Hiacynt - wszystko o uprawie

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Hiacynt

Post »

Pierwsze słyszę aby kolor miał wpływ na kwitnienie,mam większość z dostępnych u nas hiacyntów ,sęk jest w tym że nie wykopywane-tak jak u mnie-z roku na rok mają coraz bardziej rzadkie kwiatostany
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Hiacynt

Post »

Nie raz słyszałem/czytałem, ze hiacynt ciężko się rozmnaża bez specjalnych sposobów. No to przytoczę mój przypadek. Kupiony na Wielkanoc 2015 w minidoniczce, przesadzony do większej, kwitł, przekwitł, zasechł i trafił do kąta na balkonie. Przyłożony rozmaitymi śmieciami poszedł w zapomnienie. Przed wigilią moja pani sprzątała balkon i znalazła cebulkę. Bez większej nadziei wsadziła do doniczki i postawiła na parapecie. No i co? ;:215 Mam już 9 ( słownie dziewięć ) hiacyntów!
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Hiacynt

Post »

dziad_Jag chcę to zobaczyć! Muszę! ;:65 ;:65 ;:65
Wrzucaj fotkę! Proszę. ;:131
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hiacynt

Post »

dziad_Jag A to ci niespodzianka :)
Ja sadząc tulipany w listopadzie natrafiłam na pojedyncze cebule hiacyntów, które pozostały z cebulek przybyszowych i pięknie już podrosły. Miały już pięknie wykształcone pąki liści i jeden niechcący utrąciłam wykopując dołek ;:145
Posadziłam je już na nowym miejscu, nawet zapomniałam, że tam kiedyś rosły i większość wymarzła, później przez kilka lat oglądałam tylko liście. Może w tym roku zobaczę kwiaty? ;:oj ;:138 ;:224
beattabo
50p
50p
Posty: 96
Od: 19 sie 2014, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hiacynt

Post »

dorcia7 - imponująca kolekcja. :) aż się dusza cieszy jak się je ogląda.
aneczka1979 - Twoja ilość też zachwyca a zestawieniu z szafirkami cudne :)
dziad_Jag - wstawiaj zdjęcie jestem bardzo bardzo go ciekawa. no i gratulacje . Tez chce takie niespodzianki :)
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Hiacynt

Post »

Też uważam ,że hiacynty mogą sprawić niespodziankę rok lub dwa lata temu miałam hiacynta w doniczce kupionego mniej więcej o tej porze,kwitł i pachniał w domu.
Jak przekwitł też gdzieś go na bok postawiłam, bo liście jeszcze zielone były i stały na baczność.
Jak zaczęły się pokładać wyniosłam go na balkon, w mojej sporej skrzyni z roślinami ziemia jeszcze lekko zmarznięta była.
Nie miałam sposobu więc łyżką wygrzebałam dołek ,dość płytki bo nie dawałam rady głębiej i wsadziłam cebulę ,ledwo się zmieściła.
Moje zdziwienie było ogromne jak zakwitł wiosną, jeśli chodzi o same hiacynty to efekt jest jak sadzi się w grupach.
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hiacynt

Post »

To masz piękny zapach Aniu. ;:108 Ja tak lubię zapach Hiacyntów, że nawet w sypialni mogę je mieć i w tym zapachu spać. :wink:
Awatar użytkownika
hanna133
500p
500p
Posty: 658
Od: 23 sty 2013, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hiacynt

Post »

Miałam kilka hiacyntów w gruncie i po 2 latach wyginęły,co to może być za przyczyna?
lucyna78
200p
200p
Posty: 266
Od: 11 mar 2014, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Hiacynt

Post »

U mnie hiacynty to też raczej jednoroczna przygoda. Kwitną ładnie tylko w pierwszym roku o ile ich ślimaki nie podgryzą :( Kolejne kwitnienia nie są już tak atrakcyjne, kwiatki wyglądają marnie. Nie potrafię o nie dbać. Może najlepiej by było je wykopać na lato?
medalion4
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 30 maja 2006, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Hiacynt

Post »

Dzień Dobry
Mam pytanko co jest przyczyną w przechowywaniu cebul hiacynta. W październiku zakupiłem cebule wszystkie wzrokowo były zdrowe. Przechowywałem je w chłodnym suchym pomieszczeniu do wczoraj. Dzisiaj patrze a wszystkie 5 sztuk pokryły się pleśnią i są miękkie . Czy już zakupiony materiał był zakażony czy ja źle przechowywałem.
Chciałem je przeznaczyć na sadzenie w wazonie a tu nici z tego. Mam możliwość zakupu nowych cebul ale nie wiem czy wyrosną bo tamte były preparowane.

Z góry za odp. dziękuję.
Awatar użytkownika
InesS
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 sty 2013, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Suwałki

Re: Hiacynt

Post »

Może cebulki miały zbyt mały dopływ tlenu. Były w foliowych torebkach? Wczoraj w sklepie widziałam jak stały w kartonie na półce ok.50 sztuk cebul wsypane luzem i wszystkie były ogromne i całkowicie zdrowe. A stoją tam już od sierpniai niz złego z nimi się nie dzieje.
Pozdrawiam
Agnieszka
W Liliowej Dolinie Rospudy
Awatar użytkownika
Hipek00985
50p
50p
Posty: 57
Od: 19 gru 2015, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Hiacynt ( Hyacinthus )

Post »

Moje Hiacynty :)


Obrazek Obrazek

To moje pierwsze Hiacynty :) Obserwuje i czekam na kwiaty :)
Codziennie widzę postępy :)
Awatar użytkownika
andzia458
500p
500p
Posty: 702
Od: 19 sty 2014, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Łuków

Re: Hiacynt w donicy, w domu,na balkonie

Post »

Moje hiacynty kupione w B... już przekwitają. Ja dopiero zaczynam przygodę z ogrodem, z kwiatami i moje pytanie: co dalej z tymi hiacyntami? Przetrzymać cebulki w piwnicy czy może posadzić je w ogrodzie?
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=91408" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”