
Popełniasz pierwszy błąd - prostokąt ( dobre na papierze ) takie zrobienie trawnika jest sztuczne i wygląda brzydko.
Zrób coś oryginalnego - trawnik niech "wyznaczą" 4 zraszacze. Na początek podlewanie automatyczne później dopiero trawnik i kształt, gdzie nie sięga podlewanie tam kora i krzaki.
Wszyscy robią odwrotnie i się męczą. Wygląda to jak u innych. Mnie uczono lepsze małe piękne niż duży ugór.
Zastanów się czy mini stadion jest potrzebny - moje trawniki a jest ich kilka kawałków nie mają regularnych kształtów i wyglądają zdecydowanie lepiej niż te robione ekierką.
Dwa koła obsadzone ładnymi krzewami zawsze będą bardziej miłe dla oka. Tylko ogródki warzywne są do zaakceptowania w "liniach prostych".
Unikaj symetrii a uda się stworzyć piękny zakątek.
Zraszaczy jak najmniej bo Prawa Murphy'ego działa też na zraszacze

Problem psa żaden ale nie daje się trawnika przy płocie. Thuje i kora.