Zielona ferajna cz.2

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zielona ferajna cz.2

Post »

Henryku ja lubię obie perspektywy - normalną mam na co dzień (jak hibki raczą zakwitnąć), a z bliska ciekawe rzeczy można podejrzeć ;:108
Iwonko dziękuję ;:196 ten różowy to Adonis, a kwiaty są bardzo różnej wielkości - zwykle 12-15cm, mniejsze jak się "zmęczy" kiedy długo kwitnie; rekordzista jak na razie miał 17cm średnicy, rok temu we wrześniu mi takiego zapodał ;:oj

No i nasion hibiskusowych nie będzie, Adonis zrzucił nasiennik ;:145 szkoda, tym bardziej, że jak go rozkroiłam nasionka były, więc pyłkiem z czerwonego pełnego da się zapylić.
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Zielona ferajna cz.2

Post »

jeśli byly malenkie jak pesteczki kiwi, to byl pusty. Takie sa w niezapylonych nasiennikach tez.
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zielona ferajna cz.2

Post »

crazydaisy pisze:jeśli byly malenkie jak pesteczki kiwi, to byl pusty. Takie sa w niezapylonych nasiennikach tez.
No właśnie nie były... W zeszłym roku miałam taki "samopylny" nasiennik na Adonisie, jak odpadł, też z ciekawości rozkroiłam - nasionka były takie, jak opisujesz. A w tym były większe, mimo że nasiennik mniejszy.
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zielona ferajna cz.2

Post »

No faktycznie, masz też czerwonego krwistego, śliczny w realu co nie? ;:167 ja to nie mogę się napatrzeć na wszystkie kwiaty, ale na tego sczególnie... ba! nawet mój M do pracy zażyczył sobie szczepkę i mi chwali się każdym kwiatkiem ;:306 więc coś te hibiskusy jednak w sobie mają... ;:224
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Awatar użytkownika
mrinwestor
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1954
Od: 24 mar 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Zielona ferajna cz.2

Post »

Zawsze zadziwiają mnie zdjęcia jak z pod mikroskopu, ponieważ ja takich nie potrafię ;:124
Prętosłup ;:oj
Dobrze, jak zwykłe cyknę ;:306 , i jeszcze wyjdzie :;230
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zielona ferajna cz.2

Post »

Aga kiedyś broniłam się przed hibiskusami - bo na pewno nie dam sobie rady, bo nie przeżyją ;:185 Tiaaa... Fakt, szczepek trochę zamordowałam, ale dorosłe rośliny mają się dobrze, mimo, że nadal uczę się jak o nie dbać. I coraz bardziej się wkręcam, na wiosnę znowu spróbuję ukorzeniania, może też doczekam się nasion ;:224
Jasiu do takich zdjęć trzeba trochę więcej sprzętu, ale są niezmiernie fascynujące ;:173 a fotografować uczę się nadal, jeszcze daleka droga przede mną :roll:

Miały być zdjęcia, ale strona się zbuntowała ;:222 To może napiszę tylko, że przyszło pół zamówienia dla roślinek - ukorzeniacz i sprej na pleśń w doniczkach - a drugie pół - perlit i wermikulit - zaginęło w akcji... Teraz wyjaśniam całą tę sprawę ;:223
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Zielona ferajna cz.2

Post »

Gdyby wszystkie kwiaty które szczepimy od razu puszczały korzenie albo wysiane kiełkowały to radości z wysiewów ani z pierwszego nowego korzonka by nie było. ;:196
Tu trzeba czasu, poświęcenia czasami szczęścia a radość potem wielka nawet jak są straty to dalej trzeba próbować. ;:167
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielona ferajna cz.2

Post »

Ciekawie pokazane zdjęcia :wit
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zielona ferajna cz.2

Post »

Natalio genialne zdjęcia, ja takich szczegółów to nawet pod lupą nie widzę - już nie mogę się doczekać innych kwiatów z takimi szczegółami! ;:215
A perlit i wermikulit to chyba większą część tego zamówienia powinny zajmować (objętościowo) - coś dziwne, żeby się zapodziały :?

A tak co do tego badylka... siedzę i sobie patrzę - czy on nie jest przypadkiem do góry nogami?
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zielona ferajna cz.2

Post »

Kasiu święta prawda ;:108
Patrycjo dziękuję ;:196
Dorotko mam jeszcze trochę takich zdjęć, tylko zabrać się za sortowanie/obróbkę nie mogę :oops: Perlit i wermikulit na szczęście się znalazły ;:224 Co do badylka - on miał 2 "węzełki", jeden mniej więcej po środku, drugi na jednym końcu, wsadziłam tym drugim do dołu w keramzyt i wyrosły korzonki, po przeniesieniu do ziemi z drugiego wyrosły listki. A czy był do góry nogami tego nie wiem ;:185 ale teraz wszystko jest ok.

Remont mi się zbliża wielkimi krokami, początek studiów też, do tego znowu chora jestem... Z tego wszystkiego znowu przerwa na forum wyszła. Nadrabiam - biały storczyk jako jedyny nadal kwitnie, latem wypuścił drugi pęd:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5064
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielona ferajna cz.2

Post »

Po raz kolejny stwierdzam, że białe jest piękne. Bardzo podobają mi się Twoje zdjęcia :) .
Basia
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20158
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Zielona ferajna cz.2

Post »

Z całą stanowczością popieram zdanie poprzedniczki - bardzo mi się podoba! ;:138
nieulozona-tak
500p
500p
Posty: 829
Od: 3 gru 2014, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Zielona ferajna cz.2

Post »

Mam takiego samego białaska :) i potwierdzam, kwitnie dość długo i szybko wypuszcza nowe pędziki. Do tego kwiatki ma nawet duże.
Pozdrawiam.
Kasia :)
zapraszam
Te co powodują uśmiech
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”