Kosiarka - niedroga - jaka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Xeper
100p
100p
Posty: 171
Od: 27 maja 2014, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grodzisk Maz.

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

AmaPoland pisze:Nie do końca w tym tkwi sekret :) Materiały z jakich wykonane są silniki i pozostałe elementy kosiarki maja ogromne znaczenie.
(...)
Warto zapłacić więcej za dobry produkt i wiedzieć, że można się z maszyną obchodzić normalnie a nie jak z jajkiem :)
Wątpię, aby chiński ThorX z marketowej, najtańszej MTD był wykonany w wysokiej jakości materiałów. Niemniej, dzięki poprawnej, dbałej eksploatacji udało mi się używać bezawaryjnie tego silnika przez 9 lat. I tu właśnie moim zdaniem, użytkownik ma duże pole do popisu... I nie ma to nic wspólnego z obchodzeniem się jak z jajkiem, bo sama maszyna i silnik były dość mocno obciążane i dostawały w kość porządnie. Mam tylko nadzieję, że nowa Viking z B&S450E będzie się sprawować równie dobrze!
Ten rok jest rokiem wielkiej nauki. Wiem, że nic nie wiem ;)
Awatar użytkownika
nicol_sw
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 6 lut 2015, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

Sądzę że ilość czynników wpływających na stan kosiarki spalinowej jest duża. I z pewnością będą to użyte materiały w silniku, obudowie, rozwiązania technologiczne, oraz sam użytkownik i sposób jego pracy z narzędziem, dbałość o serwis, eksploatację. Myślę że nie dojdziemy do tego który czynnik jest najistotniejszy, bo u każdego z osobna może to różnie wyglądać. Ten mający najwyższej klasy sprzęt może maszynę zajechać szybciej niż ten który będzie miał "chińską marketówkę".

ps. podzielam zdanie jednego z forumowiczów, że producenci kosiarek zwracają uwagę coraz częściej na nieistotne rzeczy jak wspomniane schowek na telefon czy uchwyt do kawy. Wolałbym by rozwijali elementy wpływające na jakość koszenia, czy stan skoszonej trawy, lub faktycznie inne przydatne i związane z trawnikiem funkcję.
kamis30
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 19 kwie 2015, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

Witam

Przeczytałem cały wątek dotyczący kosiarek.
Dodam, że czytam od kilku tygodni różne fora na temat kosiarek.
Interesuje mnie kosiarka do ok 900zł.
Znalazłem kilka interesujących modeli, ale nadal nie mogę się zdecydować.
Z pewnością nie potrzebuję napędu, mam do skoszenia ok 600m2-700m2.
W przyszłości będzie mniej koszenia z powodu zagospodarowania terenu, na razie rośnie sama trawa.

Interesujące mnie kosiarki jakie znalazłem to:
Stiga 46S ale nie martwi mnie silnik 100OHV-podają, że niby posiada ok 4KM, ale przy tej pojemności to dziwne
Stiga Collector 46B Silnik 450 series firmy Briggs & Stratton, opinie na tego silnika są różne, że bywa awaryjny
Stiga Collector 48B Silnik 450 series firmy Briggs & Stratton różni się ceną i szerokością koszenia
Alko 4.64 PS z silnikiem 135 OHV i tutaj tez nie wiem czy ten silnik jest dobry
AL-KO Classic 5.1 B B&S 500 pojemność ok 159cm-ta co się zdziwiłem ma szerokość koszenia 51cm, silnik mocniejszy od tej wyżej i jest tańsza w sklepie o ok 40zł. Tylko kosz do zbierania mnie nie przekonał.

Jeśli to możliwe proszę o wasze opinie, za które będę bardzo wdzięczny.
Szukam już jakiś czas i w internecie i w serwisach ale nie mogę się zdecydować.
Zdaję sobie sprawę, że nie robią już takich kosiarek jak kiedyś typu Tecumseh, moi rodzicie mają taką ok 15 lat i nadal dobrze się sprawuje.

Pozdrawiam Kamil
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

Z tego co wybrałeś możesz spokojnie wybrać coś dla siebie. Raczej nie będziesz miał problemów. Choć ja jestem przekonany do Stigi i jej wykonania i nawet jeśli droższa, wybrałbym ją. To ma być zakup na długie lata więc nie ma za wiele powodów do oszczędzania każdej złotówki.

Wybierz tę maszynę, która jest w sklepie u Ciebie nieopodal i do której bliżej masz do serwisu.
arek2000
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 20 mar 2015, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: bieszczady

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

kamis30 pisze:Witam

Przeczytałem cały wątek dotyczący kosiarek.
Dodam, że czytam od kilku tygodni różne fora na temat kosiarek.
Interesuje mnie kosiarka do ok 900zł.
Znalazłem kilka interesujących modeli, ale nadal nie mogę się zdecydować.
Z pewnością nie potrzebuję napędu, mam do skoszenia ok 600m2-700m2.
W przyszłości będzie mniej koszenia z powodu zagospodarowania terenu, na razie rośnie sama trawa.

