Ogród Marty cz. VI

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty cz. VI

Post »

Marysiu,trochę wprowadziłam Cię w błąd bo ja tak na skróty napisałam ,a to pięknokwiat błękitny,niewysoka bylina ,a Ty pewnie skojarzyłaś krzew o fioletowych koralach,pozdrawiam i buziaczki ;:196

Gosiu,ja szałwie omączone kupiłam gotowe na targu ,nawet nie zbierałam nasion,i znowu kupię :uszy

Tereniu,To nachyłek ,już go podpisałam ,dziękuję za odwiedziny i buziaczki dla Ciebie ;:196

Marysiu,to nachyłek Ruby Frost ;:168

Beatko,trochę sie pospieszyłaś z tymi trawami ,najwyżej je okryj,gdyby jakiś większy mróz miał przyjść ;:168

Wiolu,odgapiaj co Ci się podoba,nie wiem jak mój nachyłek przezimuje,bo mam go pierwszą zimę :uszy

Alu nachyłek zimuje u mnie pierwszą zimę ,zobaczymy co z nim będzie na wiosnę ,może nic nie będzie , ;:108 trochę go okryłam,Deinanthe,kupiłam niebieskie i białe ,ale trafiły mi sie 2 niebieskie ,a białego nie mam ,ale trudno,jak kwitły to u mnie też ciągle padało i też kwiaty były bardzo biedne i zniszczone :roll:

Dorotko,oprócz tego nachyłku mam jeszcze inne 2 odmiany kwitnące na żółto i dobrze się mają,grzyby stare i odpadki grzybowe zakopuję na głębokość 20 cm ,pozdrawiam ;:168

Ewciu,to Miskant Roter Pfeil,buziaczki ;:196

Aniu,miło,że podoba się zestaw,to róża wielkokwiatowa ,ale kolor jak dla mnie ma cudny i w jesieni była taka zdrowa,pozdrawiam ;:196

Sabinko,ja mam ją pierwszy rok miała chyba 100-120 cm i rozrosła się pięknie,buziaczki ;:196

Soniu,może troszkę wcześnie,ale cóż,najwyżej sie trochę wyciągnie i będzie chudzina ,bo może mieć trochę mało światła,ale jak będzie ładnie i wyższa temperatura to możesz wynosić ja na pole ,to stężeje,tylko nie na wiatr i pełne słońce,pozdrawiam ;:196

Aniu,nie wiem czy sie nasieje ,bo miałam ją pierwszy rok ,kupiłam gotowe na targu,teraz trzeba zaczekać do wiosny i obserwować,pięknokwiat jest piękny ,tylko jak kwitnął to straszne deszcze były i takie były bieduliczki,pozdrawiam ;:168

Ewuniu,ja też jestem dzisiaj zmęczona bo dużo różnej roboty odwaliłam,pozdrawiam i buziaczki ;:196
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty cz. VI

Post »

Zapraszam na codzienny spacerek wśród moich kwiatuszków

nawłoć karłowa
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

już jesień brzozy gubią już liście a dalie od początku sierpnia dalej kwitną
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jesienne ścieżki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Ogród Marty cz. VI

Post »

:wit Martusiu, ostatnio nie bytowałam na FO, bo dzieciaki ferie maja i czas chcę z nimi spędzać... u Ciebie jak zwykle piękne dorodne roslinki, grzybków koło domu zazdroszczę, co prawda daleko do lasu nie mam, ale jest tylu amatorów na grzyby,że zawsze tylko jakieś ostatki dla nas zostają. Masz śliczną kolekcje żurawek ;:215 Kleome i cynie ;:138 . Figurki ogrodowe bardzo gustowne. Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Ogród Marty cz. VI

Post »

Martuś żeby nie było że nie spacerowałam - piękny spacerek wśród drzew a szczególnie brzózek , trochę poodpychałam świeżym powietrzem ;:138 ;:138 ;:138 Pięknie wyglądają dalie w lesie ;:306 ;:306
Na ostatnim zdjęciu to co za trawka ???? śliczna ;:333 nie masz przypadkiem nasionek ??
Spokojnych snów życzę ;:19 ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11604
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród Marty cz. VI

Post »

Martuś dzięki, ;:196 stoi na południowym parapecie, może będzie słonecznie. Wzeszła dziś też kleome, będę naśladować Twoje rabatki. :tan Kwiatuchy kolorowe cieszą, biżuterię ogrodową masz piękną. ;:215
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42137
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród Marty cz. VI

Post »

Martusiu pokazałaś jesienny ogród, jakże inny od kolorowego letniego. Taki też ma swój urok ;:333 Mamy cudowną pogodę słońce i ciepło, pewnie siedzisz w ogrodzie a ja niestety załatwiałam sprawy w Krakowie, a teraz padłam jak kaczka i tylko mam siłę na FO. Przesyłam buziaczki i dobrego weekendu życzę ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
Anuleczka
500p
500p
Posty: 957
Od: 25 sty 2015, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ogród Marty cz. VI

