Mrówki i metody ich zwalczania. - 1cz.

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2855
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Mrówki i metody ich zwalczania. - 1cz.

Post »

Czosnek płoszy je skutecznie, niestety, paskudy przenoszą się w inne miejsce :(
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
bettysolo
500p
500p
Posty: 567
Od: 12 paź 2010, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mrówki i metody ich zwalczania. - 1cz.

Post »

Posypałam kawą i faktycznie się wyniosły :)
Dzięki :)
Pozdrawiam Beata :)
Awatar użytkownika
jofracy
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 2 kwie 2011, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: mrówki

Post »

U mnie mrówki oblazły dwie jabłonki. wyglądało to paskudnie, bo całe pnie były w mrówkach... posypałam bez większej nadziei proszkiem na mrówki z brosa i na następny dzień ich nie było! mijają już dwa miesiące i nie wróciły, więc gorąco polecam :) szkoda, że w domu nie można użyć tego proszku :(
-------------------------
Pozdrawiam! Magda
guru302
500p
500p
Posty: 583
Od: 14 lip 2012, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Biskupca woj. Warmińsko - Mazurskie

Re: Mrówki i metody ich zwalczania. - 1cz.

Post »

Liście z krzaków pomidora tez płoszą skutecznie mrówki .
pozdrawiam serdecznie Gabrysia
iwanda
100p
100p
Posty: 174
Od: 5 lip 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żary - lubuskie

Post »

Jak pozbyć się mrówek leśnych tych dużych. Dopiero kwiecień a one już łażą, nie mogę plewić rabatek- one szczypią lub gryzą jak kto woli. Zawsze się ich bałam.Mrowiska nie mogę znależć.
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 944
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Duże leśne mrówki(Kowale)

Post »

O jak dużym obszarze mówisz?
iwanda
100p
100p
Posty: 174
Od: 5 lip 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żary - lubuskie

Re: Duże leśne mrówki(Kowale)

Post »

W sumie są to dwa miejsca. W jednym naokoło 20 m kw, pod 8 m świerkiem srebrnym. Następne miejsce jest oddalone około 200 m i jest to trawnik z rabatami otoczony zaroślami o wymiarach mniej więcej 40 m na 60 m. na wystawie południowej,. Słońce świeci tam praktycznie cały dzień.
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 944
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Duże leśne mrówki(Kowale)

Post »

To zacznij od czegoś prostego jak np. Bros proszek na mrówki. Jeżeli nie załatwi sprawy, to trzeba będzie sięgnąć po jakiś inny.
GodfatherPL
200p
200p
Posty: 318
Od: 20 kwie 2014, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Post »

Witam
Na początku tego roku podsypałem trochę obornikiem bydlęcym, obecnie zauważyłem, że sporo mrówek jest w miejscach gdzie wcześniej był obornik. Tydzień temu wyprzątnąłem miejsca wokół drzewek i krzewów ale widzę, że mrówki pozostały. O ile nie martwią mnie mrówki na ziemi to już trochę zastanawiają te na kwiatach. Czy one nie robią nic nie pożądanego? Czy należy wytępić te mrówki?
Widziałem też, że mrówki w liściach czereśni robią sobie wylęgarnie zawijając liść. Znalazłem to na 4 liściach i od razu usuwałem.
Więc co robić z tymi mrówkami? Zostawić je bo raczej nic złego nie robią? Czy wytępić (tego wolałbym uniknąć bo wiadomo, że środek owadobójczy zadziała też na inne pożyteczne owady).
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5105
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Mrówki

Post »

Mrówki na czereśni próbują założyć hodowlę mszyc. Powinieneś je wytępić.
GodfatherPL
200p
200p
Posty: 318
Od: 20 kwie 2014, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Mrówki

Post »

OK czyli trzeba je wytępić. Dzięki
mobilmobil
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 13 kwie 2015, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam wszystkich.
Tematu o mrówkach sporo jest na tym forum ale żaden z czytanych nie dał mi odpowiedzi na mój problem.

Posadziłem na swojej działce na wiosnę pare drzewek owocowych. Ostatnio jak przyjechałem zobaczyłem, ze pod dwoma z nich mrówki zrobiły sobie w ziemi pełno dziur i spacerują w dużej ilości po moich świeżo posadzonych drzewkach które wypuściły niedawno młode listki... dodam, że nie zlokalizowałem na tych młodych listkach żadnych mszyc... Chciałbym pozbyć się mrówek definitywnie! Wysypywanie proszkiem do pieczenia i inne sposoby naszych Babć chciałbym sobie darować bo chciałbym zrobić to skutecznie - więc zostaje chemia. W sklepie znalazłem preparat Target na mrówki który sypie się na ich kolonie i drogi po których chodzą.
Z racji tego, że te dziury mrówek są centralnie wokół pnia zasadzonego niedawno drzewka pytanie czy wysypanie tego środka Targetu na te dziury nie zaszkodzi korzeniom młodego drzewka ?

proszę spojrzcie na dołączone zdjęcie - to akurat świeżo posadzona wiśnia sabina a wokół mrówki...... wrrr

Proszę o rady, a poniżej zdjęcia.

[/img] Obrazek Obrazek
Brzoskwinia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 12 maja 2012, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mrówki pod posadzonym świezo drzewkiem owocowym

Post »

Ja kupiłam proszek na mrówki i wsypałam do wielkiej donicy ze świeżo zasadzonymi pnącymi kwiatami, bo tam właśnie mrówki urządziły sobie bazę. Po 3 dniach mrówek nie widzę, ale... zrobiło się chłodniej i pada - może się schowały? Kwiatom nie zaszkodziło.
A! i w takie dziurki jak u Ciebie wsypałam proszek pod samym świerkiem i wyniosły się.
Masz proszek próbuj, jak się boisz to najpierw syp w te dziury ktore są daleko od drzewek. Albo TY albo mrówki :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”