Winorośle i winogrona cz. 4

Drzewa owocowe
Zablokowany
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Winorośle i winogrona cz. 4

Post »

Iza Zaliwska da radę na pewno i wiele wybacza. Dobra odmiana dla początkujących. Podobne to Ontario i Kristaly. Z ciemnych Nero.
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Winorośle i winogrona cz. 4

Post »

U mnie Nero spisuje się kiepsko. Owoce bardzo drobne, w większości źle zapylone, bezpestkowe. Na dodatek bardzo późno dojrzewają. Przesadziłam pod mur, może im lepiej pójdzie.
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Winorośle i winogrona cz. 4

Post »

Nero późne?
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Winorośle i winogrona cz. 4

Post »

Widocznie tak działa na nie glina. To samo miałam z Muskatem Letnim - który zjadliwy był dopiero pod koniec września. Również drobny, z grubą skórą. Żeby nie wspomnieć o Primie. Ten to się zbiera jakby wcale nie miał zamiaru dojrzeć, jak już się zdecyduje to jest drobny, a mniejsza ilość słońca jesienią sprawia, że brak mu słodyczy. Miałam sztobry od 2 różnych osób i oba krzewy zaowocowały w 2013 po raz pierwszy, po 5 latach :roll: A przecież i Nero i Muskata Letniego i Prima jadłam na zlocie lubelskim w końcu sierpnia!!
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Winorośle i winogrona cz. 4

Post »

Nero jest wczesne ale ciepłolubne. W chłodniejszych miejscach jest mało plenne, później dojrzewa.
Wnioski z własnych obserwacji oraz wypowiedzi innych osób.
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
Awatar użytkownika
floksja
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 17 sty 2015, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jak naprawić złe nasadzenie winorośli

Post »

Witam wszystkich !
Jestem nowa na Forum , dotychczas zajmowałam sie kwiatami i warzywami , niestety los mnie skazał na opiekę również nad krzewami i drzewami o czym mam niewielkie wyobrażenie. Proszę o wyrozumiałość i pomoc w następującej kwestii : jest krzew winorośli wsadzony w 2012 , w lecie , z sadzonki wykonanej przez syna , nawiasem mówiąc mieszkającego w drugim końcu kraju . Najprawdopodobniej nie był on przycinany jak to jest opisane na forum na dwa oczka , lecz puszczony samopas . Załączam zdjęcia wykonane wczoraj i proszę o radę w którym miejscu przyciąć . Zamierzam również przesadzić go w nowe miejsce-czy można po przycięciu ? Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: Winorośle i winogrona cz. 4

Post »

Skoro tak mówicie to poczekam na wrzesien z zakupem. Byle kupic ladna, zdrowa sadzonke :-).
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Winorośle i winogrona cz. 4

Post »

Jolu, ależ koledzy załatwili Ci jednoroczne sadzonki, więc śmiało możesz sadzić na wiosnę i będziesz jednak rok do przodu. :D Popytaj Ich tylko o namiary na szkółkę i na zakupy, nie musisz czekać do jesieni! Co do jakości sadzonek to się nie obawiaj, dostaniesz w dobrym gatunku i kondycji, tu nie ma przewałek!
Pozdrawiam Józef
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2982
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Winorośle i winogrona cz. 4

Post »

Własnie popijam sok bez cukru rocznik 2011 z sokownika, pasteryzowany, zrobiony z winogrona najprawdopodobniej Marechal Foch, zerwanego po przymrozku.
Sok jak wino - co roku smaczniejszy :D.

Kto mi odpowie, co krystalizuje się na dnie słoika w takim soku (fioletowe bezsmakowe kryształki połączone w jakieś kształty).
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: Winorośle i winogrona cz. 4

Post »

Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
tamburyn
200p
200p
Posty: 215
Od: 8 gru 2014, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 30km na Pd od Krakowa ~300m. n.p.m

Re: Winorośle i winogrona cz. 4

Post »

Pierwszy raz w życiu się bawiłem w oranie pola i od razu po bandzie- w połowie stycznia :lol:
Teren pod winorośle wyznaczony, ziemia przewrócona- teraz tylko miesiąc oddzielania ziemi od darni i może w marcu będzie to jako tako wyglądało. Musi! ;:14
Szkoda, że nie udało się tego zrobić jesienią.
Piotrek
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7332
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Jak naprawić złe nasadzenie winorośli

Post »

floksja pisze:Witam wszystkich !
Jestem nowa na Forum , dotychczas zajmowałam sie kwiatami i warzywami , niestety los mnie skazał na opiekę również nad krzewami i drzewami o czym mam niewielkie wyobrażenie. Proszę o wyrozumiałość i pomoc w następującej kwestii : jest krzew winorośli wsadzony w 2012 , w lecie , z sadzonki wykonanej przez syna , nawiasem mówiąc mieszkającego w drugim końcu kraju . Najprawdopodobniej nie był on przycinany jak to jest opisane na forum na dwa oczka , lecz puszczony samopas . Załączam zdjęcia wykonane wczoraj i proszę o radę w którym miejscu przyciąć . Zamierzam również przesadzić go w nowe miejsce-czy można po przycięciu ? Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Odświeżam pytanie, ponieważ dołączyłam go do istniejącego tematu- mod.jokaer.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
kapitan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1433
Od: 2 sty 2012, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Winorośle i winogrona cz. 4

Post »

Żeby ciąć ze zdjęcia trzeba mieć pewność co jest drewnem, a co łozą? Ze zdjęć trudno to ocenić. Przeczytaj na początek to: http://winnicakapitana.blogspot.com/201 ... rosli.html Myślę, że to pomoże Ci zrozumieć pewne sprawy?
Piotr
http://winnicakapitana.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”