Tolinka i róże cz.II

Zablokowany
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

;:7 Tolinko, u Ciebie wszystko jest apetyczne, nie tylko deser... ;:108 .
Widziałam 1-szy kwiat L.F.C., mam nadzieję, że się nie martwisz jego wyglądem, u mnie w zeszłym roku 2-gie kwitnienie właśnie tak wyglądało. Teraz jest lepiej niż OK, tylko kwiaty są mniejsze, ale za to jakie ;:224.
;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
x-al-ia

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko, słodko u Ciebie i na półmisku, i w ogrodzie... tyle róż tak pięknie kwitnie. :) Najmilsza chyba Astrid Lindgren, bo lubi zaglądać i to do sypialni, ale to pewnie tak specjalnie, by rano powiedzieć: "dzień dobry". :wink:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Lavender ice ma cudny kwiat w tym kolorze takiej róży nie mam i raczej mieć nie będę chyba ,że ,,,,,,,przewaliłabym ogródek do góry nogami :;230 Moja LO też ładnie powtarza nawet na wysokościach
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Ciekawa jestem jak Ci kwitła Schone Maid? Moja nie dość, że baardzo skromnie, to na dodatek cała w plamach :( Na dzień dzisiejszy w dwóch kwitnieniach miała z pięć kwiatów. Jak na mój gust to trochę mało.
Podobnie Soul. Trzy kwiaty, w tym jeden jeszcze w pąku. Ta chociaż zdrowa...Dobre i to.

Sebastian Kneipp - śliczny! I ten cudny kolorek Obrazek
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Jagna Mme I.P mam dwie i obie takie duże ta druga chyba nawet większa bo na pergoli a tą tnę mocniej ;:108
No mam nadzieję na zgrane kwitnienia ,bo specjalnie je tak posadziłam,spodobał mi się duet klematis Jackmani i Lady Of S. i postanowiłam stworzyć taką właśnie całą rabatę.
Jagna a jaka ta beza była pyszna ;:173 muszę to szybko powtórzyć :lol:

Aniu mam parę Austinek na niektóre musiałam poczekać ,ale już wiem że warto je mieć ;:333
Mnie pierwsza Pavlova nie wyszła musiałam zrobić drugą ;:108


Alexia dziękuje ;:131 nie martwię się tym pierwszym kwiatem L.F.C rozumiem że panna po podróży może mieć lekkie wstrząśnienie mózgu,ale jak następne będą takie to się kurcza trochę będę martwić ;:218

Alegoria myślałam że będzie bardziej słodko ,a okazało się że ten deser z półmiska wcale taki słodki nie jest :wink: w ogrodzie rzeczywiście królują cukierkowe barwy i zapachy, więc jest słodko ;:170 jest chłodno ale nie zimno ,noce wilgotne,w dzień słonko, róże to lubią i aż miło patrzeć jak tworzą pąki i kwitną ;:108 Astrid jakoś nie ma we mnie fanki,może to przez kwiaty ,nie do końca mi się podobają ,ale jest zdrowiutka i kwitnie jak oszalała,kolor też ładny,nie marznie,czego chcieć więcej ?ma u mnie dożywocie ;:333

Jadziu to przewal ten ogródek do góry nogami i posadź Lavender Ice ,jak ci zakwitnie wybaczysz jej że musiałaś się tak napracować ;:108 Ja planuję szpalerek z tej właśnie róży :wink:


Dorotka Schone Maid mam dwie i o dziwo rosną na tej samej rabacie a jedna jest lichutka ,słabo kwitła i niewiele urosła,a ta druga rośnie ładnie i ładnie kwitnie,no może kwiatów nie miała wiele ale duże, to młodziak więc może trzeba ej dać chwilę ,moje nie mają plamek ,są zdrowiutkie.Soul nie mam więc nic ci nie powiem o niej.
Sebastian jest śliczny ,pokrojem i budową bardzo zbliżony do Abrahama D. rosną u mnie razem i czasem nie wiem który jest który bo już im się gałązki przeplatają ,troszkę był słabowity ,ale teraz ładnie się wybrał i kwitnie,mam nadzieję że w przyszłym roku wymieszają się kwiatami z Abrahamem ładnie razem wyglądają ;:167
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Voyage róża której jeszcze nie pokazywałam a warta jest uwagi ;:108


Obrazek

i róża pomylona może któraś z Was rozpozna ;:180


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Abraham Darby


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dieter Muller



Obrazek

Obrazek


Guernsey fotogeniczna z niej panienka :D







Obrazek
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Dlaczego moja Guernsey nie może być takim bladziochem jak Twoja? ;:223 Dlaczego??? ;:223
Voyage musi mieć to coś w sobie, bo jak widzę każdy posiadacz jest nią zachwycony. ;:224 No i wirtualnie też już czaruje.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9815
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Ja chcę tą bezę!!! Teraz!!! ;:145