Post »

Dalie w lasku brzozowym. Coś w tym jest. lasek brzozowy mam więc muszę o daliach pomyśleć. ;:168
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Ogród Marty cz. VI

Post »

Pospacerowałam w Twoim ogrodzie cudne cynie .Mnie już nosi jak widzę słoneczko na dworze chetnie bym pogrzebała w ziemi jeszcze trochę :D
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty cz. VI

Post »

Krysiu,rozumiem jak to jest z dzieciakami ,brzozy są specjalnie zasadzone ,że by były grzybki ,zawsze są pod ręką ,a na duże grzybobranie wyjeżdżam w świętokrzyskie,tam mieszkam , zbieram i przerabiam grzybki na zimę,fajnie ,że podobają sie kwiatuszki i figurki ;:196
,pozdrawiam i buziaczki dla Ciebie

Tereniu,dalie sa trochę przed laskiem ,bo w lasku są tylko grzybki ,brzozy by im wszystko zjadły,na ostatnim zdjęciu to rozplenica o ciemnych liściach,siedzi teraz w garażu ,bo nie bardzo chce zimować w gruncie,jedna zostałam ,zobaczymy czy przetrwa,nie zebrałam nasionek ,chyba ,że ta co została w gruncie ma jakieś nasionka,popatrzę,buziaczki dla Ciebie ;:196

Soniu,miło,że moje rabatki mogą być inspiracją do Twojego ogrodu,kocham aniołki i mam ich sporo w ogrodzie no i jedną damę ;:306 ,pozdrawiam ;:168

Marysiu,u mnie też była cudna pogoda,przywiozłam obornik gołębi i obsypałam maliny,i trochę wycięłam zeszłorocznych pędów,jeszcze troszkę zostało na jutro i będą maliny przygotowane do wiosny :tan ,wiele nie da sie jeszcze u mnie robić w ogrodzie,bo dużo leży śniegu i ziemia jeszcze zamarznięta,ale jak jutro będzie ciepło to może ten śnieg zjedzie,ja też dotleniona i też padnięta,dobrej nocki życzę i buziaczki posyłam ;:196

Aniu,te dalie rosną sporo przed laskiem brzozowym na pewno 10 m ,ale z drugiej strony są w odległości 5 m,bo brzozy gdyby były za blisko to by im wszystko zjadły ,na zdjęciach może to wygląda,że jeszcze bliżej,ale robią takie tło dla dalii,pozdrawiam i buziaczki dla Ciebie ;:196

Marzenko,mnie też już nosi ,dzisiaj było pieknie poszłam oczywiście do ogrodu ,ale nie wszystko jeszcze można zrobić,bo ziemia zamarznięta i leży snieg,pozdrawiam i ucałowania ;:196
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Marty cz. VI

Post »

:wit Martuś jesteś już w żywiole, bo pierwsze prace w ogrodzie poczyniłaś. ;:108
Ja też wyszłam na godzinkę do ogrodu.Tak do słoneczka. Było cieplutko i troszkę też się dotleniłam.
Na szaleństwo jeszcze za zimno. Pracy będzie dużo, bo rośliny ruszą z wegetacją, a po zimie widoki u mnie nieciekawe.
Miłego weekendu. Jutro się nie przerób. Dobrej nocki Ci życzę.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty cz. VI

Post »

Zapraszam ,co prawda na ostatni jesienny spacerek ,może to przekorne bo idzie wiosna ,ale ja już taka jestem :uszy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

maki też mi zakwitły w jesieni
Obrazek

biały niski Michałek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Morwa biała forma płacząca
Obrazek

jakby to było w jesieni bez prawdziweczków
Obrazek

nawet liliowiec zakwitnął,był rano cały zamrożony ,w dzień się odmroził i tak wyglądał ,i codziennie tak było
Obrazek

i trytomy kwitły
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Elmshorn,ta róża pobiła rekord kwitnięcia w czasie mrozów
Obrazek
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Ogród Marty cz. VI

Post »

Martuś, chciałabym zapytać Cię o morwę: jesteś z niej zadowolona? Zdrowa? Owocuje? Smaczne to-to ;:131 ?
Zastanawiam się nad posadzeniem u siebie właśnie morwy białej, jako wolnostojącego solitera. TYlko trochę martwi mnie to, że ona się nisko rozgałęzia i będą trudności z chodzeniem bezpośrednio pod nią ... :roll: . Ale od czego jest sekator :wink: . Tylko czy to drzewo lubi cięcie :? ?
Poradź mi, proszę, czy warto sadzić tę morwę ;:180 ???
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42137
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród Marty cz. VI

Post »

Martusiu taka jesień czemu nie! ślicznie kolorowo a już tymi grzybasami przebiłaś wszystko! one są takie cudne że wyglądają jak sztuczne ;:306 No to wysypiaj się bo jutro c.d. dotleniania. Dobrej nocy i śpij dobrze ;:19 ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”