Róże w ogrodzie 2016

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
x-ja-a

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

alexia pisze:
Aniu, droga koleżanko, te "niedobitki" to było koniec 2-go kwitnienia. Ona startuje bardzo wcześnie ;:142 .
... i późno kończy, moje obie dopiero się znowu rozkręcają... :roll:

Majeczko, ale porcja prześlicznych kolorów ;:oj Our Last Summer, niech będzie, faktycznie ma dosyć pełne kwiaty ;:306 Ale zachwyciła mnie Twoja Pompadour, czy ona wysoko rośnie? W opisach ma coś około metra, ale mam wrażenie, że ona potrafi wystrzelić do góry. Jak ona się u Ciebie zachowuje? Śliczna jest też Rose von Ruhrtal ;:167
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

No to klamka zapadła... Parfum F.C. będzie rosła u mnie.... dzięki dziewczyny... ;:4
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Dzień dobry :wit
uwielbiam taką pogodę. :D

Annes-Ania Celebrating Life wywaliłam i dobrze zrobiłam. To chyba, nie sprawa róż tego hodowcy, mam jego róże i mogę je pochwalić. Pompadour dobrze kwitnie, kwiaty mogłaby utrzymywać dłużej. Sądzę, że jest za sprawą żaru z nieba. Teraz kiedy słońce już tak nie pali widzę, że róże lepiej utrzymują kwiaty. Mam tak posadzone odmiany róż na rabacie, że co jakiś czas zmienia mi się kolorystyka rabaty. Augusta Luisa jest tak chętną do kwitnienia, że aż mi pod ciężarem kwiatów kijek mi się wygiął. Kolor ma odlotowy, muszę ją przesadzić bo patrzeć nie mogę.


Ania-Ann fajnie, że zajrzałaś.
Ania oczywiście, że łapki Alexi czynią cuda i ja od razu wiedziałam, że skromność kazała jej napisać co napisała.
Natomiast dobrze wiedzieć, że Parfum Flower Circus chwalisz za kwiati i krzaczek.
Ten drugi czyli Charles Austin również jest mistrzem w wypuszczaniu długich i sztywnych batów, ale ma piękny kolor kwiatów.


Apus ? Basiu zapraszam, zapraszam. Ciepłe kolory i ja uwielbiam i pomiędzy nimi odrobinkę bystrej czerwieni.


Alexia musimy częściej pisać o różach Ani, to może otworzy wątek i nam je zaprezentuje.


Jagna ja ją wstawiam, bo jest piękna. Co robię zdjęcie, to się zastanawiam jak ją podejść, żeby się wreszcie właściwie zaprezentowała, ale marnie mi to wychodzi.
Pompadur u mnie urosła do 0,8 m ładnie buduje krzaczek i ma na każdej gałązce kwiaty, a nawet po kilka kwiatów. Liście ma zdrowe. Jej kwiaty są bardzo duże i dają radę w miarę w pionie się utrzymać. Gdybym miała taką możliwość, to posadziłabym ją w lekkim półcieniu, pewnie wtedy kwiaty utrzyma dłużej. Lubię ją.
Rose von Ruhrtal, ta wybija długie pędy, też jest zdrowa. Posadzoną mam na wystawie południowej, co skutkuje przypalaniem się płatków, ale i tak ją bardzo lubię.
Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będę miała dużo kwiatów na przygiętych gałązkach.

Gabi dobry wybór.

Kolejne porcja lata zatrzymana w kadrze.

Marie Henriette
Obrazek

Obrazek

Colibri Farbfestival
Obrazek

Obrazek

100 Idees Jardin i Parfume de Orleans
Obrazek

Madame de Stael
Obrazek

Solu
Obrazek

Herzogin Cristine i Capri
Obrazek

Dieter Muller
Obrazek

Lacre
Obrazek

Augusta Luisa
Obrazek

Marie Henriette
Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Majko - Colibri Festival ? To na zdjęciu nie jest Papageno? A może to ta sama róża?
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

