Pomidory w donicach cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Zawsze podkiełkowuję kilka nasion więcej i do dalszej produkcji wybieram te najlepsze.Sądzę,że wszyscy tak robią.Oczywiście przed moczeniem wybieram wzrokowo najładniejsze nasionka.
Z bezpośredniego wsiewania do podłoża,również wschodzą nasionka i te dobre i te gorszej jakości,a więc w obu przypadkach selekcja naturalna jest aktualna.
Inna sprawa jeśli jest nasionek kilka,wtedy zachowuję wszystkie sadzonki.Tu nie dyskutujemy ,która metoda jest lepsza,ale jak każdy z nas tę robotę wykonuje. ;:170 ;:170
wiaro
100p
100p
Posty: 154
Od: 19 cze 2011, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Najlepiej wykonywać robotę aby mieć najwięcej fanu :heja i satysfakcji ;:215 ,reszta się nie liczy.
Awatar użytkownika
linnenn
50p
50p
Posty: 87
Od: 2 mar 2014, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Ja też podkiełkowuję na wacikach bo zraziłam się w zeszłym roku do kiełkowaniu od razu w ziemi. Oczywiście nie mówię o wszystkich roślinach, które wysiewałam, ale o paprykach i pomidorach, bo zdażyła mi się paczka nasion papryki ze sklepu, która była wysiana do ziemi, czekałam miesiąc i nic nie wykiełkowało :). Podobnie miałam z inną papryką i częścią pomidorów - nie wszystko ruszało, a dzięki wacikom byłam w stanie to kontrolować.

Zresztą czuję się bezpieczniej mając te 5-10 ważnych nasionek na waciku ;).

Dzisiaj kupiłam ziemię do siewów, mini szklarenki i palety stoją a ja przebieram nogami i nie mogę się doczekać początku marca! :D
BalkonowyOgrodek.pl - mój blog o próbach ogrodnictwa w mieście na balkonie :)
Moje storczyki!
Pozdrawiam, Monika! :)
Awatar użytkownika
martusia810
50p
50p
Posty: 87
Od: 23 sie 2011, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Ja sieję prosto do ziemi zawijam w folię i do piekarnika na 35 stopni na parę minut i potem wyłączam piekarnik i zostawiam na noc. Na rugi dzień już wychodzą pierwsze pomidorki.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Obrazek
To są moje wcześniaki,położone 4 lutego na wacik,6-stego do ziemi,17-stego lekko podsypane ziemią. :)
Trzy z lewej Maskotki,pozostałe Betaluxy niskie.
podjadek
200p
200p
Posty: 456
Od: 16 cze 2013, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Piły, Wałcza zachodniopomorskie

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Doświetlasz je?
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

podjadek-nie,tylko południowe słońce w pokoju na parapecie,ostatni tydzień w werandzie prześwit okien wschód-zachód ,dzisiaj zaniosłam do szklarni na 6 godzin -trochę długo jak na pierwszy raz ale o nich zapomniałam.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Telimenko

Tak wyglądają ładniej i bardziej naturalnie

Obrazek
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Nie chodziło o rozmiar, ale o kolory.

Po 40 godzinach K-37 i K-141 mają już kiełki. ;:138 . Nie ma jak własne nasiona i Moniki
Awatar użytkownika
Marla54
100p
100p
Posty: 173
Od: 3 mar 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie k/Sochaczewa - strefa 6b

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Kurcze, to wy już siejecie pomidorki?? Ja dopiero co dostałam nasionka z AW i w planie miałam je wysiewać ok. 15 marca. To w końcu kiedy powinno się to robić? ;:124
Don't be sorry .. just don't do it!! - Maryla
Człowiekowi w życiu potrzebne jest: serce do kochania, rozum do myślenia i ręce do pracy.
Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Te siane teraz przeznaczamy do donic na balkonie.U mnie będą wysadzane ok.20.04..Stąd też wcześniejszy siew kilku krzaczków. ;:333 ;:333
Awatar użytkownika
Marla54
100p
100p
Posty: 173
Od: 3 mar 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie k/Sochaczewa - strefa 6b

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Oki, rozumiem. Czyli te pomidorki, które będą rosły w donicach ale na tarasie (będą miały tam cieplej) to spokojnie już można wysiewać. A te, które będą (również w donicy) rosły pod chmurką ale na ogrodzie to ok. 15 marca. Dobrze kumam?
Również te, które będą szły do gruntu też siejemy ok. 15 marca. Tak?
Don't be sorry .. just don't do it!! - Maryla
Człowiekowi w życiu potrzebne jest: serce do kochania, rozum do myślenia i ręce do pracy.
Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Tak dobrze myślisz.Różnice kilkudniowe są też stąd,że np.u mnie jest trochę i szybciej ciepełko niż w innych regionach RP. ;:333 ;:333
Istnieje też taka możliwość,że swoje donice z ogrodu w razie czego możesz lub nie,przenieść pod dach.Wtedy też możesz wybrać optymalny termin wysiewu.Swoje które będą sadzone w gruncie,będę wysiewał w I dekadzie marca. ;:63 ;:63
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”