Zawsze za krótkie lato cz. 26

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Zawsze za krótkie lato cz. 26

Post »

Witaj Marysiu,róże masowo zakwitają u Ciebie,cieszę sie ,że załatwiłaś trudne sprawy,to będzie już lżej ,w ogrodzie niewiele zrobiłam ,bo Franiu się pochorował na żołądek i musiałam być z nim w domu ,ale zrobiłam pierwsze kompociki z własnego agrestu,wczoraj naobierałam z Zuzią agrestu ,a dzisiaj siedziałam w domu to obrywałam ogoneczki i potem zalewałam wrzątkiem i się studzą jutro pokażę jakie pyszne różowiutkie ze słoneczka,z 3 kg zrobiłam 15 słoików,i spiżarka zaczyna się uzupełniać ,z truskawek już tam są ,potem obiad i podlewanie ,jestem przerażona tymi upałami i podlewaniem,pozdrawiam i pięknych snów życzę
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Zawsze za krótkie lato cz. 26

Post »

:wit Maryś urokliwy jest pięciornik nepalski ...masz szczęście do tak oryginalnych roślinek.
a zdjęcie trawy ;:180 , dobrze mieć dobry aparat a ;:145 mój w śmieciach.
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2259
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Zawsze za krótkie lato cz. 26

Post »

Tak ,tak ;:172 dobre oko i dobry aparat to,podstawa, niestety niektórzy muszą sobie telefonem radzić :lol: jak ja.
Marysiu pięciornik cudny i niespotykany , a zdjęcie traw ;:138 mistrzostwo
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Zawsze za krótkie lato cz. 26

Post »

Gaurę mam (miałam?) 2 sezony, niestety po tej zimie wymarzła, ale odbiła i w tej chwili coś tam odstaje od ziemi :) Szkoda, że jest taka wrażliwa, bo długo kwitnie jak mało która bylina. Cudne te błękitne bodziszki: http://images66.fotosik.pl/1015/03c25c0a87b7fd20.jpg jeszcze takich nie widziałam :) Za hortensję podziękuję, ale na odrobinę nasionek tych bodziszków to jestem chętna ;:108 Wiem, że ciężko się je zbiera, ale może akurat chociaż kilka Ci się uda? Zapomniałabym - zdjęcie trawek fantastyczne ;:138
Miłego dnia, bo słoneczny masz raczej zagwarantowany :wink: :wit
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Zawsze za krótkie lato cz. 26

Post »

Marysiu zajrzyj tu Alinka okrywała opuncje igliwiem tylko przez pierwszy rok, teraz na zimę nie okrywa ich niczym a jak kwitną.
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Zawsze za krótkie lato cz. 26

Post »

Marysiu witaj :wit jak zobaczyłam amorfę to aż zawyłam z zachwytu ;:oj po prosty cudo. Dostałam od Wioli malutkie sadzonki i już się cieszę, ze i ja za kilka lat będę miała takie widoki ;:138
Chciałam się tez pochwalić, że krwawniki z nasion od ciebie cudownie kwitną i len biały tez już ma pączki ach jeszcze mikołajek tez wschodzi ;:138
Zobacz jakie one śliczne

Obrazek
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42149
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zawsze za krótkie lato cz. 26

Post »

Witam w upalny dzień ;:3
Na szczęście mam stare drzewa i dom o grubych ścianach więc upał tak bardzo mi nie doskwiera.

Alicjo tak wymyśliłam, żeby Ciebie i miłośników słońca zadowolić :D

Martusiu a mój agrest jeszcze nie dojrzał, może do kompotów byłby dobry ale ja uwielbiam zjadać go na surowo :D
Franiowi życzę zdrowia a Tobie chłodu w te upalne dni, ale Twój dom też jest chłodny! Podlewanie niestety nas nie ominie, bo widzę przez trzy dni temperatura do 20 st ;:202 to wszystko wysycha. Miłego popołudnia i buziaczki posyłam ;:196

Misiu zawsze lubiłam oryginalne i niespotykane rzeczy to i w ogrodzie takich szukam. Tylko że teraz wszystko można kupić i z tą oryginalnością już jest inaczej :wink: . Miałam na emeryturze malować to maluję aparatem, a do malowania niezbędny jest dobry pędzel ;:306

Julciu robię dużo zdjęć i najlepsze (wg mnie) wybieram :D Teraz pewnie już nie mogłabym sobie pozwolić na taki aparat, ale i tak muszę uzbierać na porządny nowy kompakt, bo stary się złachał w ogrodzie. Ziemia nie służy takim sprzętom :;230

Milenko w całej Polsce słońce świeci bez jednej chmurki :D
Gaura to prezent i przetrwała zimę bez okrycia. Może na jesieni ją podzielę i połowę przechowam w tunelu :?: Nasiona bodziszka postaram się pozbierać, a jak nie to zrobię sadzonkę bo rośnie solidnie ;:215
Bardzo mnie cieszy, że trawki przypadły do gustu ;:168

Aniu jak ja lubię takie widoki ;:168 U mnie też wszystkie nasiona wykiełkowały, ale ile zostało roślinek to nie wiem, bo ślimaki ostatnio nawet czubek chryzantemy zjadły...i po co ja je uszczykiwałam ;:oj A ja Ci mogłam posłać kawałek krzaczka amorfy ;:224
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Zawsze za krótkie lato cz. 26

Post »

MARYSIU , czy ta Twoja gaura jest od początku biała,czy lekko różowa :?: Biała ponoć słabiej zimuje .Mam jasno różową,która z czasem bieleje.Zimuje ,a może raczej jej siewki .Twoja też się dobrze sieje . :?:

Uciekłam z ogrodu ,bo straszny skwar .W domciu fajny chłodek . ;:108
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42149
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zawsze za krótkie lato cz. 26

Post »

Jolu ja nawet nie byłam dłużej w ogrodzie, za to byłam w Krakowie ;:oj Jak jest temperatura bliska 30 st to wychodzę koło 16.30 ;:65
Gaurę dostałam pod koniec lata od Zosi (tej która była u Ewy) posadziłam, a ponieważ dostałam też trojeść (papużki) to myślałam że to ona. Czekam na te papużki, a tu gaura ;:oj od razu kwiatki są białe. Nie chciałabym jej stracić, ale sama roślina jest bardzo solidna i nie ma w sobie nic z delikatności. Nawet pędy kwiatowe są solidne proste.

Obrazek
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Zawsze za krótkie lato cz. 26

Post »

Zbierz nasionka ,bo ponoć ona dość wrażliwa na mróz .
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Zawsze za krótkie lato cz. 26

Post »

Niby zółty krwawnik, a zupełnie inny niz mój żółty
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Zawsze za krótkie lato cz. 26

Post »

:wit Jak byłam na targu , miała babka guarę o czerwonych łodygach i liściach jak zapytałam jak z jej zimowaniem usłyszałam "u nas w tunelu jakoś dała radę" ...nie kupiłam to jakoś mnie przeraziło.
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
juni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2079
Od: 17 wrz 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zawsze za krótkie lato cz. 26

Post »

Nowy wątek ,6 strona a ja już się zorientowałam. :wit
Brawo ja -to teraz modne powiedzenie.
Gaura biała to u mnie rośnie a czerwona nie chce.
Koraliki z bzu to w zeszłym roku dotrwały tylko do września,ptaki zjadły.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”