Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 23, 24, 25, 26, 27
Autor Wiadomość
Goshia
 Tytuł: Re: Rozmnażanie tulipanów
PostNapisane: 5 gru 2015, o 00:25 
500p
500p

1 szt.
Wow, Ela - będzie morze tulipanów, będzie :D

Jeszcze takie pytanko z innej beczki...zasadziłam cebulę tulipana do połowy w ziemi w doniczce, jest w moim pokoju. Dziś zaobserwowałam, że zaczyna wypuszczać liście, łodygę...to, co wypuszcza jako pierwsze po "wybudzeniu" :P I teraz moje pytanie - pozwolić mu kwitnąć w domu teraz, na zimę? O ile oczywiście wypuści pęd kwiatowy. Nie zmęczy się? Ile razy w roku da radę zakwitnąć przy normalnym domowym utrzymaniu i podlewaniu?

Zobacz profil Wyślij e-mail      

aria
PostNapisane: 5 gru 2015, o 14:29 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Jak cebula była duża to da radę raz zakwitnąć, potem cebule potomne będą bardzo drobne, to nie warte zachodu. Wiosną są sprzedawane takie doniczkowe tulipany i przekonałam się o tym wielokrotnie. W domu jest za mało światła.

ela151
PostNapisane: 5 gru 2015, o 14:31 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Pierwsze wyrastają liście, dopiero potem kwiat. W domu wyrośnie i zakwitnie, ale zbyt wysoka temperatura sprawia, że roślina jest bardzo wybujała i się przewraca.
Morze tulipanów mam co roku, teraz to będzie ocean :D

Obrazek

Rennni
PostNapisane: 5 gru 2015, o 14:32 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Goshia, a dlaczego masz tulipana w swoim pokoju ;:219 ? Tulipan jest roślina na zewnątrz. Jest rzeczą oczywistą , że w ciepłym pomieszczeniu będzie kwitnąć nawet w grudniu. Gdy w doniczce za oknem, to zakwitnie wiosną.
Ile razy w roku da radę zakwitnąć? Tylko raz. Trzeba mu czas na "relaks", jak ma każdy inny tulipan który rośnie w ogrodzie :wink:

A to jest moja przedszkole w tym roku. Ma 4x1,5m . W ubiegłym roku sprzedałam wszystkie tulipany, których miałam dużo......i te pieniądze, kupiłam sobie nowe odmianę :;230

Obrazek

LigiaM
 Tytuł: Re: Tulipany cz.4
PostNapisane: 21 cze 2017, o 18:51 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
Dziś wykopałam jednego tulipana (liście były już zaschnięte), z jednej posadzonej cebulki zrobiło się pięć ;:131 Nie wiem,czy to dobrze czy źle?? Wykopałyście już swoje tulipany? Moje niektóre mają jeszcze zielone liście,nie wiem,czy mogę je też wykopać? Choć ciężko to idzie ziemia sucha jak pieprz :( Nie ogarniam mojego ogródka ;:185

jarha
 Tytuł: Re: Cebule tulipanów
PostNapisane: 21 cze 2017, o 23:39 
500p
500p

więcej niż 1 szt.
Ja sadzę tulipany w plastikowych koszykach, jak zaczynają zasychać i brzydko wyglądają wyciągam cały koszyk, ustawiam w mniej widocznym miejscu i czekam aż calkiem zaschną. Potem wyjmuję cebulki z ziemi, czyszczę, przesypuję suchą ziemią i ustawiam pod daszkiem w szopce narzędziowej. W taki sposób leżakują do września.
LigiaM napisał(a):
Dziś wykopałam jednego tulipana (liście były już zaschnięte), z jednej posadzonej cebulki zrobiło się pięć ;:131 Nie wiem,czy to dobrze czy źle

Świetnie! Tulipan Ci się rozmnożył ;:63

x-p-11
PostNapisane: 22 cze 2017, o 18:28 
---

0 szt.
jarha napisał(a):
LigiaM napisał(a):
Dziś wykopałam jednego tulipana (liście były już zaschnięte), z jednej posadzonej cebulki zrobiło się pięć ;:131 Nie wiem,czy to dobrze czy źle
Świetnie! Tulipan Ci się rozmnożył ;:63

Nooo musiał, inaczej byś go już nie zobaczyła :D
Obrazek

LigiaM
PostNapisane: 23 cze 2017, o 20:24 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
Już doczytałam,że małe cebulki nie będą szybko kwitły, najwcześniej za dwa lata. Sadzicie je we wrześniu razem ze wszystkimi czy w innym miejscu żeby sobie spokojnie podrosły?

DawidWu
 Tytuł: Prośba o pomoc w rozpoznaniu i zwalczaniu
PostNapisane: 27 maja 2018, o 16:44 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Dzień dobry,

chciałbym prosić o pomoc w rozpoznaniu szkodników ze zdjęcia. Wyglądają jak małe pajączki, trochę podobne do roztoczy. Upodobały sobie przede wszystkim rośliny cebulowe (głownie tulipany, lilie itp.). Żerują na całej roślinie, znajdującej się pod powierzchnią ziemi (cebula i podziemna część łodygi). Gdy jest ich bardzo mało wówczas roślina jakoś sobie radzi - wyrasta normalni, nawet kwitnie. Gorzej jest, gdy liczba szkodników wzrasta. Wówczas tulipany wschodzące wczesną wiosną nie zakwitają. Wypuszczają tylko liście, natomiast pączek kwiatowy w bardzo wczesnej fazie usycha i nigdy nie zakwita. Z czasem obumierają również liście, a z cebuli pod ziemią nic nie zostaje. Jest całkowicie zgniła.
Zauważyłem, że te szkodniki atakują przede wszystkim rośliny cebulowe. Rosnące w tych samych donicach wilce czy surfinie nie doznają żadnego uszczerbku.
Dołączam zdjęcia szkodników, żerujących na łodydze tulipana wyciągniętej z ziemi (podczas wyciągania gnijąca cebula została w ziemi). Bardzo proszę o poradę, w jaki sposób można zwalczyć te pasożyty. Używałem wcześniej środka Kohinor (rozpuszczony w wodzie do podlewania), który świetnie poradził sobie z ziemiórkami, ale niestety na "pajączki" nie zadziałał.
Obrazek

Obrazek

https://images81.fotosik.pl/1081/ef5cc31db7a0b0a2.jpg

Maciek13
PostNapisane: 1 wrz 2018, o 10:44 
1000p
1000p

1 szt.
Witam. Czy w którymś z tych środków mogę zaprawić cebulki kwiatowe?
Pozdrawiam :D
Obrazek

jozef_255
PostNapisane: 1 wrz 2018, o 12:15 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

więcej niż 1 szt.
Jedynie Substral się nadaje ale ma w sobie dodatkowo insektycyd który nie wiadomo jak wpłynie na cebulki.

Piotr1974
PostNapisane: 11 sty 2020, o 16:37 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
Kret wyrył w rabacie młode cebulki tulipanów. Niestety mają połamane kiełki. Czy jest sens je sadzić czy lepiej wyrzucić, bo nie wyrosną?
Pozdrawiam
Piotr

Maciek13
PostNapisane: 11 sty 2020, o 18:37 
1000p
1000p

1 szt.
:wit Moim zdaniem powinieneś je z powrotem posadzić w ziemi. Przy odrobinie szczęścia, jeśli kiełek nie został głęboko złamany zakwitnie. Nawet jeśli nie, to przynajmniej uratujesz cebulki jeśli Ci na nich zależy i zakwitną za rok

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 455 ]  Idź do strony nr...        1 ... 23, 24, 25, 26, 27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości