U Wiśni

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mrinwestor
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1954
Od: 24 mar 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: U Wiśni

Post »

Kirunia pisze: Chyba każda z nas czasem kombinuje jak tu przed kochanym M przemycić jakąś roślinkę lub kwietniczek :;230
A oni wcale się nie kryją z nowym kompletem śrubokrętów i wiertełek ;:14
Nie ma sprawiedliwości na tym świecie, oj nie ma......... ;:306
No właśnie, mój syn teraz namiętnie kupuje z chińskiego all jakąś elektronikę i tym podobne gadżety.
Czy mu to tak potrzebne też nie wiem, bo walają się u niego jakieś ogromy kabelków i tym podobnych rzeczy ;:185 .
Ale tym sposobem wypracowaliśmy jakąś równowagę :heja .
Już nie mamrocze, że tyle kwiatów na parapecie, nawet kiedyś, jak przenosiłam kwiaty z jego parapetu na swój, mówi mi żartobliwie "dlaczego zabierasz moje kwiaty, ja je znam i mam policzone" ;:306 ;:306
A guzik się zna i nie ma policzonych, ale spasował.
Bo jak on kupuje, to ja też mogę.
Nawet mi tam ostatnio kupił żarówkę do doświetlania roślin, bo dużo taniej niż u nas.
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Dla uściślenia dodam że Jedyny Pan w Domu to nie kochany M, ale kochany rodzic - mam obecnie status "wyfruwający z gniazda", jedną nogą w rodzinnym domu, drugą już poza. I z jednej strony "rób co chcesz", z drugiej jednak... lepiej kwietnik schować, odczekać... i zasłonić paprotką ;:306
U mnie Pan Domu się nie kryje z nowymi narzędziami, bo średnio co sobotę, gdy zaczyna ciężkie prace domowe, słyszę pytanie "Monika, gdzie jest <wstaw dowolną nazwę narzędzia, np. młotek, klucz nastawny, piła>?" Więc, jak mi nie pokaże, że mamy coś na stanie, to potem nie ma na kogo krzyczeć, że się zgubiło, a co dopiero to znaleźć... ;:306
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5064
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

To będzie problem, jak wyfruniesz z gniazda 8-) . Pokazywałaś już tę paproć, co ma służyć za czapkę niewidkę ? Jakoś tak mało paproci na forum.
Basia
Awatar użytkownika
Kirunia
200p
200p
Posty: 401
Od: 25 sie 2013, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: U Wiśni

Post »

Oj, Moniko to ja przepraszam za tego M. ;:180
Takiego "wyfruwającego z gniazda" to ja sama posiadam w domku :heja
Z poziomu rodzica dorosłego dziecięcia muszę przyznać, że czasem bywa ciężko ;:14
Na szczęście zazwyczaj udaje nam się dogadać bez większych problemów ;:108
No i kwiatki lubi tak jak ja ;:138
Cała moja przygoda z fuksjami zaczęła się przez niego, bo to on właśnie dwa lata temu przywiózł mi pierwsze doniczki z tymi roślinkami :tan
A kwietniczek udekoruj świątecznie to się Tatuś ucieszy i na pewno nie będzie narzekał ;:oj

;:196
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Nic nie szkodzi, jasnowidzów nie ma :D
Paproć-niewidka to ta, która jest na tym zdjęciu:
wisnia897 pisze: Obrazek
Generalnie została ostatnio dość brutalnie potraktowana i przesadzona, liście są trochę związane, żeby mi nie "rozplasnęła" na ziemi swoich metrowych liści. Dotąd stała na tym kwietniku, gdzie teraz stoi Cissus. Po malowaniu pokoju dostanie ten nowy kwietnik i będzie mogła się spokojnie namyślać, jak bardzo jest na mnie obrażona za to przesadzanie :wink:. Dodatkowe zdjęcie solo:
Obrazek
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: U Wiśni

Post »

Zwrócił mą uwagę ten biało-zielony jegomość...przyciągnął mój wzrok ;:oj a za paprotka podziwiam Cię u mnie zawsze miały przy suszone liście...za ruch im u mnie, za gorąco... więc podziwiam u innych ;:oj ta jest bardzo okazała ;:138
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5064
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Paproć wygląda okazale, zima to nie jest dobra pora dla paproci, ale Twoja daje radę. ;:333 .
Basia
nieulozona-tak
500p
500p
Posty: 829
Od: 3 gru 2014, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: U Wiśni

Post »

Paprotka ma niesamowicie dłuugie liściory :wit
Kasia :)
zapraszam
Te co powodują uśmiech
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Agnieszko - czyżby ficus elastica? Ten badyl na kwietniku to też to samo, przycięte, dzisiaj zauważyłam, że wyrzynają się boczne pędy :tan
Paproć już stroi fochy, dwa liście zaschły. No cóż, teraz trzeba dać jej czasu...
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
mrinwestor
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1954
Od: 24 mar 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: U Wiśni

Post »

Może pisonię sobie zafundowała, bo ta ma w wyglądzie coś z ficusa elastica.
A nie dowiemy się, jak nam nie powie ;:138 , specjalnie nas tak trzyma w niepewności :roll:
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: U Wiśni

Post »

Jak to to samo...to na kwietniku ma inne liście...mnie chodzi o tego co stoi obok kwietnika z tył i ma spore liście z białymi obrzeżami ...no na zdjęciu grupowym to ja tam widzę jeden taki biało zielony 8-) to ficus elastica jest :?:
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: U Wiśni

Post »

Bo ten kwietnik jest trzymiejscowy :D Na kwietniku na górze stoi Cissus, a poziom niżej Zamioculcas i doniczka z badylem. Roślina obok kwietnika, o której mówi Agnieszka to ficus elastica, zgadza się, a ów badyl na kwietniku to też badyl ficusa :D
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: U Wiśni

Post »

Aaaa....już widzę owego badyla...do tej pory to ja go nawet niezauważyłam.... no po prostu jestem bardzo ale to bardzo spostrzegawcza :;230 :;230
A ten ficus elastica jest świetny...ni będę już na niego patrzeć to może mi się od widzi... no bo niby gdzie miałabym go postawić ;:306
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”