mieszaliśmy, na to ząbek i ziemia. Lutreca będę przykrywał słomą.
Pozdrawiam Irek
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

W biedronce znalazłam 1 dziwną główkę czosnku:
Obrazek
Doszukałam się, że to na górze to szczątkowy pęd kwiatostanowy, nie wiem tylko czy to jakaś odmiana czy też każdej odmianie może się coś takiego przydarzyć. W dolnej części były 3 duże ząbki, w górnej 5 - 3 średnie i dwa małe. Nie byłabym sobą gdybym tego nie wysadziła - jak przetrwają zimę dam znać co z tego wyrosło.
Dorota
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

Może to czosnek zmodyfikowany genetycznie?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”