Siew, rozsada,pikowanie cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

W Tesco jest ziemia do wysiewu i pikowania - 50 litrów za 9,99 zł. Była już w zeszłych latach, generalnie ludzie ją chwalą.
Pozdrawiam
Adam
Zotti
100p
100p
Posty: 173
Od: 22 kwie 2012, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

To jest zapewne ta sama ziemia co workach 20l. za 3,99 zł czyli firmy Hollas z Pasłęka. Cena 50 l. worka w porównaniu do 20 l. nie powala, ale kupić warto :wink: .
Pozdrawiam - Waldemar
Awatar użytkownika
beyaros
100p
100p
Posty: 114
Od: 24 lut 2013, o 23:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Morango- Warzywna pasja MORANGO czyli nie tylko pomidory i papryka.

Post »

Biotit pisze:... ja w tym roku zaufałem Vervie, jest l.przesuszona, więc nawilżam ją biohumusem :(
Czy to jest podłoże z Castoramy? Piotrze, mógłbyś sprawdzić na odwrotnej stronie opakowania, kto to produkuje? Nie mogę znaleźć w sieci takiej informacji. Podobno jest to podłoże z firmy Hollas, tylko pod inną nazwą.
Pozdrawiam, Jarek
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

Wprawdzie pytanie nie do mnie, ale mam pod ręką Vervę podłoże do warzyw z Casto i jest produkowana przez Hollas.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
beyaros
100p
100p
Posty: 114
Od: 24 lut 2013, o 23:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

Dzięki za info :). Co roku kupowałem w Casto podłoże z Pasłęka i zawsze byłem z niego zadowolony. Od kilku tygodni szukam Aury i mógłbym jeszcze długo tak szukać :wink:
Pozdrawiam, Jarek
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2301
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

Ja w tym roku wszystkie siewki miałem w Vervie, źle nie było.
Moje wątki
Festina Lente
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

Też używam w tym roku Vervy do siewu, jestem zadowolona z tej ziemi, wcześniej też kupowałam Aurę. Pikuję do biedronkowej i też ją sobie chwalę :D
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

Ja co roku kupuję substrat tofowy, który jak już pisałam mieszam z piaskiem i nawozem osmocote o spowolnionym działaniu, ale biedronkowa ziemia też jest super z braku substratu w tym roku siałam pomidory do tej ziemi ;:333
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

Polecam podłoże do wysiewu marki Westland - grow sure. Trzy lata temu kupiłem w promocji (normalna cena 20zł) za 10 zł w LM. W tamtym roku używałem podłoża z castoramy (Sterlux), koszt około 8zł - też dobre. Natomiast w tym roku ponownie kupiłem Westand grow-sure w Praktikerze było po 10 zł w promocji. Rewelacja - pomidory moczone dobę w letniej wodzie wykielkowaly w tym podlożu po trzech dniach. Struktura bardzo dobra, jednakże jak ktoś ma więcej rozsad to kupowałem też w workach 50 L podłoże tego producenta co Sterlux. Nazywało się to jakoś ziemia do warzyw w workach 50L koszt około 15zł - do tego podłoża pikowałem rozsady - wychodziło bardziej ekonomicznie. Generalnie do wysiewu potrzebne jest podłoże o niskich dawkach nawozów, bo wysokie zasolenie utrudnia kiełkowanie, natomiast ważna jest tutaj struktura najlepiej jeżeli jest to odkwaszony (chyba, że kiełkujemy rośliny kwasolubne) torf wysoki z dodatkiem perlitu.
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

No właśnie to mnie wkurza,że do podłoża do kiełkowania są dodawane nawozy i to nie jakieś delikatne bezchlorkowe tylko zwykłe,dadzą azofoskę albo hydrocomplex. Wolałbym,żeby to było na zasadzie substrau bez nawozów,tylko torf,kreda na odkwaszenie ,drobny piasek+ewentualnie trochę włókna kokosowego lub perlitu...
LEGENDS NEVER DIE
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

Wodzu,nie wkurzaj się ,tylko kup odkwaszony torf. Kto Ci broni? :D
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

Ja w zeszłym roku poległam przy torfie do siania, później przy starszych roślinach było bez problemu. Nie jest to proste czym i jak dokarmiać jak braknie papu w nasionku.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
irek76
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 15 lut 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard okolice

Przygotowanie podłoża do pikowania.

Post »

Czy ktoś z forumowiczów,samodzielnie przygotowywał podłoże pod pikowanie rozsad warzyw? (pomidor,papryka,ogórek,seler,kapustne).
Chodzi mi o zasilenie torfu odkwaszonego z Hollas Pasłęk,w składniki pokarmowe.
Kupuję sporą ilość substratu do pikówek 50 X 80 l,co przy kwocie 15,42 daje sporą sumę.Chcę kupić torf odkwaszony,tą samą ilość,pojemność i też Hollas,z tym że o prawie 5zł taniej za worek,czyli oszczędność spora.
Myślałem o dodaniu YARA COMPLEX,ale nie wiem dlaczego w opisie taka rozbieżność od 0,5 do 2 kg na 1m3 podłoża?
Proszę o opinie.

Znalazłem YARA PG MIX + micro typowy do przegotowania substratów torfowych.Niestety dużo droższy.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”