Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
marcinpruszcz
 Tytuł: Re: Iglaki na glebę gliniastą + towarzystwo dla nich
PostNapisane: 28 kwi 2013, o 20:21 
500p
500p

0 szt.
Ja w podobnych warunkach posadziłem Metasekwoję (coś pomiędzy paprocią a iglakiem), co prawda trzeba nieco zakwasić glebę trocinami czy korą... Ale efekty (i to bez nawożenia) są przynajmniej godne zastanowienia...

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Oinone
PostNapisane: 28 kwi 2013, o 20:32 
200p
200p

0 szt.
Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi!

Cóż... pisałam o nędznym zasobie mineralnym gleby bo rosliny nawożone azofoską ruszyły, ale rosną wolno...z tego co mówicie, chyba najrozsądniej będzie nawozić roślinki a do tego - rozluźnić strukturę gleby... może będę ją w miejscu nasadzeń rozluźniac piaskiem?

spytam też o ten rosahumus... a propos humusu - humus zebrany z połowy działki to nędzna górka badziewia które miało ambicję być humusem, ale wygląda jak reszta ziemi spod spodu... tj glina, glina i jeszcze raz glina...

ma ktoś pomysł czy poza piaskiem coś dodać? jakie proporcje zmieszać? Na oko?

dziękuję też za propozycję metasekwoi :) pomyślę nad nią, ale bardziej mi zależny na ROŚLINACH OWOCOWYCH - i to o nie muszę powalczyć :)

pozdrowienia

Oinone
PostNapisane: 21 lut 2015, o 19:45 
200p
200p

0 szt.
Witam serdecznie,

Pora żeby odświeżyć własny wątek...

Działka jest już przygotowana do nasadzeń - w zeszłym roku mąż przekopał całą glinę glebogryzarką :) posialiśmy trawę i...trzeba teraz podjąć decyzję co zasadzić...

Bardzo proszę o porady - interesują mnie drzewa iglaste które będą szybko rosnąć (na glinie) Wolałabym żeby miały raczej zwięzły krój - co, Forumowicze, polecacie?

Druga sprawa-jakie iglaki i inne rośliny płożące polecicie na mocno kamienny (prawie bez ziemi) i dość stromy obsyp przy domu?

pozdrowienia

Menysek
 Tytuł: Towarzystwo dla świerka Conica
PostNapisane: 8 maja 2019, o 20:05 
200p
200p

więcej niż 1 szt.
Hej, moja Conica rośnie pięknie od 12 lat i ma już 80 cm! ;:138
Czas na towarzystwo. Według projektu miał tam rosnąc również jałowiec Hibernica i jałowce Depressa Aurea oraz berberysy th. Erecta. Z różnych powodów do większych nasadzeń nie doszło - w tej chwili jest to rabatka bardziej niż nasadzenie - Conica, piwonie różowe, 1 szt. Erecta, 3 Bagatelle.
Już wiem, że Erecta mi się nie sprawdza - po 12 latach jest praktycznie do wymiany :roll:
Moje pytanie - czy pomysł z samą Hibernicą plus Derpessa Aurea warto realizować, czy nie spróbować czegoś innego?
Ktoś coś? ;:224

Monika - "Przy malowniczej drodze"

dziad_Jag
 Tytuł: Re: Towarzystwo dla iglaków?
PostNapisane: 12 maja 2019, o 21:57 
500p
500p

więcej niż 1 szt.
Najlepszym towarzystwem dla iglaków są grzyby! ;:306

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 75 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości