Moje marzenia -maniusika część IV

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Janeczko :wit , pięknie u Ciebie i tak kolorowo. Nawet tutaj czuję zapach Twojego ogrodu. A te grzybki, ech, marzenie.
Henry zaglądał w tutejszy las ale grzybów jeszcze nie ma. Są jagody, piękne i duże ale Henry nie lubi ich zbierać a ja jeszcze muszę się oszczędzać więc kupuję je przy sklepie od tych co jeszcze zbierają.
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Nikandra, widzę, zadomowiła się u Ciebie ;:333 U mnie w tym roku liche samosiejki i nawet jeszcze nie zakwitły. Za to rdest od Ciebie pięknie mi też kwitnie ;:173
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5968
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Jacku mam kilka siewek tej niebieskiej nikandry , nie wiedziałam że jest jednoroczna i na wiosnę byłam zdziwiona że mi nie przeżyła mimo że ją okryłam .. Za to odwdzięczyła się ładnymi siewkami , bo nasion oczywiście nie zbierałam .Teraz pozbieram aby na wiosnę posiać ją bo ładnie wygląda nawet jak kwiaty się nie pokazują , w słoneczne dni wygląda pięknie .. Rdest u mnie rośnie tylko tam gdzie nie przeszkadza bo tak by opanował cały ogród ..
Stasiu ja też nie lubię zbierać jagód a za grzybami to kiedyś latałam po okolicznych lasach ,teraz mam za płotem i muszę je zbierać w okularach bo tak to mogę wejść na nich i nie widzę .. teraz zięć albo córka z wnukami idzie na spacer do lasu to i przyjemniej i grzybków przyniosą ..

Obrazek

wczorajszy zbiór , przyjechała córka a wnukami i nawet Basia zbierała już grzybki i wszystkie zabrali nawet te co zięć rano nazbierał .. Okazuje się że nasz lasek jest bardzo grzybowy po ostatnich opadach ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

:wit Henry był w lesie na grzybach i znalazł aż... dwa małe. ;:oj I co ja mam z nimi zrobić ;:145
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Janeczko piękne zbiory grzybowe ;:138
Moje już zjedzone :D czekam na kolejną dostawę :wit
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5968
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

U nas nastał czas grzybowy , ciągle kogoś widzę jak wraca z lasu z koszykiem pełnym grzybów .. Kuzynka aż dwa razy chodzi ,sama rano a popołudniu spacerek po lesie z wnukami i też zawsze trochę grzybów przyniesie ..
Dzisiaj poprawiłam wrzosowisko bo została ogromna dziura po kalinie ,posadziłam tam młodziutką hortensję i siewki lawendy .. Po południu miałam mozolną robotę , wyrwałam pozostałą fasolkę ,przebrałam i teraz córka część zamroziła na później a część będzie na jutrzejszy obiad .. Pomidory już zaczynają czernieć ,tylko karłowate samosiejki ładnie się trzymają i zaczynają ładnie czerwienić .. Po ogórkach już nie ma śladu teraz tylko przekopać i niech czeka wiosny ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Janeczko - masz dobrze ,że las tak blisko.Ja raczej na grzyby w tym roku się nie wybiorę .Córka odmawia ,bo boi się żmij i innych gadów. Moje pomidory na razie mają się dobrze ,nawet nie czernieją .
Ogórki już w tamtym tygodniu córka zebrała ostatnie, krzaki ścięła podkaszarką i czekamy na koszenie trawy ,będę mulczować poletko. :heja
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5968
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Jadziu ja o tym nie pomyślałam i wszystką trawą z koszenia obłożyłam róże , to też w pewnym sensie mulczowanie a przy okazji nawożenie i ochranianie korzeni róż na zimę .. Ale przy takiej pogodzie pewnie jeszcze kilka razy do zimy trzeba będzie kosić więc i na warzywnik będzie co położyć ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5968
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Minęła spokojnie niedziela po obiedzie poszliśmy na spacer do swojego lasku i znowu przynieśliśmy trochę grzybków ..

Obrazek

łebki poszły do marnowania a większe i ogonki córka udusiła do zamrożenia ,..

Rano zięć przyniósł kilka czerwoniaków z których była pyszna jajecznica na śniadanie i prawdziwków , które udusiła do obiadu .. Pierwszy raz jadłam fasolkę szparagową ,grzybki duszone i kurczaka , ziemniaki już mi się nie zmieściły ,zresztą te są co dziennie ..

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

moje chryzantemy też pokazują kwiaty ..

Obrazek Obrazek Obrazek

astry mimo że późno wzeszły ale też już zaczynają kwitnąć ..

Obrazek

dżelżan liliowy .

Obrazek

goryczka

Obrazek

jedyna żółta duża dalia .ocalało tylko malutkie kłącze ..

Jutro pierwszy dzień szkoły więc my z Adasiem siedzimy w domu bo Antoś z córką jadą na otwarcie ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Janusz100
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1800
Od: 2 paź 2011, o 06:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sidzina k Jordanowa, Małopolska

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Masz niesamowitą ilość gatunków kwiatów a do tego doszły w tym roku również trawy ozdobne. Ogromny jest Twój ogród, dziwię się, że dajesz temu wszystkiemu radę. Mój ogród skalny to zaledwie 2 ary a i tak trudno utrzymać go w należytym stanie. Co do roślin skalnych masz całkowitą rację dużą pomocą dla mnie jest północna wystawa skalniaka, jego położenie w górach 700 m.npm. oraz stromy stok odprowadzający wodę (brak stagnującej wody) ale za to umiarkowanie wilgotny z wody z podsiąkania nie wymagający specjalnych drenaży. Nie rozumiem dlaczego szereg autorów książek o ogrodach skalnych pisze, że najlepsze jest usytuowanie skalniaka na wystawie południowej skoro równocześnie znane jest wśród "skalniakowców" określenie,że rośliny skalne lubią mieć głowę w słońcu a stopy w wilgoci i chłodzie. Owszem wysoko w górach wystawa południowa jest do wytrzymania dla roślin, ale temperatura tam jest o wiele niższa niż na nizinach i okres wegetacyjny jest bardzo krótki.
Na wystawie południowej na nizinach bardzo trudno jest utrzymać rośliny górskie, a tym bardziej rośliny górskie wymagające wilgotnego podłoża a czasem i wilgoci w powietrzu jak np. goryczki. Ale u Ciebie widzę goryczka chińska rośnie inne gatunki goryczek również ?
Ps. mam trochę nadwyżek roślin skalnych, jeśli coś Cię interesuje napisz na pw.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5968
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Troszeczkę ją podwyższyłam aby woda przy niej nie stała zrobiłam również drenaż i jak na razie ma sporo pąków ,.. Tylko jak ją zabezpieczyć na zimę .. Na inne stawiam doniczki i nawet ładnie mi się rozrosły ..

Obrazek

Obrazek

W tym roku wyrosły dość wysoko .



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cynie tez łądnie wyrosły choć ich jest nie dużo , marnie powschodziły tak jak i astry ..

Obrazek

a to widok na połowę nowego ogrodu ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

dżelżan liliowy .
Janko, to aster nowoangielski.
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5968
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje marzenia -maniusika część IV

Post »

Teraz już wiem że to aster , następne tez zaczynają kwitnąć ..

Obrazek

biały marcinek przy trawie i dereniu który też ładnie teraz kwitnie ..

Obrazek

bordowy dostałam w tamtym roku ,moje czerwieńsze jeszcze nie kwitną ..

Obrazek

białe średnie też już kwitną a liliowe i skalniakowe dopiero mają po kilka kwiatków ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”