Róże cudowne i w ogóle i w szczególe! U mnie łyse ogigle, może z wyjątkiem kilku ;:306
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Cześć Tolinko, poczarowałaś tymi różyczkami ;:167 . Guernsey do zakochania, Mme Issak również ;:167 .Czytam, że u Ciebie pada u mnie niestety sucho, wczoraj zapowiadali deszcz, nie spadła ani kropelka ;:185 . Róże jeśli kwitną to bardzo dziwnymi kwiatami. Czekam jeszcze na niektóre, ociągające się róże, ale nie spodziewam się nic nadzwyczajnego. Pavlova -mniam, też kiedyś piekłam i wyszła super, następna to już była klapa ;:306 . Więc moje gratulacje ;:215
Tolinko znalazłam jeszcze jeden żywy patyczek ;:333.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Ewa7
200p
200p
Posty: 264
Od: 27 paź 2013, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawsko -pomorskie
Kontakt:

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Róże ślicznie wyglądają. Twoja pomyłka wygląda jak moja.gdzie zamawialas i co to miała być za Róża?
x-ja-a

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Oh, Voyage Obrazek I jaki zapączkowany!
Piękny ten Twój Abraham, to taka róża idealnie z moim guście, szkoda, że mój taki lichy raczej, ale tez i rośnie w rabacie do remontu. Może jak zrobię tam solidne zmiany to będzie taki śliczny jak Twój... Chciałabym, bo na Twojego napatrzeć się nie mogę ;:167
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Aniu moja Guernsey nie zawsze jest takim bledziochem czasami walnie też kolorkami po oczach ;:306 Voyage jeszcze młodziutki u mnie ale ma to coś to prawda ;:173

Miłeczko gdybym mogła rzucić ci Pavlovą w ekran i byłaby u ciebie zrobiłabym to bez wahania ,mnie samej na jej widok ślina do kapacia ciekła ,a tu jeszcze trzeba było poczekać na gości i kawę zrobić i podać talerzyki i takie tam.... :lol:
Róże powtarzają u mnie ładnie nie mogę narzekać,a kwiaty teraz mają wyjątkowo piękne,wielkie ,nasycone kolorami jest ich mniej niż w czerwcu ,ale dużo ,dużo ładniejsze ;:108

Daysy u mnie często pada ,patrz jakie to dziwne w końcu tak nie daleko mamy do siebie a taka rozbieżność w pogodzie,ja zadowolona jestem bo mam podlewanie z głowy ;:173 Pavlovą robiłam pierwszy raz ,czyli drugi będzie klapa ;:306
U mnie róże powtarzają ładnie ,być może dlatego że wody mają dostatek ,co prawda są i takie które są jeszcze łyse i poplamione,ale obrywam liście i widzę że dość ładnie się zbierają.Nawet te które zwykle się ociągają zawiązują nowe pączki,więc jest szansa a jeszcze trochę kwiecia :D

Ewa napisałam do szkółki ciekawa jetem co odpiszą.


Jagna Voyage mam nadzieje jeszcze zobaczyć okwieconego bo paków ma kilka, mimo że młodziaczek dość dobrze sobie radzi.Mój Abraham dłuuugo nie był piękny wierz mi ;:209 wszyscy zachwycali się tą różą ,a u minie ona wcale nie zachwycała wręcz przeciwnie...wcale nie rosła ,kwiaty marne i w dodatku mało i ciągle w plamach ;:174 dopiero drugi sezon jakby jej się coś odmieniło i rośnie aż miło popatrzeć.Więc bądź cierpliwa ,będzie piękny ;:215
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

To co kwitnie w ogrodzie

Piękna ! napatrzeć się na nią nie mogę ;:167 budowa kwiatu i te kolory które wydają się być inne na każdym kwiatku cudna jest!! Moja osiągnęła już spore rozmiary ;:oj

Obrazek

Obrazek




Obrazek


Obrazek

Obrazek


Minerva jeden krzew a jak różne na nim kwiaty


Obrazek

Obrazek


Obrazek


mam nadzieję że LVC szybciutko zakończy ten pędzik pączkami i nie poszybuje na 180cm :lol:


Obrazek


Obrazek


Kosmos ;:167


Obrazek


Stephanie baronin zu guttenberg



Obrazek

Obrazek

romans Grahama z Candlelight

Obrazek


Novalis



Obrazek

Obrazek


Rosarium



Obrazek


Moja Charlotte ;:167 Austinka potocznie zwana przeze mnie szarlotką :D jedna z trzech ,zapowiada się na bardzo fajną różę ;:333 takie słoneczko na rabacie ;:3



Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”