:wit Ewa nie, to jest Colibri Farbfestival http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.64036.5
uprościłam sobie jej nazwę.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25144
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Jak mi się podoba Twój elegancki ogród
A okolice oczka są wręcz przepiękne
Taki spokój
Za to rabaty różane kipią kolorem
To się nazywa umiejętność tworzenia kompozycji
Awatar użytkownika
Ewa7
200p
200p
Posty: 264
Od: 27 paź 2013, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawsko -pomorskie
Kontakt:

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Majka jak zawsze panny wyglądają nienagannie i coraz bardziej przekonuję się do masełkowych kolorów ?.u mnie eglantyne też szybko się sypie ale młoda jest , zobaczymy w przyszłym sezonie.
Czy parfuma fc da radę w pełnym słońcu czy lepiej radzi sobie w połcieniu ?
Awatar użytkownika
ewunia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5092
Od: 1 lis 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

:wit
Kolejne cudeńka pokazałaś ;:79

Majka mam pytanie.
Czy róże Augusta Luise i Gorgeous są różami podobnymi?
Napisz proszę co o nich wiesz ;:196
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Gosiu ujęłaś to tak jak ja chciałam, żeby wyszło. Dziękuję, miło mi, że to zauważyłaś.

Ewa ja jej nie mam o niej pisały Ania-Ann i Alexia, może się włączą i podpowiedzą. Tak na logikę, to sądzę że żadna róża nie pogardzi małym chłodkiem szczególnie w południe.

Ewunia z koloru kwiatów obie są podobne. Z tym, że Gorgeous ma bardziej wyraziste kolory.
G. miała czarne plamki, ścięłam jej pędy, bo zaraziła mi róże obok. Pozbędę się jej. Natomiast Augusta Luisa jest zdrowa i widzę, że ciągle tworzy nowe pąki.
Awatar użytkownika
IzabelaS
500p
500p
Posty: 571
Od: 15 cze 2010, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pod Kaliszem, Wielkopolska

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Co za ogród! Jaka elegancja, kształty, kolory, jak pięknie kwitną u Ciebie róże!. Takie różane rabaty są moim marzeniem, niestety musiałabym usunąć cały mój gąszcz, wielkie drzewa i wszystko, co tutaj od 100 lat rośnie i wciąż się odnawia. Wędruje po Twoim ogrodzie i jestem pod ogromnym wrażeniem jego urody. Nie mogę się napatrzeć na róże - są obłędne.
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Maju z przyjemnością obejrzałam ostatnie fotki ;:167 Piszesz że wywaliłaś Celebrating Life powiem ci że chyba też się z nimi pożegnam jestem rozczarowana tą odmianą ,zapowiadała się nieźle ale w tym sezonie to kompletna porażka,zresztą myślę że ten sezon wiele róż zweryfikował, o! choćby Lacre u ciebie widzę że pięknie kwitnie i zdrowa ,a u mnie łysa i kwiatów jak na lekarstwo a przecież jest cudna ja to wiem ;:145 ... być może to sporo zależy od towarzystwa,ty bardzo pilnujesz wszelakich plamek,ja trochę macham ręką ,bo wiosną i tak wszystkie znów będą się pięknie zielenić 8-)
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Miło oglądać takie piękne zdjęcia z rana przy kawce :D . No śliczne masz te różyczki, co tu dużo pisać
Już wcześniej się zachwycałam 100 Idees Jardin ;:167 , teraz wpadła mi w oko Marie Henriette ;:oj . Napiszesz coś o niej?
Lacre jest po prostu idealna, w sumie to u Ciebie ją wypatrzyłam i też kupiłam. Bardzo dobry zakup
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Cześć Majeczko, nie wiem czy uda nam się zwabić Anię, ale o jej różach możemy pogadać... ;:108 .

Twoja Marie-Henriette to ciągle ta sama sadzonka :?: Ładnie u Ciebie kwitnie, moja poszła w krzak,
osiągnęła wysokość 1 m. z hakiem. Czasami zbuduje kwiatuszek, taki 3 centymetrowy... ;:223 .

Augusta Luisa na patyku, na tle nieba odlot ;:138 . Nie lubię tej odmiany, ale u Ciebie wygląda pięknie, jak z resztą wszystkie... ;:108 .
;:196
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”