PEPSI 
wody w oczku faktycznie ubywa...opady są minimalne...trzeba kranówki dolewać. Małgosiu, oczko nie musi być duże...można zrobić fajne oczko z okrągłej kastry budowlanej. Mam od dwu sezonów takie oczko, tylko kwadratowe...do środka wrzucona jest Moczarka kanadyjska, pływa też rzęsa wodna...nawet się rozmnaża...woda jest krystalicznie czysta...w przeciwieństwie do tej w dużym oczku. Myślałam też o posadzeniu miniaturowej lilii wodnej...trzeba jeszcze kilka rzeczy poprawić, ale to dopiero na jesieni będzie można pokombinować.
Masele 
skalniak od strony budynku nie jest równy z podłożem...podniesiony jest o jakieś 10 cm, był podniesiony na całości więcej...widocznie ziemia osiadła. Co do podłoża nie chcę nic doradzać...w ogrodach jest różna ziemia, co u mnie rośnie u Ciebie nie musi i na odwrót. Napiszę tylko ogólnie...
Ta rabata jest na ziemi gliniastej...na całości jest rozłożona agrotkanina...w agrotkaninie są wycinane X w środku są posadzone rośliny...obsypane drobnym żwirkiem.
W takich kieszeniach rośnie część roślin...od czasu jak kret wypchnął ziemię z pod agrotkaniny zasypując rojnki, trzeba było wymyślić coś innego.
Teraz robione są kieszenie z większych kamieni, w środek kieszeni wsypywana jest ziemia ogólnoużytkowa wymieszana z gliną, żwirkiem...dokładnych proporcji nie podam, robię mieszankę na ,,oko''...w taką mieszankę są posadzone rośliny.
Rojniki szybko się rozrosły, tylko częściowo rosną w ziemi, część tych kęp rośnie bezpośrednio na agrotkaninie.
Nie dziw się że wszystko rośnie w takim podłożu, i tak jest rozwiązane...miejsce jest silnie nasłonecznione, istna patelnia...w innej ziemi raczej rojniki nie dały by rady...podam Ci za przykład rojniki kupione w markecie, posadzone były w torfie...szkoda mi było rujnować kępki posadziłam w całości...długo tak nie wytrzymały, zaczęły marnieć w oczach...w końcu, torf został wyrzucony...rozetki poszły do ziemi tej z ogrodu...zobacz na wczesniejszej fotografii to te najmniejsze rojniki, teraz ładnie rosną.
Podłoże do roślin na skalniaki trzeba sobie dopasować, zależy co chce się posadzić. Znając nazwę rośliny trzeba przeczytać w czym powinna rosnąć i dopasować ziemię indywidualnie. No i jeszcze najważniejsze...po zimie podłoże nieraz zostaje wypłukane przez deszcze, trzeba na wiosnę uzupełnić ubytki. Szczególnie na nowo zakładanym skalniaku.
Dzwonek
jola1 to od Ciebie

podpiszesz

Nowa trawka CAREX TESTACEA
Coś do oczka SALWINIA-paproć wodna...
Rodek...