Interesujące mnie kosiarki jakie znalazłem to:
Stiga 46S ale nie martwi mnie silnik 100OHV-podają, że niby posiada ok 4KM, ale przy tej pojemności to dziwne
Stiga Collector 46B Silnik 450 series firmy Briggs & Stratton, opinie na tego silnika są różne, że bywa awaryjny
Stiga Collector 48B Silnik 450 series firmy Briggs & Stratton różni się ceną i szerokością koszenia
Alko 4.64 PS z silnikiem 135 OHV i tutaj tez nie wiem czy ten silnik jest dobry
AL-KO Classic 5.1 B B&S 500 pojemność ok 159cm-ta co się zdziwiłem ma szerokość koszenia 51cm, silnik mocniejszy od tej wyżej i jest tańsza w sklepie o ok 40zł. Tylko kosz do zbierania mnie nie przekonał.

Jeśli to możliwe proszę o wasze opinie, za które będę bardzo wdzięczny.
Szukam już jakiś czas i w internecie i w serwisach ale nie mogę się zdecydować.
Zdaję sobie sprawę, że nie robią już takich kosiarek jak kiedyś typu Tecumseh, moi rodzicie mają taką ok 15 lat i nadal dobrze się sprawuje.

Pozdrawiam Kamil
Tecumseh owszem sprawuje się u mnie już 9 lat ale to jest jest jedyna zaleta, ponieważ ten silnik jest tak słaby ( od nowości był słaby) męczyłem się 9 lat i wystarczy. B&S nawet ten najsłabszy jest silniejszy od tecumsehów wiem bo miałem do czynienia z brigsami 3.5 km a co do kosiarki jeśli wybierzesz stige z B&s 450 i wszystko będzie robione zgodnie z instrukcją (oleje itp) nie trafisz na kamień lub jakiś korzeń czy pień to na pewno będzie długo służyła ja wybrałem makite bo jest nieco tańsza od stigi a równie dobra mam 1,2ara koszenia, napędu nie potrzebuję.
sebi_milena
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 26 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

Kamil, pracowałem na sprzęcie Stiga i Ci odradzam. AL-KO nie znam. Weź coś z NAC; mają niezły sprzęt za niewielką kasę.
kamis30
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 19 kwie 2015, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

A możesz coś polecić z Naca? Z tego co wiem to chińszczyzna. A druga sprawa jakoś nie jestem przekonany do kosza materiałowego. Pracowałem na kosiarce z koszem materiałowym i bardzo słabo kosiarka zbierała do takiego kosza.
arek2000
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 20 mar 2015, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: bieszczady

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

Dlaczego słabo zbierała do kosza materiałowego?
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

kamis30 pisze:
sebi_milena pisze:Kamil, pracowałem na sprzęcie Stiga i Ci odradzam. AL-KO nie znam. Weź coś z NAC; mają niezły sprzęt za niewielką kasę.
A możesz coś polecić z Naca? Z tego co wiem to chińszczyzna. A druga sprawa jakoś nie jestem przekonany do kosza materiałowego. Pracowałem na kosiarce z koszem materiałowym i bardzo słabo kosiarka zbierała do takiego kosza.
Bo NAC to jest chińczyk. Porównanie NACa do Stigi to jak zestawić TATA z Volkswagenem. Można jak się chce oszczędzić ale koszta bierzesz na własną odpowiedzialność.
gti18
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 21 kwie 2015, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

A co polecicie do 900zł?
Działka o powierzchni 500-600m2
arek2000
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 20 mar 2015, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: bieszczady

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

Polecam Ci kosiarkę o szerokości 46 cm z silnikiem B&s bez napędu, dobrej marki, z koszem silnik model 500E lub 450 za 1000zł już można taką maszynkę wykupić.
kamis30
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 19 kwie 2015, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

AmaPoland pisze:
kamis30 pisze:
sebi_milena pisze:Kamil, pracowałem na sprzęcie Stiga i Ci odradzam. AL-KO nie znam. Weź coś z NAC; mają niezły sprzęt za niewielką kasę.
A możesz coś polecić z Naca? Z tego co wiem to chińszczyzna. A druga sprawa jakoś nie jestem przekonany do kosza materiałowego. Pracowałem na kosiarce z koszem materiałowym i bardzo słabo kosiarka zbierała do takiego kosza.
Bo NAC to jest chińczyk. Porównanie NACa do Stigi to jak zestawić TATA z Volkswagenem. Można jak się chce oszczędzić ale koszta bierzesz na własną odpowiedzialność.
Dlatego też nie chcę chińczyka kupić.
Zauwazyłem, że znasz się na sprzęcie.Dużo udzielasz się na forum.
Dlatego też mam pytanie czy mógłbyś coś doradzić jaka kosiarkja jest warta uwagi, z tych co wymieniłem w pierwszym poście.
Szczególnie chodzi mi o silnik czy te OHV są dobre czy też lepiej brać Briggsa 450 albo 500.

Z góry dziękuję za pomoc
gti18
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 21 kwie 2015, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

A jakis konkretny model?
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”