Taki - sobie ogród cz.5

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7675
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Milka jak obiecała tak zrobiła "wyciszyła" ale ja nie wierzę w ciszę w jej ogrodzie, zapewne karmniki wystawiła i w czatowni siedzi, jutro nam pokaże kogo podejrzała.

:wit
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16058
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Nie wyciszajcie się moi drodzy, bo co będziemy zimą czytać. Musimy przecież jakoś wspólnie doczekać wiosny.
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

W ogrodzie cisza... Ostatnie liście spadają i niebawem wystawię karmnik.
Wyciszam więc też wątek, ale oczywiście nie pozostawię. Dam znać, jak zdarzy się coś ciekawego w takim tam sobie ogrodzie... :wink:
:wit Witaj Miłeczko..... nie pisałam, ale zaglądałam ;:196 i podziwiałam ;:168
Czekam na Twoje zdjęcia z ptaszkami w roli głównej.... ;:215
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9814
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Obiecałam, że się odezwę od czasu do czasu. :wink:

Ogród mokry i brzydki. Czekam na kilka suchych dni, żeby do końca posprzątać suchelce bylin. Karmnik nie wystawiony, bo czekam na mróz.
Nastawiłam kolejny cydr, miło popijać grzany z korzeniami w długie zimowe wieczory. Teraz jabłka można dostać w miarę tanio, a ja jadę zawsze do pobliskiego sadu i kupuję po taniości. Poprzedni rzut miałam z McKintoshy, a ten z Delicji. Mam nadzieję, że będzie równie smaczny. Cydr jest zdrowy dla mojego żołądka i niskokaloryczny.

Oczywiście planuję powoli daliowe zakupy i wymiany, ale ja to robię cały czas i co drugi dzień zmieniam zdanie ;:306

I natrafiłam z jakimś rózanym wątku na ciekawe lektury i od razu nabyłam drogą kupna. Nie mogłam się powstrzymać, bo to reprinty z 1808 i 1888. I jedna współczesna, po której spodziewałam się czegoś lepszego, ale może być.

Reprinty fajne! Co rozdział, szerzej otwieram gębę! Teraz mamy w sklepach narzędzia różnorakie na prąd, benzynę itp, a wtedy musieli mieć fajne pomysły na np dostarczanie wody do podlewania. Nie mam konia do ogrodu więc nie mogę pompować za pomocą kieratu! ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pomysł ksiażki dobry (tej poniżej, wyjaśniam, bo faktycznie było to niejednoznaczne), ale ja zrobiłabym w większym rozmiarze. Dobre duże fotografie są podstawą takiej ksiązki, to one najbardziej inspirują, a nie tekst.
Tekst dość fajny, wartościowy, ale powaliły mnie ryciny zamiast zdjęć w kilku pozycjach roślin. Czyżby autorzy znali tylko z obrazków?
Nie jest to konkurencja dla wcześniej wspomnianej przeze mnie książki http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 7#p5341627 . Ale mimo wszystko fajnie, że coś takiego powstało!

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Hej Miłko,
"Ogród przy dworze wiejskim" Jankowskiego, to bardzo fajna sprawa. Czytałaś już? To była moja lektura obowiązkowa podczas pisania pracy na studiach... Czy znasz może pozycję Gałczyńskiego o różach, i o jego przedwojennym ogrodzie różanym, który mieścił się w podwiarszawskim Piasecznie? Fajnie się kończy :wink:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gosia1704
200p
200p
Posty: 325
Od: 21 maja 2014, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Miłko, skąd w reprincie książki z 1808 czy 1888 miałyby się wziąć zdjęcia. Reprint to reprint, czyli powtórzenie formatu, układu i właściwie wszystkiego. ;:131
Ja też uwielbiam takie książki. Po prostu je kocham.
Pozdrawiam
;:333
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9814
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Gosiu! Uwagi były do ksiażki niżej, czyli do książki "Polski ogród wiejski" wydanej w zeszłym roku :wink:

Justi! Muszę jej poszukać! Gałczyńskiego jako poetę bardzo lubię więc polubię go pewnie jako ogrodnika! (dopiero teraz doczytałam, że to nie Konstanty napisał, ale Bronek ;:306 Ale guła ze mnie! Powinnam najpierw sprawdzić ;:306 )
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Gosia1704
200p
200p
Posty: 325
Od: 21 maja 2014, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Miłko, jeżeli tak to przepraszam, masz całkowitą rację.Zbyt mały format i zdjęcia nie przyciągają do niej.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

:wit
Tak, pisał tę książkę Bronisław Gałczyński, brat Tego Gałczyńskiego. Zerknij do zasobów biblioteki cyfrowej, będzie szybciej. W ogóle tam zerknij (w kwestii starszych książek)...
Zapomniałam napisać, że najlepiej w tym sezonie sprawowały mi się "igiełkowe", prawie białe, raczej cytrynowe dalie, o japońsko brzmiącej nazwie... Skleroza nie boli..... Reszta dalii miała mączniaka....A ponieważ działo sie to pierwszy raz, to za późno zauważyłam, i było po sprawie...
Obcięłam, odrosły w lepszej formie, ale czy tak się postępuje w przypadku chorób grzybowych? :?:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Pochwały książki "Polski ogród wiejski" już słyszałam od niejednej osoby. Ale reprinty niezwykle mnie zainteresowały. czy możesz zdradzić, gdzie je kupiłaś (zamówiłaś)?
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9814
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Aniu! To wartościowa pozycja! Jestem pod dużym wrażeniem wiedzy autora. W zasadzie niewiele się zmieniło oprócz wspomnianego postepu w narzędziach elektrycznych i spalinowych. Nawet znalazłam o systemie nawadniania za pomocą drewnianych rynien, a teraz mamy dziurawe węże lub wysuwające się spryskiwacze sterowane elektronicznie. Dobrze się bawię czytając tą książkę :-)

Justi! Pewnie Ci chodzi o Tsuki Yori no Shisha!
Jeśli przycięłaś pędy zarażone mączniakiem, a wyrosły zdrowe, to pewnie dobrze! ja nie mam doświadczeń, ale zawsze można spryskać na mączniaka ;:131
Muszę zajrzeć na bibliotekę cyfrową, możesz mi dać adres na pw?

Gosiu! To ja przepraszam, nie było to jednoznaczne! Czasami najpierw piszę , potem myślę... ;:218
Podobały mi się w tej książce stokrotki w sadzie. U kogoś już takie widziałam, a u mnie pod owocowymi wyrosła ... jedna! ;:306

Na dziś moje fiołki z parapetu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7104
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Miłeczko, u mnie w sadzie wiosną królują stokrotki i mniszki. Uwielbiam ten widok, ale mój M niekoniecznie i wojujemy o naszą sielskość :D
Książki o tematyce ogrodniczej ;:333
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3072
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Miłko witaj ja takze czekam na suchsze i cieplejsze dni bo pracy w ogrodzie mam jeszcze sporo ,ale cóż chyba nie zdążę ze wszystkim bo w powietrzu czuć nadchodzącą zimę .Będzie my musiały znależć sobie jakieś inne zajęcie ,aby wypełnić długie wieczory ,Ty widzę już sobie znalazłaś zajęcie czytaniem , a ja jakoś nie mam cierpliwości by spokojnie usiąść ;:306 ;:306 ;:306 Widzę też przepiękne fiołeczki ,które zakwitły na parapecie,no to coś nowego u Ciebie :wit
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”