Leśne ranczo nad wodą I.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Madzia, super wianki Ci wyszły.
Ciekawy pomysł z tą mozaiką miałaś, szkoda, że nie pokazałaś.
Prawda, że Ci co nic nie potrafią, najwięcej komentują i krytykują.

Podziwiam róże.
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Madzia, to kolejna rzecz-czynność, gdzie pokazujesz jaka jesteś zdolna w tej materii. Bardzo fajna sprawa. Kobieta z takimi zdolnościami to skarb ! Z niczego robisz dzieło sztuki, to jest dopiero dar. Taka jak ja to nazywam "ręczna robota", to sa najcenniejsze perełki, które zostają z nami na lata i zawsze coś przypominaja, kojarza. Ja przynajmniej tak mam :wink:
Bardzo sobie cenię takie prace, chociaż nie potrafię takich rzeczy.

A tych "fali Dunaju" to Ci zazdrościli, dlatego był taki komentarz... :lol:
Lilie też kocham :) i chyba jeszcze dokupię ;:306
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Nie mam zamiaru kupować w tym roku lili ale znając życie to pewnie coś tam przytacham przy okazji :D
Jestem ciekawa jak u ciebie rosły hortensje od Ewci?
Cieszę się że wróciłaś ale szczerze to czuł, że coś jest nie tak i dlatego cie nie ma....
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Hej. Lilie są piękne to prawda. Ja posadziłam jesienią trochę i zobaczymy co z tego będzie. Czy przeżyją czy je jakieś futerkowe zjedzą :evil:.Jeśli przetrwają to może i ja zbiorę większą kolekcję. Miłego dnia :wit.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Mateusz w takim razie, specjalnie dla Ciebie Fujion. Podoba się?

ObrazekObrazek
Obrazek
A może...takie fiolety? Floks Laura
Obrazek
Soniu nie wszystko mam nazwane, ale faktycznie staram się zwracać na to uwagę. Szczególnie dla Was. Łatwiej kupić jakieś chciejstwo gdy wiemy jak ma na imię. No i dużo prościej o nie zadbać :). Pisząc o sypaniu do dziur, przypomniałaś mi o krecie. Qrczę, ciekawe czy w tym roku znowu sobie poczyna na moim ranczu.. Oby nie.
Zostawiam Ci Friso
ObrazekObrazek

Grażynko dziękuję. Kiedyś coś chyba pisałaś o pudełku na herbatkę z decoupage? Dobrze pamiętam? Wyszło Ci? Lilie pachnące są idealne. W ogóle pachnący ogród. Rozmyślam o Jaśminowcu. Tylko gdzie by dobrze pasował... Kiedy zamierzasz otworzyć wątek?
Dla Ciebie pachnąca Flashpoint
ObrazekObrazek
Daria dlatego się już na takie osoby nie denerwuję. Przecież ja wiem, że wyszło dobrze. To najważniejsze. A jak gdzieś są jakieś delikatne różnice. To nie jestem budowlańcem.
Asiu wszystkiego trzeba próbować, a może się uda?? Lilie są cudne. Ale czyżby przewyższyły Twoją miłość do dalii?? ;:224
Anitka bardzo chciałabym napisać że po prostu lenia forumowego złapałam, że to wszystko co się wydarzyło tak naprawdę nie miało miejsca :(. Ale prawda jest inna :(.
Hortensje od Ewci spisały mi się bardzo dobrze. Kilka wypadło, większość się utrzymała. Najbardziej jestem zadowolona z Annabell. Ciekawe czy przetrwają zimę. Sporo patyczków od Ewy też się ukorzeniło. A większość wsadzałam w wodę. Bardzo bym chciała żeby przetrwały zimę bo strasznie mi się ta rabata hortensjowa podobała.
Dla Ciebie Moonlight
Obrazek
Ewelka a zaprawiałaś cebule? Ja nie, bo przyszły zielonkawe to chyba już moczone. Ciekawe, czy lil też zaprawi w tym roku lilie.

Yellow Charles Austin już pokazywałam w tym roku, to nie będę jej omawiać. Pora na Graham Thomas.
wymyśliłam ją sobie na pergoli. W towarzystwie właśnie Yellow Charles Austin. Póki co, obydwie są małe. Liczę, że jednak tą pergolę nad stawem obrosną. Obiecałam w końcu eMowi że będzie siedział wśród żółci i niebieskości. Jak w niebie. To ma być rodzaj takiej dobrej wróżby dla połowów :). No dobra, do rzeczy.
Jest pierwszy sezon u mnie więc cudów nie wymagam. Nie chorowała. Przyrost też był niewielki. Zdecydowanie zbyt krótko trzyma kolor. Dość szybko blednie. Kwiaty utrzymują się nawet długo. Jak na razie, na pergoli króluje Kiri Te Kanawa.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Tak,Fujino jest niezwykła ;:138
Floks zbyt różowy,hehe :D
Powojnik z różą ładnie wygląda,ciekawe połączenie ;:108
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Masz dobrą pamięć.
Próbowałam, ale nic ładnego z tego nie wyszło, odrapałam pudełko ;:306 i nadal jest drewniane.
Jedynie co mi wyjść może to pomalowanie go jakąś farbką na inny kolor.
Wiesz...... nie należy zabierać się za prace do których nie ma się talentu. :uszy
Chyba jednak pozostanę przy ogrodzie. :D
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
hanna133
500p
500p
Posty: 658
Od: 23 sty 2013, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Madziu,masz cudowne lilie,co to za odmiana?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Piękne lilie, Madziu! ;:138
Oby zbyt mocne słońce i bardzo wysokie temperatury nie pozbawiły ich zapachu.
Mam jeszcze jedną ciekawostkę. U mojej sąsiadki lilia w drugim roku zmieniła kolor kwiatów.
Już nie pamiętam z jakiego na jaki, ale sensacja była. Wszyscy sąsiedzi biegali oglądać. :tan
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Madziu ja nie zaprawiałam lilii :oops: . Miały być ponoć zaprawione ale ile w tym prawdy to nie wiem. Zobaczymy co z nich wyrośnie, bo kilka ruszyło w grudniu i nie wiem czy przetrwają. To nie były jakieś kolekcjonerskie odmiany tylko bardziej znane , po prostu chciałam spróbować, tak więc zobaczymy . :wit
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Madziu jeśli interesuje Cię jaśminowiec taki pospolity - ale za to obsypany kwiatami i pachnący jak szalony - to mam ze 2 metry bieżące do wykopania. Jak chętnych nie będzie to pójdzie na ognisko...
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

moonlight to moja ulubienica ;:167 już mam zaplanowany na marzec wypad po kolejne hortensje tej odmiany :D
lilia fujion cudowna bardzo mi się spodobała
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Madziu, pisałaś, że nie pamiętasz czy Geoff Hamilton pachnie? Pachnie i to jak cudnie ;:215 Nos trudno od niej oderwać.
Świąteczne ozdoby wyszły piękne ;:180 Ja nie mam ani takich zdolności, ani chęci za bardzo, ale za to podziwiam wszystkich, którym wychodzą takie cudeńka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”