Barszcz Sosnowskiego czy nie barszcz

Rozpoznawanie roślin na podstawie zdjęć.
wisteria
200p
200p
Posty: 235
Od: 30 lip 2011, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Halinów k/Wa-wy

Re: Barszcz Sosnowskiego czy nie barszcz

Post »

PiotrekP, niestety małe dzieci lubią łazić wszędzie tam gdzie się im nie pozwala. A są czasem okoliczności które nie pozwolą skosić/wyrwać na czas i się robi sajgon wtedy. (Nie tylko barszczu s. to dotyczy oczywiście)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Barszcz Sosnowskiego czy nie barszcz

Post »

Wiem że dzieci wchodzą gdzie im się podoba. U mnie ta roślina jest podobno od 80 lat, przez ten okres dzieci jak i dorośli uważali i nie było problemu, wcześniej dzieci chowały dzieci. Teraz niestety mamusie robią z dzieci kaleków i niestety wszystko kończy się jak kończy (bezstresowe wychowanie).
Awatar użytkownika
Plumi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 973
Od: 20 cze 2011, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: regiony tarnowskie

Re: Barszcz Sosnowskiego czy nie barszcz

Post »

trelere na tych foto nie ma Sosnowskiego,pierwsze to pasternak,reszta barszcz zwyczajny,liście mocno wcinane,kiedy b . Sosnowskiego ma liscie większe i bardziej przypominają poszarpany rabarbar.
Kwiaty to resztki Raju.
ania 25
50p
50p
Posty: 98
Od: 21 sty 2015, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Barszcz Sosnowskiego czy nie barszcz

Post »

trelere według mnie to nie barszcz Sosnowskiego.

W mojej okolicy jest tego pełno.Gmina wycinała a te na prywatnym polu a właściciel sobie nic nie robi.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
To dziadostwo jest bardzo wysokie.Na drugim zdjęciu widać z bliska.Łodyga bardzo gruba i pusta w środku.Jeśli ta roślina jest większa od Was to wtedy możecie mieć podejrzenia. Na moich zdjęciach z daleka to prawie równe drzewom.
Dorota211
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 13 cze 2016, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Barszcz Sosnowskiego czy nie barszcz

Post »

Przez ten cały barszcz Sosnowskiego boję się wyjechać z dziećmi poza miasto. Podobno konsekwencje takiego poparzenia są straszne Link do portalu usunięty/adm. Wiadomo że dzieci się pilnuje ale nie da się mieć oczu dookoła głowy. Jak często mozna spotkac tą roślinę? Wie ktoś może?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Barszcz Sosnowskiego czy nie barszcz

Post »

Zalezy od regionu. Średnio co kilka metrow. Wystarczyło by oddać w darmowa dzierżawę nieuzytki rolnikom i po problemie. Tylko polaczki wola zrobic akcje koszenia na jesieni jak roślina przekwitnie i brać kasę z unii.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Identyfikacja roślin ogrodowych. FOTO”